بعدازظهر روز یکشنبه ۲۱اردیبهشت ۱۳۹۹  آمارقربانیان  کرونا در ۳۱۵شهر ایران از ۴۰هزار و ۵۰۰نفر بیشتر شده است. شمار قربانیان در آذربایجان غربی به ۱۲۳۰نفر، در تهران به ۶۷۹۰نفر، در خوزستان به ۲۱۶۵نفر، در سمنان به ۹۲۵نفر، در کرمان به ۴۴۶نفر، در کرمانشاه به ۹۷۵نفر، در گیلان به ۲۷۲۰نفر، در لرستان به ۱۰۷۰نفر و در همدان به ۱۰۶۵نفر رسیده است.

خامنه‌ای پس از چندی غیبت امروز به صحنه آمد و در یک ارتباط ویدئویی با ستاد کرونا، در یک فرار بجلو برای لاپوشانی عملکرد مجرمانهٔ رژیم به لاف و گزاف درباره «توفیق بزرگ» رژیم در برخورد با کرونا پرداخت و با شکلک آخوندی به طلبکاری از غرب روی آورد و بر«شکست توانایی‌های مدیریتی غرب» در برخورد با کرونا و «شکست (غرب)در عرصه نمایش اخلاق عمومی» انگشت گذاشت! خامنه‌ای بدون اشاره به‌شمار قربانیان کرونا و بدون پرداختن به مشکلات کمرشکن اقتصادی مردم، «از نیروهای داوطلبِ جوان، بسیجی و طلبه نیز قدردانی کرد که در عرصه‌های سخت و خطرآفرین از جمله غسل و کفن و دفن ورود کردند». وی ابراز امیدواری کرد در زمینه «پیدا کردن واکسن و داروی مقابله با کرونا…جوانان دانشمند میهن بتوانند هر چه زودتر افتخار بیافرینند»! روز ۱۹اردیبهشت رویترز اعلام کرد هکرهای رژیم ایران در هفته‌های اخیر کوشیده‌اند تا به حساب‌های کارکنان شرکت داروسازی آمریکایی گیلیاد که در زمینه تولید داروهای مؤثر در مبتلایان به کرونا فعال است رخنه کنند. رویترز قبلاً در۱۴فروردین نیز از تلاش هکرهای رژیم برای وارد شدن به ایمیلهای سازمان بهداشت جهانی خبر داده بود.

در همین حال آخوند روحانی شب گذشته به ناگزیر به یک نمونه وحشتناک از وضعیت زندانهای رژیم اعتراف کرد و گفت: «در یکی از زندانها، یک فرد مبتلا وارد شده در این زندان و تا بفهمند، از ۱۲۰نفر جمعیت آن محوطه، ۱۰۰ نفرشان بر اساس نتایج تست‌گیری، مبتلا شدند».

نمکی وزیر بهداشت روحانی امروز گفت: «ممکن است همزمانی کرونا و آنفلوآنزا در پاییز ما را غافلگیر کند. باید ۴ تا ۶ماه دیگر صبر کرد تا رفتار ویروس را یک مقدار واقع‌بینانه‌تر ببینیم». او که از افشای آمار واقعی قربانیان عصبانی بود با سخافت یک بسیجی گفت: «آماری که ما اعلام می‌کنیم دقیق‌ترین، منظم‌ترین و عالمانه‌ترین نوع آماری است که در دنیا ارائه شده. حتی ۱۰درصد اختلاف آمار هم میان آمار اعلامی وزارت بهداشت و واقعیت در زمینه فوتی‌ها وجود ندارد». او خاطرنشان کرد از یک میلیارد یورویی که خامنه‌ای… موافقت کرد که «به وزارت بهداشت اختصاص یابد»، «اخیراً قرار شد ۳۰۰هزار یورو از آن به وزارت بهداشت ارائه شود». (اینستاگرام نمکی و خبرگزاریهای رژیم)

ماهر معاون برنامه‌ریزی ستاد کرونا در تهران امروز «نسبت به روند افزایشی کرونا در برخی شهرها و از جمله پایتخت» و «اوجگیری آمار فوتیها طی هفته‌های آتی» هشدار داد و گفت: «آمار در بسیاری شهرها در حال بازگشت به نقطه اوج است…به نظر می‌رسد که باید به سمت شرایط قرنطینه‌ای شدیدتر پیش رویم». (همشهری آنلاین ۲۱اردیبهشت)

 

 

 
یکشنبه ۲۱ اردیبهشت۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah