بعدازظهر روز یکشنبه ۱۴اردیبهشت ۱۳۹۹  آمار قربانیان کرونا در ۳۱۰شهر ایران از ۳۸۷۰۰نفر بیشتر شده است. شمار قربانیان در البرز به ۱۴۶۰نفر، در خراسان رضوی به ۲۹۲۰نفر، در خوزستان به ۱۹۲۰نفر، در سمنان به ۸۹۵نفر، در سیستان و بلوچستان به ۱۰۵۵نفر، در گلستان به ۱۲۳۵نفر، در لرستان به ۹۱۰نفر و در همدان به ۹۵۵نفر رسیده است. آمار سایر استانها به این ارقام افزوده می‌شود.

در لنگرود شمار مبتلایان در روزهای اخیر افزایش یافته و بیمارستان امینی با موج جدید بیمارانی مواجه است که باید بستری شوند. در اهواز روز گذشته دست کم ۲۶نفر جان باختند و بیمارستانها با کمبود جا مواجهند. در رشت برای این‌که وضع را عادی جلوه دهند به بیمارستانها دستور داده‌اند، حتی‌المقدور از بستری کردن بیماران خودداری کنند و آنها را به خانه‌هایشان بفرستند. در خراسان شمالی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گفت: «آمار مبتلایان به کرونا در روزهای آینده… جهش کم‌سابقه‌یی خواهد یافت» (هاشمی-ایرنا۱۴ اردیبهشت).

با این‌حال روحانی امروز گفت: «در ۱۳۲ شهرستان که وضعیت سفید و شرایط کم خطر دارند از فردا مساجد بازگشایی و نماز جمعه برگزار می‌شود… حتی در بخش‌های قرمز هم برخی صنوف…در یک حدی که تجمع نباشد بازگشایی شود».

 

 

 

۷۰۰ زن باردار در ایران به کرونا مبتلا شدند

شهلا خسروی، مشاور وزیر بهداشت  رژیم در امور مامایی، گفت در جریان همه‌گیری ویروس کرونا در ایران، ۷۰۰ مادر باردار نیز در کشور به این ویروس مبتلا شدند.

او روز یکشنبه در یک نشست خبری ویدئویی اظهار داشت از این تعداد ۵۰۰ زن باردار به دلیل ابتلا به کووید ۱۹ نیازمند بستری در بیمارستان بوده‌اند.

 

 

۳۰تن از پرسنل بیمارستان ابو علی سینا در شیراز که از کارشناسان اتاق عمل و بیهوشی بودند، اخراج شدند.

به گزارش سایت حکومتی شیرازه ۱۳اردیبهشت این افراد به کاهش ۵۰درصدی حقوق در سال جدید، پرداخت نشدن مطالبات سال‌های گذشته، افزایش نیافتن حقوق اسفندماه و ۱۵درصد افزایش سنوات سالیانه اعتراض داشتند که با واکنش شدید گردانندگان بیمارستان مواجه شدند. حتی کارگزاران بیمارستان آنها را با رفتار توهین‌آمیز از فضای بیمارستان بیرون کردند.

 

زالی-تهران شهر پرمخاطره

زالی: «شرایط اپیدمی در تهران و سایر کلان‌شهرها کماکان باید به‌عنوان یک شرایط شکننده و ناپایدار تلقی بشود به‌دلیل این‌که باز هم هر گونه تغییر رفتار و یا احیاناً تقلیل دخالت‌های بهداشتی می‌تواند به‌شدت با توجه به نمای بسیار شناور و در واقع با فراز و نشیبی که مجموعاً این ویروس دارد می‌تواند تغییرات جدیدی را ایجاد کند بنابراین برای حفظ شرایط موجود و تقلیل در واقع بیماران بستری ما نیازمند حفظ شرایط کمافی سابق با همان جنبه‌ها هستیم ما کماکان شهر تهران را جزو شهرهای پرمخاطره تلقی می‌کنیم».

سفید سازی و عادی جلوه دادن وضعیت بحرانی کرونا دررشت
یکی از کادرهای درمانی بیمارستان رسول اکرم رشت درباره کرونا میگوید:
تعدادبیماران کرونایی زیاد است ولی اجازه بستری نداریم تاوضعیت را سفید اعلام کنند
میخواهند اعلام کنند که تعداد بیماران کرونایی دراستان کاهش دارد ووضعیت سفید است

روزانه ۶الی ۷تافوتی در بیمارستان رازی رشت هست که آمار آنرا اعلام نمی کنند.
در همان اوایل روسای بیمارستانها را در رشت احضار کردند و به کلیه آنها دستور دادند که فقط و فقط در شرایط بحرانی مانند بیهوش شدن فرد یا به مرحله خطر جدی رسیدن بیمار، دستور بستری بدهند. الان بیمارانی که با سرفه های شدید و علائم کرونا به بیمارستان مراجعه میکنند را بلافاصله دارو مینویسند به فرد یا همراه فرد بیمار میدهند و میگویند بروید خانه و خودتون را قرنطینه کنید.
این بیماران اگر خودشان را قرنطینه کنند از گرسنگی میمیرند و نکنند هم میمیرند با این تفاوت که بقیه افراد جامعه رو هم مبتلا میکنند.
خیلی از مبتلایان در گیلان هزینه رفتن به مراکز را ندارند و هزینه دارو را ندارند. من خودم حد اقل ۴الی ۵ نفر را میشناسم که ندارند به بیمارستان بروند .

 

 

 

تجمع مردم کفن پوش استان چهارمحال بختیاری در اعتراض به غارت منابع آبی این منطقه توسط مافیای سپاه پاسداران
یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ۹۹

 

فیلمی دیگراز تجمع مردم کفن پوش استان چهارمحال بختیاری در اعتراض به غارت منابع آبی این منطقه توسط مافیای سپاه پاسداران
یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ۹۹

 

 

 

photo_2020-05-03_17-10-46

تجمع تعدادی از شالیکاران در اعتراض به کمی سهمیه گازوییل تراکتورهای خود را در مقابل بخشداری بندپی بابل پارک کردند.
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹

 

اعتصاب رانندگان نيسان های باری در شهرستان دامغان
امروز یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ۹۹ رانندگان وانت های نیسان باری بدلیل تعیین و تکلیف نبودن شرایط کاری اعتصاب و تجمع کردند.

 

 

95426638_1571284036365163_5032382587671150592_o

 

چپاول نهادینه شده دررژیم آخوندی
کاسبی از بحران شیوع کرونا:
دستگاههای حکومتی در اسفند ماه ۹۸ قیمت ماسک سه‌لایه را ۴۱۰ تومان اعلام کردند و بر همین اساس چندین داروخانه را به جرم گرانفروشی ماسک پلمپ کردند (درصورتیکه خودِ داروخانه ماسک را به قیمت بالا از شرکتها تهیه می‌کرد)؛ اما اکنون خودشان این ماسکها را به قیمت ۲۰۰۰ تومان و با عنوان «ماسک یارانه‌ای» میفروشند!

 

96237514_1571304296363137_5511766960142024704_o

 

تجمع خانواده های نوریزاد و هاشم خواستار و دیگر بازداشت شدگان جلو دادگاه انقلاب رژیم در مشهد
فاطمه ملکی وصدیقه مالکی فرد به همراه خانواده و تعدادی از خانواده های بازداشت شدگان بیانیه ۱۴؛ امروز یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ۹۹ جلو دادگاه انقلاب رژیم در مشهد تجمع کردند.
فاطمه ملکی همسر محمد نوریزاد به اتفاق فرزندان، مادر و خواهر محمدنوری زاد در این تجمع حضور داشتند.
یادآوری می کنیم که آقای محمد نوری زاد در اعتراض به فشارهای رژیم به خانواده اش با شیشه رگ خود را زده و اقدام به خودکشی کردند و هم اکنون در بهداری زندان بستری هستند.

 

فیلم و گزارش یک هموطن از تخلف فولاد مبارکه و بستن مسیر رودخانه و منحرف کردن آب برای برداشت خود
برای چند دهه فولاد مبارکه مسیر اصلی آب را به طور غیر قانونی عوض کرده بود و آب کشاورزان را به غارت می بردند. این موضوع دهه ها ادامه داشت و اعتراضات و پیگیری های قانونی کشاورزان و نمایندگان آنها به جایی نرسید. سال ۹۷ پس از اوج گیری اعتراضات میدانی کشاورزان و امنیتی شدن موضوع و جهانی شدن صدای اعتراضات کشاورزان از ترس عواقب موضوع مسیر آب را مجددا به مسیر اصلی برگردانده بودند. بعد که آبها از آسیاب افتاد دوباره رفتند مسیر اصلی را بستند و آب را برای فولاد می برند

 

 

 
یکشنبه ۱۴اردیبهشت۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah