بعدازظهر روز دوشنبه ۸اردیبهشت ۱۳۹۹ آمار قربانیان  فاجعه کرونا در ۳۰۱شهر ایران از ۳۶۲۰۰نفر بیشتر شده است. شمار قربانیان در ایلام به ۲۶۱نفر، در بوشهر به ۳۶۰نفر، در تهران به ۶۰۶۰نفر، در سمنان به ۶۶۰نفر، در کردستان به ۶۱۵نفر، در کرمانشاه به ۹۳۰نفر، در لرستان به ۸۳۵نفر، در مرکزی به ۵۲۵نفر و در یزد به ۵۹۰نفر رسیده است. آمار سایر استانها به این ارقام افزوده می‌شود.

در حالی‌که به‌دنبال سخنان دیروز روحانی، وزارت بهداشت ۱۲۷شهرستان را سفید اعلام کرده است، کارگزاران محلی رژیم در استانهای مختلف یکی پس از دیگری این موضوع را با بیانهای گوناگون تکذیب و وضعیت بحرانی و قرمز اعلام می‌کنند.

در استان اصفهان وزارت بهداشت ۹شهر را سفید اعلام کرده است اما حیدری معاون دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: «در حال حاضر در استان اصفهان نقطه سفید نداریم، استان اصفهان در وضعیت قرمز است…».(خبرگزاری حکومتی ایمنا ۸اردیبهشت).

در سیستان و بلوچستان وزارت بهداشت ۶شهرستان را سفید اعلام کرده است اما هاشمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: «روند ابتلا به کرونا در سیستان و بلوچستان به شکل نگران‌کننده‌ای تغییر کرده… واقعیت این است که نه تنها شواهدی از اتمام کرونا به چشم نمی‌خورد بلکه احتمالاً در نقطه شروع پیک دوم هستیم».(ایرنا ۸اردیبهشت).

در خوزستان وزارت بهداشت ۱۲شهرستان را سفید اعلام کرده است اما سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اعلام کرد: «موارد بستری بر اثر ویروس کرونا در خوزستان در یک هفته گذشته ۵۰‌ درصد افزایش یافته‌است».(بهداشت نیوز ۸اردیبهشت).

 

 

کمیته های مردمی مریوان
کارخانه تولید ماسک

 

دفن بیمار کرونایی در قبرستان چشمه شاپسند ماهیدشت استان کرمانشاه

 

94652732_1565726283587605_53253462711861248_n

کاشتن درخت با یاد و با نام و نشان قربانیان کرونا در در آستانه اشرفیه مردم در شهرستان آستانه اشرفیه به یاد هر یک از قربانیان کرونا یک درخت کاشتند و عکس هایشان را به همان نهال نصب کردند

 

 

photo_2020-04-27_18-55-52

آخرین پست زنده یاد دکتر یونس نوروزی در اینستاگرام که از کمبود تجهیزات پزشکی گلایه داشت.

 

 

 

کمپین فعالان حقوق بشر وشهروندان استرالیایی برای آزادی یاسمن آریایی بیش از ۱۰۶ هزار نفر از فعالان عفو بین‌الملل و شهروندان استرالیایی با امضای دادخواست، خواستار آزادی یاسمن آریانی شدند که حدودا یک سال است در زندان به سر می‌برد.
یاسمن آریانی به خاطر تلاش برای لغو حجاب اجباری به پنج سال زندان محکوم شده است

 

 

 

 

تجمع اعتراضی کارکنان اداره برق اهواز
کارکنان نیروی مشترکین اداره برق اهواز و برخی شهرستان های خوزستان در اعتراض به حجمی شدن دستمزد این کارکنان در مقابل شرکت توزیع اداره برق خوزستان در اهواز در روز دوشنبه ۸اردیبهشت۱۳۹۹ تجمع کردند

 

 

پانصد تن از کارگران نی بر نیشکر هفت‌تپه روز دوشنبه ۸ اردیبهشت ۹۹ در اعتراض به پرداخت نشدن دستمزدهایشان برای دومین روز، دست از کار کشیدند و در مقابل دفتر گرداننده این شرکت تجمع کردند.

تعداد کارگران نی بر بیش از ۲۵۰۰نفر می‌باشد.

 

آماندا رامالیو، پرستار برزیلی ساعاتی پیش خطاب به وزیر بهداشت حکومت آخوندی عکس خودش را استوری کرد و نوشت: من برزیلی هستم
آماندا رامیلو همان پرستار برزیلی است که دو هفته پیش وزیر بهداشت آخوند روحانی در یک سوتی بزرگ او را همکار و خواهر نازنینش خطاب کرده بود و مدعی بود که این پرستار تصویر خودش را برای وی ارسال کرده!!! اما جدا از قبح بزرگ این داستان واقعا جناب نمکی هیچ پرستار فداکار ایرانی را نمی شناخت که متوصل به چنین دروغ بزرگی می شود؟ تو خود بخوان حدیث مفصل از این مجمل

 

 

 

کمکهای مردمی در مسیر رفت و آمدها

مردم شهرالعماره عراق کمکهای خود را در مسیر رفت و آمد مردم قرار می دهند و هرکس به اندازه احتیاج خود از آن برمی دارد

 

 

 
دوشنبه ۸اردیبهشت۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah