فاجعه گسترش سریع کرونا و کمبود شدید دارو و تجهیزات پزشکی برای مقابله با گسترش این بیماری. همچنین ناتوانی نظام آخوندی در تأمین این نیازمندی، هم برای کادر درمانی و هم برای مردم در ایران. نگاه‌ها را متوجه عملکرد وزارت بهداشت نمود. بخصوس اینکه در همین رابطه روز ۱۴ اسفند روحانی کمبود دارو را به تحریم‌های آمریکا ربط داد و گفت: «متأسفانه آنهایی که حتی دارو را روی ما بستند. مواد غذایی را به روی مردم ما بسته‌اند و خبیثانه‌ترین اقدام را در این دو سال علیه ملت ایران انجام دادند، آنها هم آمدند با یک ماسک دلسوزی ظاهر شدند که ماهم میخواهیم به ملت ایران کمک کنیم شما اگر واقعا راست می‌گویید لااقل تحریم دارو را بردارید. این اولین قدم است».
آیا ادعای روحانی واقعیت دارد؟
آمریکا به سرعت به ادعای روحانی واکنش نشان داد و از چندین کانال اعلام کرد: «دارو هیچوقت تحریم نبوده و نیست». وزرات خارجه آمریکا، همچنین با استناد به اظهارات مقام‌های حکومتی، بر فساد نهادینه در رژیم ولایت‌فقیه انگشت گذاشت و در توییت خود، موضوع ناپدید شدن یک میلیارد یورو بودجه خرید لوازم پزشکی و دو میلیون یورو هزینه خرید استنت قلب، که صرف خرید کابل برق شده بود را به رخ روحانی کشید.
ماجرای یک میلیارد یورو ارزِ گم شده چه بود؟
در مرداد سال ۹۸ رسانه‌های حکومتی، از گم شدن یک میلیاردوسیصد میلیون یورو که برای تجیهزات پزشکی در سال‌۹۷ در دوره وزارت قاضی‌زاده پرداخت شده بود خبر دادند.
قاضی‌زاده در دیماه‌۹۷ زمانی که موضوع استیضاح وی به دلایل مختلف و از جمله فساد در مجلس مطرح شد، استعفا داد تا استیضاح او باعث برملا شدن موضوع نشود.
سعید نمکی جانشین قاضی‌زاده هم روز۲۶‌‌آبان‌۹۸ گفت: «‌دقیقاً معلوم نیست چه کسی یک میلیارد و ۳۰۰‌میلیون دلار ارز تجهیزات پزشکی را برده و چه چیزی آورده و به چه کسانی داده است؟» البته او برای نخستین‌بار به فساد سازمان‌یافته در سازمان «غذا و داروی» وزرات بهداشت اشاره کرد.
اگرچه نمکی وارد جزئیات «فساد سازمان‌یافته» در این سازمان نشد، اما کانون فساد را نشان داد.
چرا سازمان «غذا و دارو» در وزارت بهداشت کانون فساد است؟
این سازمان در وزارت بهداشت ۱۰ وظیفه دارد که اصلی‌ترین آن، مربوط به تهیه، خرید و تأمین دارو، شیر خشک، تجهیزات و اقلام پزشکی است. سازمانی که در آن میلیارد‌ها دلار پول جریان دارد و مشمول تحریم‌های آمریکا هم نیست. به همین دلیل، وسوسه‌انگیز‌تر از آن است که از چشم مافیای دارو پنهان بماند. اینجا فقط نقطه اتصال وزارت بهداشت به مافیای دارو در کشور است.
مافیای دارو چه کسانی هستند؟
نمکی در روز۱۵بهمن۹۷ به وزارت بهداشت رسید و سه روز بعد، فردی بنام مهدی پیرصالحی را به ریاست سازمان وسوسه انگیز «غذا و دارو» منصوب کرد. پیر‌صالحی همزمان عضو هیأت مدیره شرکت «البرز دارو»، وابسته هلدینگ «برکت» از هلدینگ‌های تابعه «ستاد اجرایی فرمان خمینی» است. همان ستادی که مالک و صاحب‌اختیار آن، شخص ولی‌فقیه یعنی خامنه‌ای است.
با نگاهی به ترکیب اعضای هیأت مدیره گروه دارویی «برکت»، موضوع بیشتر روشن می‌شود. رئیس هیأت مدیره گروه دارویی «برکت»، فردیه بنام حمیدرضا جمشیدیاست. وی در اردیبهشت‌۹۸ به سمت مشاور وزیر بهداشت منصوب شد ۱۰ ماه بعد هم، همین فرد با گسترش کرونا در کشور، به سمت دبیر ستاد ملی مدیریت کرونا منصوب شد. یعنی مشاور خرید دارو وزارت بهداشت خودش رئیس هلدینگ تولید داروست آیا این رانت و فساد نهادینه نیست؟
اما این هنوز نک کوه یخ مافیای دارو در ایران است. دیگر افراد این باند افراد زیر هستند:
نصرالله فتحیان، نایب رئیس هیات مدیره گروه دارویی برکت، مدیرعامل شهرک صنعتی دارویی برکت و سرتیپ سپاه پاسداران است. او همزمان مشاور وزیر بهداشت و هماهنگ کننده ستاد ملی مدیریت کرونا نیز هست.
دکتر اکبر برندگی، مدیر عامل گروه دارویی برکت، همزمان مدیر کل نظارت بر دارو و مواد مخدر سازمان «غذا و داروی» وزارت بهداشت است.
به این ترتیب به سختی می‌توان بین وزارت بهداشت متعلق به دولت و گروه‌ دارویی برکت، که تنها یکی از نهاد‌های تابعه «ستاد اجرایی فرمان خمینی» است، تفاوت قائل شد. چرا که تمامی اعضای هیأت مدیره گروه دارویی برکت ،به نحوی در پست‌های کلیدی وزارت بهداشت گماشته شده‌اند.
گروه دارویی برکت زیر مجموعه ستاد اجرایی فرمان خمینی طبق فرمان خمینی در اختیار ولی‌فقیه است…

 

پدرخوانده-مافیای-دارو-در-ایران-کیست
بنابراین راه دور نروید موضوع را هم پیچیده نکنید… پدرخوانده این مافیای دارویی کسی نیست جز شخص خامنه‌ای. اینگونه است که خامنه‌ای چهار پنجم ثروت کشور را در اختیار دارد….

 

 
جمعه ۱۹ اردیبهشت۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah