در عراق مصطفی کاظمی رئیس مخابرات (اداره اطلاعات) از مجلس این کشور رأی اعتماد گرفت. انقلابیون مخالفت خود را با الکاظمی اعلام کردند. سفارت آمریکا تبریک گفته و برخی ناظران سیاسی می‌گویند از نظر آمریکا این یک گام دور شدن از رژیم ایران است که می‌خواست سایرین را به ادامه نخست‌وزیری مهره خودش عادل عبدالمهدی ناگزیر سازد.
رژیم در مورد مصطفی کاظمی یک بازی دوبله در پیش گرفته است. در حالیکه شماری از سرسپردگان اصلی رژیم ولایت فقیه، مانند مالکی و کتائب حزب‌الشیطان با نخست‌وزیری مصطفی کاظمی مخالف بوده و او را به دادن اطلاعات به آمریکا در به هلاکت رساندن قاسم سلیمانی متهم کرده‌اند، وزارت‌خارجه رژیم و برخی از باندهای وابسته به آخوندها با انتصاب کاظمی موافقت کرده و تبریک می‌گویند.
خبرگزاری سپاه پاسداران در ۱۴اسفند ۹۸ در مطلبی تحت عنوان «حزب‌الله عراق اطلاعات تازه‌یی درباره ترور قاسم سلیمانی منتشر کرد»، نوشت: حزب‌الله عراق در این بیانیه که شامگاه چهارشنبه منتشر شد، گفت که برخی از نیروهای امنیتی عراق به آمریکا در ترور سپهبد حاج قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه و «ابومهدی المهندس»، جانشین رئیس سازمان الحشدالشعبی عراق کمک کرده‌اند.
در این بیانیه آمده است که از این پیش‌تر، در دست داشتن مصطفی الکاظمی در این ترور شک وجود داشت ولی اکنون اطلاعات به دست آمده از یک فرمانده دستگاه امنیتی جای شکی باقی نمی‌گذارد.
سرانجام و پس از کشاکشهای طولانی، ۲۵۸ نفر از ۳۲۹ کرسی در شامگاه ۱۷اردیبهشت۹۹ به کاظمی و ۱۵تن از وزیران کاظمی رأی اعتماد دادند. وزرای نفت و خارجه هنوز مشخص نیستند و کاندیداهای وزارتخانه‌های دادگستری، بازرگانی، فرهنگ، کشاورزی و امور مهاجران رأی اعتماد نگرفتند.
در پی رأی پارلمان عراق به الکاظمی، پمپئو وزیر خارجه آمریکا در توئیتر خود نوشت: حالا نوبت زمان کار سخت فرا رسیده تا اصلاحات مورد تقاضای مردم را عملی کند. من عهد کردم تا به او کمک کنم تا بتواند برنامه‌اش برای مردم عراق را ارائه کند.
از سوی دیگر کمیته سازماندهنده تظاهرات انقلاب اکتبر عراق روز ۱۸ اردیبهشت با صدور بیانیه‌یی با عنوان «انقلابیون حکومت کاظمی را قاطعانه رد می‌کنند»، اعلام کرد: ای مردم عراق، اکنون آخرین فرصت برای رهایی از باندهای جنایتکاری است که دستوراتشان را از قم و تهران می‌گیرند.
این بیانیه تأکید می‌کند: کمیته برگزار کننده تظاهرات انقلاب اکتبر و همه قیام‌کنندگان در میدان تحریر و همه میدانهای اعتصاب در استانهای به پاخاسته، حکومت کاظمی را از بالا پایین مردود می‌دانند چرا که احزاب و جریانهای سراپا غرق در مزدوری و فساد را نمایندگی می‌کند.
قیام‌کنندگان عراقی در استانهای بغداد، ذی‌قار و بصره با برگزاری تظاهرات شبانه علیه مصطفی کاظمی و کابینه او شعار دادند و بر استمرار انقلاب تا سرنگونی تام و تمام احزاب و باندهای فاسد حاکم و دست‌نشاندگان ولایت فقیه در عراق تأکید کردند.

 

 

پنجشنبه ۱۸ اردیبهشت۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah