بعدازظهر روز سه‌شنبه ۱۶اردیبهشت ۱۳۹۹ آمارقربانیان کرونا در ۳۱۳شهر ایران از ۳۹۳۰۰نفر بیشتر شده است. شمار قربانیان در البرز به ۱۵۸۰نفر، در چهارمحال و بختیاری به ۳۳۰نفر، در خوزستان به ۱۹۹۰نفر، در سمنان به ۹۱۰نفر، در سیستان و بلوچستان به ۱۰۷۰نفر، در قم به ۳۲۵۵نفر، در کرمان به ۴۳۵نفر، در کهگیلویه و بویر احمد به ۲۵۵نفر، در لرستان به ۹۴۵نفر، در مازندران به ۲۴۶۰نفر و در یزد به ۶۹۰نفر رسیده است. آمار سایر استانها به این ارقام افزوده می‌شود.

زالی رئیس ستاد کرونا در تهران شرایط تهران را از نظر کرونا بسیار شکننده اعلام کرد. او گفت: «شرایط در تهران هم‌چون سایر کلان‌شهرها حالت ناپایدار و شکننده‌ای دارد و با هرگونه تغییر در رفتار و عدم اعمال پروتکل‌های بهداشتی می‌توانیم شاهد شرایط کاملاً متفاوت و نگران‌کننده‌ای در تهران باشیم» (خبرگزاری سپاه پاسداران ۱۵اردیبهشت).

شریعتی استاندار خوزستان گفت: «روند رشد بیماری در اهواز بالا است، آمار ابتلا به کرونا در شهرستان رامشیر بالا است» و در اهواز «مرگ‌و‌میر در زیر ۶۰سال افزایش پیدا کرده است» (خبرگزاری سپاه پاسداران ۱۶اردیبهشت).

به گفته پزشکان در دزفول با بازگردان مردم به سرکار تعداد بیماران بسیار بیشتر شده و در برخی روزها ۱۵تا ۲۰نفر در این شهر بر اثر کرونا فوت می‌کنند.

فرشیدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با ابراز نگرانی از افزایش ناگهانی آمار مبتلایان به کرونا در شهر بندرعباس گفت: «شلوغی و تردد غیرضروری شهروندان می‌تواند روند قطع زنجیره انتقال کرونا را با مشکل مواجه کند» (ایرنا ۱۶اردیبهشت).

 

افزایش بیماران مبتلا به کرونا دربیمارستان امام رضای مشهد
روز یک شهروند از مشهد گزارش داد:
– به گفته پرسنل بیمارستان امام رضای مشهد، در این بیمارستان آمار مریض‌های بستری تا ۱۰روز قبل به زیر ۱۰۰نفر رسیده بود ولی الآن به حدی بستری‌ها زیاد شده که امکان اعلام مجدد وضعیت قرمز هست.
– حراست بیمارستان امام رضا با پرسنل برخوردهای ناشایستی دارد طوری‌که پرسنل تصور میکنند در پادگان هستند و ۱۰روزی هم هست که بخاطر فیلم پخش شده از بیمارستان گوشی اکثر پرسنل را ضبط کرده‌اند.
چند روزی نیز گوشی چند تن از پرسنل بخش اورژانس عدالتیان بیمارستان امام رضای مشهد توسط حراست بخش، ضبط و آخر ساعت شیفت تحویلشان میدادند.

 

 

photo_2020-05-05_15-54-28

هموطن دیگری از کادر درمانی ایران بنام دکتر احسان وفاخواه پزشک متخصص بیهوشی در مشهد در اثر ابتلا به کرونا چشم از جهان فرو بست.
قابل توجه پینوکیوی نظام (آخوند روحانی) که اصرار دارد به دروغ شرایط کرونایی در ایران را عادی و تحت کنترل نشان دهد.

 

 

 

فیلمی از «اجرای حکم تبعید ۳۹ درویش گنابادی به رغم شیوع کرونا»
پوریا نوری، هنرمند و از دراویش گنابادی، در توییتر خبر داد که به رغم شیوع کرونا در کشور، ۳۹ درویش گنابادی پس از پایان دوران حبس «به شهرهای محل تبعیدشان اعزام شدند.»
به گفته او، شهرهای زهک، سراوان، زابل، برازجان، سیرجان، کهنوج، نهبندان، نیک‌شهر در استا‌ن‌های سیستان بلوچستان، خراسان و کرمان از جمله شهرهای محل تبعید دراویش گنابادی است.
پوریا نوری برادر کسری نوری و پسر شکوفه یداللهی از دراوریش گنابادی، است.

 

 

 

 

پول برای حزب الله لبنان دلهره و مرگ برای مردم ایران
لحظات دلهره آور عبور یک زن جوان و فرزندش از رودخانه
زنی جوان که برای به دنیا آمدن فرزندش از روستایشان در منطقه «ابریز دشمن زیاری» استان کهگیلویه وبویراحمد
به دهدشت رفته بود، حالا همراه نوزادش درحال برگشت به خانه است و باید بعد از چشیدن طعم ترس و دلهره از رودخانه عبور کند.
این در شرایطی است که روز گذشته روزنامه اکسپرس انگلستان از انتقال چمدانهای پول از ایران برای حزب الله لبنان خبر داد. دلهره و مرگ برای مردم ایران و پول برای حزب الله لبنان این است سیاست رژیمی ضد ایرانی که بقایش بر سرکوب و تروریست و غارت و چپاول سرمایه های ملی و مردمی است.

 

 

 

کلیپی دیدنی در باره مواضع مجریان و کار شناسان آیت الله بی بی سی بوقی ارتجاعی استعماری که از کودتای ۲۸ مرداد تا کنون یکی از دشمن ترین دشمنان مردم ایران بوده و هست.

 

 

 

photo_2020-05-05_17-28-53

تجمع اعتراضی رانندگان تاکسی در سنندج
امروز رانندگان تاکسی شهر سنندج با تجمع و متوقف کردن تاکسی‌های خود در میدان اقبال دست به اعتراض زدند.
این تجمع در اعتراض علیه اجرای طرح بسته شدن خیابان فردوسی سنندج و اجرای طرح پیاده‌رو سازی این خیابان صورت گرفت.

 

 

 

EXQhnkTXkAAe45z

تداوم تجمع اعتراضی امروز جمعی از کارکنان شرکت ملی حفاری ایران در اهواز نسبت به اخراج ۱۰۰ نفر از کارکنان این شرکت

 

 

اعتراض بە واگذاری معادن ذغال سنگ بە بخش خصوصی
در بحبوحه کرونا در حالیکه کارگران معدن درگیر مبارزه برای زیستن بودند آن هم در شرایطی که از هیچگونه حمایتی از سوی قانونگذاران برخوردار نبودند، رژیم که طی اعتصاب یک هفتەای کارگران قول اجرای طرح طبقە بندی را داده بود نه تنها همانند گذشتە بە وعدە های خود عمل نکرد، بلکە از بحران ویروس کرونا استفادە و این معادن را بە بخش خصوصی واگذار کرد. در اعتراض به این واگذاری کارگران معادن ذغال سنگ هم مقابل اردوی ذوب آهن کرمان دست به اعتصاب زده اند.
نیروهای سرکوبگر انتظامی امروز با بستن جادە ها اجازە ندادند کە بقیە کارگران در دیگر معادن بە کارگران اعتصاب کنندە بپیوندند.

 

 
سه شنبه ۱۶ اردیبهشت۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah