خبرگزاری آلمان روز چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت (۱۳ مه) با انتشار گزارشی از مونترال، خبر از کارزار آنلاین خانواده قربانیان حمله موشکی سپاه به هواپیمای اوکراینی داده است.
حامد اسماعیلیون، سخنگوی انجمن خانواده قربانیان حمله موشکی سپاه به هواپیمای مسافربری اوکراینی، گفته است که این کارزار دو هدف را دنبال می‌کند.
هدف نخست این کارزار برای تامین عدالت است. اسماعیلیون به خبرنگار خبرگزاری آلمان گفته است که جمهوری اسلامی تا کنون هیچ تلاش جدی برای تحقیق پیرامون این حمله موشکی انجام نداده، با مراجع بین‌المللی همکاری نکرده و جعبه‌های سیاه این هواپیما را تحویل نداده است.
حامد اسماعیلیون که همسر و فرزند خود را در جریان حمله موشکی به این هواپیما از دست داده است در گفت‌وگو با خبرگزاری آلمان پرسیده است، در چنین شرایطی چرا مسئولان لوفت‌هانزا اقدام به گفت‌وگو با مقامات جمهوری اسلامی نموده‌اند؟
سخنگوی انجمن خانواده قربانیان حمله موشکی به هواپیمای اوکراینی هدف دوم این کارزار را مانع شدن از تکرار چنین جنایتی در آینده اعلام کرده است.
اسماعیلیون گفته است: «چه کسی می‌تواند تضمین بدهد که چنین چیزی در آینده اتفاق نخواهد افتاد؟ وقتی آن‌ها یک هواپیما را منهدم می‌کنند و به هیچ‌کس پاسخگو نیستند، می‌توانند بار دیگر نیز دست به چنین کاری بزنند.»
تال موسکال، سخنگوی لوفت‌هانزا، در واکنش به این کارزار آنلاین اعلام کرده است که این شرکت در حال حاضر پروازی در آسمان ایران ندارد.
سخنگوی لوفت‌هانزا گفته است: «ما با دقت اوضاع را رصد می‌کنیم و همه شرکت‌های هواپیمایی نیاز به آن دارند که تحقیقات به طور شفاف درباره این پرونده صورت گرفته و به این شرکت‌ها تضمین داده شود که چنین پدیده‌ای هرگز تکرار نخواهد شد.»
رادیو آلمان

 

 
چهارشنبه۲۴ اردیبهشت۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah