بعدازظهر روز شنبه ۲۰اردیبهشت ۱۳۹۹  آمار قربانیان کرونا  در ۳۱۵شهر ایران از ۴۰هزار و ۲۰۰نفر بیشتر شده است. شمار قربانیان در تهران به ۶۷۵۰نفر، در چهار محال و بختیاری به ۳۴۱نفر، در خوزستان به ۲۰۷۰نفر، در قم به ۳۳۳۰نفر، در کردستان به ۶۵۰نفر، در گلستان به ۱۲۵۰نفر، در لرستان به ۱۰۴۵نفر، در هرمزگان به ۱۷۰نفر و در همدان به ۱۰۵۰نفر رسیده است.

به گزارش پزشکان تاکنون فقط در بیمارستان مسیح دانشوری تهران حدود۳۰۰ تن و در بیمارستان مداین تهران ۶۰تن از بیماران کرونایی جان باخته‌اند. در تهران ۱۳۸بیمارستان دولتی و خصوصی بیمار کرونایی می‌پذیرند. طبق ارزیابی پزشکان متخصص۱۳درصد مبتلایان در ایران فوت می‌کنند و آمار حکومتی برای پنهان کردن همین واقعیت تلخ است.

جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت در توئیت خود نوشت: «تهران و خوزستان در ۲۴ساعت گذشته جمعاً نزدیک به نیمی از موارد ارجاع بیمارستانی و بستری ابتلای جدید به کووید ۱۹ در کشور را به خود اختصاص داده‌اند، خوزستان در وضعیت طغیان کووید ۱۹» است.

 

 

 

۱۹هزار بیمار مبتلا به کرونا در زنجان

به‌رغم تلاشهای آخوند روحانی شیاد برای عادی جلوه دادن فاجعه کرونا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان روز شنبه گفت: در حال حاضر حدود ۱۹هزار بیمار مشکوک به کرونا در استان تحت قرنطینه هستند. پرویز قزلباش که با خبرگزاری رسمی رژیم – ایرنا مصاحبه می‌کرد گفت: «تاکنون نتیجه آزمایش بیش از هزار نفر مثبت شده است». (ایرنا ۲۰اردیبهشت ۹۹)

 

بستری شدن بیماران در منزل به دلیل کمبود تخت بیمارستانی در استان گلستان

سرانه تخت‌های بیمارستانی در استان گلستان، پایین تر از استانداردهای جهانی است. به طوری که تعداد تخت‌های بیمارستانی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی استان در مجموع، دو هزار و ۵۰۰ تخت بوده و کل تخت های استان با در نظر گرفتن تخت‌های بیمارستان‌های بخش خصوصی، تأمین اجتماعی و ارتش به سه هزار و ۱۰۰ تخت می‌رسد.

این در حالی است که استان گلستان حدود دو میلیون نفر جمعیت دارد و با توجه به تعداد تخت‌های بیمارستانی، به ازای هر ۶۴۵ نفر یک تخت وجود دارد و این رقم با استاندارد جهانی که به ازای هر ۲۰۰ نفر یک تخت لازم است، فاصله زیادی دارد.

با توجه به شیوع ویروس کرونا و میزان بالای مراجعات به مراکز درمانی، کمبود تخت بیمارستانی در این استان باعث شده بیمارانی که نیاز به مراقبت در مراکز درمانی دارند به اجبار ادامه روند درمان خود را در منازل سپری کنند.

 

 

 

photo_2020-05-09_16-44-03

 

درگذشت احد رستگار وزنه‌بردار نامی دهه ۵۰ آذربایجان‌شرقی بر اثر بیماری کرونا
وی سابقه چندین دوره قهرمانی کشور را داشته و در مسابقات قهرمانی جوانان جهان که سال ۱۳۵۶ در بندر مارسی فرانسه برگزار شد، به نایب قهرمانی رسیده و مدال نقره این مسابقات را کسب کرده بود.

 

 

تجمع اعتراضی كارگران روز مزد شهردارى خرمشهر
به دليل عدم پرداخت حقوق و مزایا
شنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۹

 

 

 

دوفیلم از فریاد واعتراض مادر اهوازی درمقابل زندان شیبان اهواز که از سرنوشت دو فرزندش بی اطلاع است.
مادر زندانیان زندان شیبان اهواز، « جابر و مختار البو شوکه» در اعتراض به انتقال فرزندانش به مکان نامعلومی در مقابل این زندان فریاد اعتراض سر داد
روز شنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۹

 

 

 

 

 

photo_2020-05-09_16-43-05

شنبه ۲۰ اردبیهشت۹۹
اهواز
کارگران فضای سبز شهرداری کوت‌عبدالله روز شنبه برای دومین هفته متوالی در اعتراض به عدم دریافت حقوق اسفند و فروردین و مطالبات سال ۹۸ مقابل استانداری خوزستان تجمع کردند.

 

 

شنبه ۲۰ اردبیهشت۹۹
تجمع پرستاران دانشگاه علوم پزشکی گیلان
پرستارانی که در گیلان جانشان را برای بیماران مبتلا به کرونا گذاشتند تجمع کردند.دانشگاه علوم پزشگی گیلان اسفند ماه که بیمارستان ها بامشکلات بسیاری دست و پنجه نرم
می کردند تعداد زیادی پرستار استخدام کرد؛ و حالا می‌گویند قرار دادها ۸۹ روزه و بدون بیمه‌خواهد بود.

 

 

photo_2020-05-09_16-41-52

شادگان
تجمع اعتراضی آموزش دهندهای نهضت سواد آموزی شهرستان شادگان جلوی درب نماینده شهرستان شنبه ۲۰ اردیبهشت

 

 

درگیری و ضرب و شتم یک جوان آبادانی توسط نیروهای سرکوبگر انتظامی

نیروی سرکوبگر موتور این جوان را توقیف ومصادره کرده بودند که این جوان مقاومت کرده بود که موتورش را نبرند اما مورد ضرب وشتم قرار گرفت و بزور هم او و هم موتورش را بردند
نباید درمقابل نیروهای سرکوبگر نظاره گربود

 

فریاد یک دامدار در منطقه فشافویه
این هموطن که یک گاوداری دارد، می گوید خوراک برای گاوهایم ندارم.
وی خطاب به سران نظام می گوید: شما که دم از سال جهش تولید می زنید، ولله سال نابودی تولید است

 

 

96170753_1576820249144875_8717276661474656256_n

فدا کاری زوج معلم گنبدی برای دانش آموزان خود
این زوج که در تصویر مشاهده می کنید برای درس دادن به دانش آموزان خود، هفته ای چند بار ۹۰ کیلومتر رانندگی می کنند تا به روستای اوزین‌بوغاز. شهرستان گنبدکاووس، استان گلستان برسند
شنبه ۲۰ اردیبهشت۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah