با پاره شدن برجام از همان آغازین هفته های ریاست جمهوری دونالد ترامپ که آنرا یک توافق بسیار بد می نامید.

بعد از مدتها تلاش کشورهای اروپایی برای زنده نگه داشتن برجام یعنی در واقع حفظ خط مماشات با رژیم آخوندی اکنون رییس کمیسیون خارجی پارلمان آلمان خواستار توافق جدید هسته‌ای با رژیم ایران شده است.

نگرانی ها از زمانی شدت گرفته است که اخیرا جمهوری اسلامی اقدام به پرتاب ماهواره نظامی توسط سپاه پاسداران که یک سازمان تروریستی خارجی تحت تحریم می باشد کرده است. این اقدام سپاه واکنش تند کشورها از جمله آمریکا، انگلیس و فرانسه و آلمان را داشت.
در همین رابطه رییس کمیسیون سیاست خارجی پارلمان آلمان می‌گوید باید برای رسیدن به یک توافق جامع‌تر با ایران تلاش کرد. او خواستار توافقی شده که به جز فعالیت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی، امنیت منطقه را هم در بر بگیرد. مطابق تحقیقی که نتایج آن به تازگی منتشر شده جمهوری اسلامی امکانات و توانایی فنی آن را دارد که طی سه تا چهار ماه به بمب اتمی دست پیدا کند.
نوربرت روتگن، رییس کمیسیون سیاست خارجی پارلمان فدرال آلمان (بوندس‌تاگ) با توجه به نگرانی‌ها در این زمینه خواستار از سرگیری تلاش‌ها برای دست یافتن به یک توافق جدید با ایران شده است.
به گزارش رادیو آلمان روزنامه «ولت» روز یکشنبه هفتم اردیبهشت (۲۶ آوریل) به نقل از روتگن نوشت: «هدف از توافق هسته‌ای با جمهوری اسلامی جلوگیری از دست یافتن به سلاح هسته‌ای بوده است».
این سیاستمدار عضو حزب دموکرات مسیحی می‌گوید پس از خروج یکجانبه ایالات متحده از توافق هسته‌ای میان ایران و شش قدرت جهانی، جمهوری اسلامی دقیقا تهدیدهای سابق خود را از سر گرفته است

 

 
دوشنبه ۸اردیبهشت۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah