بعدازظهرروز پنجشنبه ۱۸اردیبهشت ۱۳۹۹  آمار قربانیان کرونا در ۳۱۴شهر ایران از ۳۹۸۰۰نفر بیشتر شده است. شمار قربانیان در آذربایجان غربی به ۱۲۱۵نفر، در تهران به ۶۶۵۰نفر، در خراسان جنوبی به ۱۳۵نفر، در خراسان شمالی به ۴۳۳نفر، در سیستان و بلوچستان به ۱۰۹۱نفر، در قم به ۳۲۹۰نفر، در گیلان به ۲۶۹۰نفر، در لرستان به ۱۰۰۵نفر و در همدان به ۹۸۵نفر رسیده است. آمار سایر استانها به این ارقام افزوده می‌شود.

پس از بازگرداندن مردم به سرکار وضعیت در استان خوزستان هر روز وخیم‌تر می‌شود. سخنگوی وزارت بهداشت امروز گفت: «در استان خوزستان در حال حاضر با وضعیت شکننده و طغیانی مواجه هستیم».

رئیس بیمارستان رازی اهواز گفت: «کرونا به‌شدت در حال رخنه کردن در خوزستان است، وضع به قدری خراب است که از هر دو مراجعه‌کننده باید یک نفر بستری شود. حدود ۶۰بیمار با زجر تنفسی در ICU مستقر هستند و وضعیت این بیماران به‌شدت اسف‌بار است… این بیماری، بسیار وحشتناک و وحشی است… پیش از این تا این حد مراجعه‌کننده نداشتیم اما چند روزی است که مراجعات زیادی داریم. اوضاع خوزستان در حال بحرانی شدن است». (انتخاب ۱۸اردیبهشت)

وضعیت سایر استانها و نقاط کشور نیز وخیم است. در خراسان شمالی معاون استاندار گفت: «استان ما از نظر همه‌گیری ویروس کرونا هم‌چنان در وضعیت قرمز است» (ایرنا ۱۷اردیبهشت).در زاهدان معاون دانشگاه علوم پزشکی گفت: «شرایط فعلی استان از نظر میزان شیوع نسبت به بیست‌و نهم اسفند، ۶برابر شده است و بیشترین موارد هم مربوط به ١٠روز اخیر است». (آفتاب نیوز ۱۸اردیبهشت)

 

 

آمار جانباختگان کرونا در ایران ۴تا۵ برابر آمار اعلام شده است

یک پزشک ایرانی که خواست نامش فاش نشود در مصاحبه با تلویزیون فرانس ۲۴روز چهارشنبه ۱۷اردیبهشت ماه به پنهان‌کاری نظام آخوندی در آمار فاجعه بار جا‌نباختگان ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: واکنش مقام‌های رژیم ایران به ویروس کرونا یکی از بدترین واکنش‌ها بود.
ما یکی از اندک کشورهایی بودیم که پروازهای مستقیم به چین را همچنان و تا آخرین لحظات ادامه دادیم.
از سوی دیگر آماری که اعلام می‌شد خیلی کمتر از آن چیزی بود که با آن مواجه بودیم. تجربه‌ای که من داشتم این بود که این آمار ۴ تا ۵برابر بیش از آن چیزی بود که اعلام می‌شد.
واکنش دولت ایران به این بیماری یکی از بدترین بی واکنشی‌ها بود. ایران از اندک کشورهایی بود که پروازهای مستقیم به چین را همچنان و تا آخرین لحظات ادامه داد. من مطمئن هستم که در طی آغاز شیوع این بیماری، صدها طلبه چینی در قم بودند که همچنان به کشورشان، چین رفت و آمد داشتند.
در شروع مقابله با این ویروس کشنده از کارکنان بهداشتی خواسته شده بود که از حفاظ یا ماسک استفاده نکنند تا باعث هوشیاری مردم نشوند.

 

۳۰ کودک مشکوک به کرونا در اهواز بستری شدند

رئیس بیمارستان کودکان ابوذر اهواز گفت در حال حاضر ۳۰ کودک مشکوک به کرونا در این بیمارستان بستری‌اند و در میان این کودکان، نتیجه تست کرونای چهار نفر مثبت شده است.

 
وضعیت قرمز شیوع کرونا ویروس در اردبیل
یکی از شهروندان اهل اردبیل روز چهارشنبه ۱۷اردیبهشت ۹۹ گفت:
در اردبیل وضعیت قرمز است و هر کسی که کرونا می‌گیرد به جای بستری کردن به خانه می‌فرستند.
یک روستا در اردبیل اهالی‌اش کرونا گرفتند و عده‌یی از خانواده‌ها مردند.
نتیجه سی تی اسکن ۱۰۰۰نفر در اردبیل مثبت شده است. در عرض سه روز این وضعیت اردبیل است و ادامه دارد.

 

 

96127965_1574849782675255_1919553921194393600_o

غذای زندانی نیست !
افطاری پزشک اورژانس مراقبت از بیماران مبتلا به کروناست .
نصف سیب زمینی با یک تخم مرغ!

 

رﺋﯿﺲ ﺑﯿﻤﺎﺭﺳﺘﺎﻥ ﺭﺍﺯﯼ ﺍﻫﻮﺍﺯ :
بیماری کرونا به شدت در استان خوزستان در حال رخنه کردن و ایجاد آلودگی بسیار وسیع است.
از هر ۱۰۰ نفری که به علت کرونا به اورژانس بیمارستان رازی اهواز مراجعه می‌کنند ۵۰ نفر آن شرایط وخیم داشته و‌ باید حتما بستری شوند و این آمار بسیار زیادی است.

 

 

 

ورشکستگی و چوب حراج به زمین‌های بزرگ
حسن روحانی اعلام کرد قصد دارد زمین‌های بزرگ را در بورس بفروشد.
دولت روحانی شیاد به اذعان سخنگویش ۵۰ هزار میلیارد و براساس گفته های کارشناسان حدود ۲۰۰ هزار میلیارد تومان کسر بودجه دارد.
به همین خاطر چوب حراج به همه چیز برای بقای عمر ننگین زده است

 

 

آتش سوزی در محله کپر نشین جنگلوک چابهار

روز پنجشنبه ۱۸ اردیبهشت

 

تجمع اعتراضی کشاورزان زحمتکش مبارک شهری درجلوی فرمانداری شهرستان ملکان
پنجشنبه ۱۸ اردبیهشت ۹۹

 

 

95847067_1574844062675827_8910326426293501952_n

درویش تبعیدی و سکونت در چادری در یک پارک در کرمان
محمد کریمایی، درویش گنابادی که اخیرا همراه با تعدادی دیگر از دراویش گنابادی به شهرستان فهرج در استان کرمان تبعید شده بود، به دلیل نبود مسافرخانه یا اقامتگاه ناچار به اسکان در چادر و سکونت در یک پارک شده است.

 

پنجشنبه ۱۸ اردیبهشت۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah