بعدازظهر روز سه‌شنبه ۲۳اردیبهشت ۱۳۹۹ آمار قربانیان کرونا در ۳۱۷شهر ایران از ۴۱هزار نفر گذشت. شمار قربانیان در خوزستان به ۲۳۲۰نفر، در قم به ۳۳۷۰نفر، در کردستان به ۶۶۰نفر، در کرمان به ۴۶۰نفر، در گلستان به ۱۲۸۰نفر، در لرستان به ۱۰۸۵نفر، در مازندران به ۲۵۱۰نفر، در مرکزی به ۵۸۲نفر و در همدان به ۱۱۴۰نفر رسیده است.

به گزارش پزشکان تاکنون فقط در بیمارستان شهدای گمنام تهران بیش از ۱۳۰نفر و در بیمارستان ضیاییان بیش از ۱۰۰بیمار کرونایی جان باخته‌اند.

کمیته اپیدمیولوژی وزارت بهداشت اعلام کرده است: «روند صعودی یا شروع پیک در هشت استان شامل لرستان، مازندران، خوزستان، کرمان، مرکزی، کهگیلویه و بویراحمد، ایلام و همدان مشاهده می‌شود» (ایسنا ۲۳اردیبهشت).

در اهواز دبیر شورای سلامت شهر اعلام کرد: «بیش از ۱۸۰۰ زباله‌گرد در شهر اهواز داریم که بدون دستکش و سایر ابزار حفاظتی زباله‌ها را زیر و رو می‌کنند، این افراد خطر بزرگی برای ابتلای خود و خانواده به کرونا و انتقال آن به سایر افراد هستند. آیا ستاد اجرایی فرمان خمینی و بنیاد مستضعفان نمی‌توانند نسبت به ساماندهی و تحت پوشش قرار دادن آنها حداقل برای مدت زمان کوتاهی تا مهار بیماری کمک کنند؟» (اعتماد ۲۳اردیبهشت).

در کرمان معاون دانشگاه علوم پزشکی از «افزایش چشمگیر موارد مبتلا به کرونا در استان طی روزهای اخیر» خبر می‌دهد (خبرگزاری حکومتی مهر ۲۳اردیبهشت).

در مورد وضعیت خراسان شمالی قوامی نماینده مجلس ارتجاع گفت: «آمار مبتلایان به کرونا در خراسان شمالی چند روزی است که افزایش پیدا کرده و نسبت مرگ و میر به مبتلایان هم از متوسط کشوری بالاتر است» (رادیو فرهنگ ۲۲اردیبهشت).

هم‌چنین خبرگزاری رسمی رژیم از خراسان شمالی گزارش داد: «در شهرستان فاروج از هفته دوم اردیبهشت کم کم بر تعداد بیماران افزوده شده و شهر در وضعیت قرمز قرار گرفته است».

روزنامه حکومتی جهان صنعت امروز نوشت: «روز‌به‌روز تعداد فوتی‌ها را کمتر اعلام می‌کنند تا برای مردم این شرایط عادی شود. در شهرستانها به‌تازگی دیگر مبتلایان به کووید ۱۹ را به بیمارستان نمی‌برند بلکه آن‌قدر به آنها رسیدگی نمی‌کنند تا مستقیم به قبرستان بروند».

 

 

photo_2020-05-12_17-45-59

 

‏پرستارى كه در روز جهانی پرستار فوت کرد

زهرا (بهناز )مستعدی ، پرستار بیمارستان  لبافی نژاد در حين خدمت بر اثر فشار کاری ايست قلبى كرد.

 

 

96381625_1579350448891855_4615083651091136512_n

زهرا آبسالان پرستار شریف و فداکاری که پس از گرفتن تست از دهها بیمار مبتلا به ویروس کرونا خود به کرونا مبتلا شد و بی هوش بر زمین افتاد زهرا آبسالان مسئول آزمایشگاه شهر حمیدیه استان قزوین است که پس از گرفتن ده‌ها تست کرونا از ده‌ها بیمار مشکوک، با زبان روزه و لباس‌های چند لایه پزشکی این‌چنین از هوش رفته و بر زمین افتاده است.

 

97039244_1579365922223641_4796591150863482880_n

احمد ابراهیمی بشلی بهیار زحمتکش بیمارستان خمینی ساری
به علت بیماری کرونا درگذشت.

 
سه شنبه ۲۳ اردیبهشت۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah