بعدازظهر روز دوشنبه ۲۲اردیبهشت ۱۳۹۹ آمار قربانیان کرونا در ۳۱۶شهر ایران از ۴۰هزار و ۷۰۰نفر بیشتر شده است. شمار قربانیان در البرز به ۱۶۱۵نفر، در ایلام به ۲۸۰نفر، در تهران به ۶۸۳۰نفر، در خراسان رضوی۲۹۵۰ نفر، در خوزستان به ۲۲۶۰نفر، در گلستان به ۱۲۶۱نفر، در مرکزی به ۵۶۰نفر و در همدان به ۱۱۰۰نفر رسیده است. شمار مبتلایان در استانها و مناطق مختلف رو به افزایش است.

مردانی عضو کمیته کشوری کرونا گفت: «تهران، گیلان، سمنان و خوزستان از استانهایی هستند که در این چند روز اخیر روند رو به تصاعد بیماری داشتند.. . متأسفانه موج دوم اپیدمی در استان خوزستان بسیار بسیار شدیدتر از آنچه که پیش‌بینی می‌شد اتفاق افتاده است و این سرنوشت ممکن است برای دیگر استانها اتفاق بیفتد». (دنیای اقتصاد۲۲اردیبهشت)

 

وضعیت فاجعه بار کرونا در بیمارستانهای اهواز
استاندار خوزستان: تعداد مبتلایان در این استان ۲۰۰ برابر شده‌اند

یکی از هموطنان در گزارشی در این باره می گوید: «اهواز خیلی آمار کرونا بالا رفته .. میانگین بطور متوسط هر۸ دقیقه ۱نفر به این بیماری آلوده می شود .
بیمارستان رازی و بیمارستان امیرالمومنین از بیماران کرونایی پرشده .. و در چند باشگاه ورزشی تخت گذاشتند برای مداوای بیماری کرونا .
این هموطن در ادامه می گوید: خودم شاهد بودم که امروز ماشینهای ۱۱۰ و آمبولانس بسمت خانه ای که بیماری کروناآلوده شده میرفتند تا وی را به بیمارستان ببرند. »
غلامرضا شریعتی، استاندار رژیم در خوزستان گفته است که میزان مبتلایان به ویروس کرونا در این استان «ظرف ماه گذشته ۲۰۰ درصد افزایش پیدا کرده» است.
شریعتی شب گذشته در گفتگو با تلویزیون حکومتی با اشاره با اعمال مجدد محدودیت‌ها در ۹ شهرستان این استان، گفت که این کار برای «جلوگیری از شیوع ویروس کرونا» صورت گرفته و «اگر نتوانستیم شرایط را کنترل کنیم، محدودیت‌های بیشتری اعمال می‌کنیم.»

 

عنایتی پزشک متخصص گفت: «مطابق آمار دانشگاه علوم پزشکی مازندران طی ۲۴ساعت گذشته ۶۸مورد جدید مبتلا به کرونا بستری هستند…. موج دوم و سوم شیوع کرونا دور از انتظار نیست».(ایسنا۲۲ اردیبهشت)

 
دوشنبه ۲۲ اردیبهشت۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah