در پی اعلام حکم ۱۰ سال زندان برای معلم زندانی اسماعیل عبدی دبیر آموزش و پرورش اسلامشهر کانون صنفی فرهنگیان اسلامشهر با انتشار بیانیه‌ی این رویداد ظالمانه را محکوم کرد.
در بیانیه کانون صنفی فرهنگیان که در روز ۲۲ اردیبهشت ماه صادره شده، آمده است؛
هموطنان ارجمند، معلمان شریف
اسماعیل عبدی دبیر آموزش و پرورش اسلامشهر به خاطر حضور در تجمع جلوی مجلس و اعتراض به انحطاط آموزش و پرورش و سیستم تعلیم و تربیت کشور و در اعتراض به پایمال شدن حقوق صنفی معلمان و دانش آموزان ایران، ۶ سال است در زندان به سر می‌برد.
شش سال است در زنجیر ستمکاران است، شش سال است، کابوس وحشت، خواب و آرامش از چشم خانواده، اقوام و کودکان اسماعیل گرفته است. با شگفتی بسیار، بار دیگر در یک پرونده ساختگی و دروغین، در پرونده‌ای مختومه، اسماعیل عبدی به ده سال زندان محکوم شده است.
بر کسی پوشیده نیست، که استبداد حاکم، برای بقای خود از هیچ جنایتی پرهیز نخواهد کرد، هیچ حد و مرزی ندارد، دوست و غریبه، خویش و بیگانه نمی شناسد.
هر کس کوچکترین انتقادی بکند، حق یا باطل خودی یا غیر خودی، به سخت‌ترین روش مجازات خواهدشد. هر روز دامنه‌ی این آتش بیشتر شعله‌ور خواهد شد، حتی نزدیکترین یاران امروز خود را فردا خواهد سوزاند.
در بیانیه کانون صنفی فرهنگیان اسلامشهر ضمن محکوم کردن ستم‌هایی که به اسماعیل عبدی و سایر معلمان فعال صنفی و فعالان مدنی به ناحق روا داشته می‌شود. خواهان آزادی فوری همه‌ی زندانیان بیگناه صنفی ، مدنی از جمله آزادی اسماعیل عبدی شده است.
کانون صنفی فرهنگیان اسلامشهر
۲۲ اردیبهشت ماه ۹۹

 

 
چهارشنبه۲۴ اردیبهشت۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah