به گزارش  هرانا الهه سمیع زاده و سودابه حقیقت شهروندان بهایی توسط دادگاه انقلاب شیراز مجموعا به ۱۲ سال حبس تعزیری محکوم شدند.
براساس این حکم که توسط شعبه اول دادگاه انقلاب شیراز به ریاست قاضی سید محمود ساداتی صادر و ابلاغ شده است. سودابه حقیقت و الهه سمیع زاده از بابت اتهامات “فعالیت تبلیغی علیه نظام و عضویت در گروه‌های مخالف نظام” هر یک به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده‌اند.

در صورت قطعی شدن این حکم در دادگاه تجدیدنظر و با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس تعزیری از بابت اتهام “عضویت در گروه‌های مخالف نظام” در خصوص این شهروندان قابل اجرا خواهد بود.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات خانم سمیع زاده و خانم حقیقت روز یکشنبه ۲۱ اردیبهشت ۹۹ با حضور وکلا و بنا به دستور قاضی بدون حضور آنها برگزار شد.

صدور این حکم در حالی صورت گرفته است که این شهروندان در انتظار برگزاری دادگاه پرونده دیگر خود در دادگاه کیفری نیز هستند.

الهه سمیع زاده و سودابه حقیقت در تاریخ ۲۴ شهریور ۱۳۹۷ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از ۲۵ روز با تودیع قرار وثیقه ۱۵۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از بازداشتگاه اداره اطلاعات شیراز آزاد شدند.

الهه سمیع زاده اواخر اسفندماه ۹۸ به دادگاه انقلاب شیراز احضار و از بابت “عضویت در تشکیلات بهایی” مورد تفهیم اتهام قرار گرفت. طی این جلسه بازپرسی خانم سمیع زاده به “عضویت در تشکیلات بهایی” متهم شده و برای سه اتهام پیشین خود یعنی “جعل مدرک تحصیلی، تبلیغ علیه نظام و همکاری با گروه‌های «معاند»” بازپرسی شده بود.

اتهامات مطروحه علیه خانم سمیع زاده ”تبلیغ علیه نظام” و “همکاری با گروه های «معاند»” عنوان شده بود و مصادیق این اتهامات فعالیت وی به عنوان معلم در کلاس‌های خلاقیت مادر و کودک بوده است که با مدرک معتبر فنی و حرفه‌ای کشور و در موسسات رسمی کشوری صورت می گرفته است. این شهروند بهایی تیرماه ۹۸ نیز از بابت اتهام جدید مبنی بر “جعل مدرک تحصیلی” تفهیم اتهام شده و قرار وثیقه پیشین وی ۶۰ میلیون تومان افزایش یافته بود.

پیشتر یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفته بود: “اتهام جعل مدرک تحصیلی در حالی علیه خانم سمیع زاده مطرح شده است که وی به دلیل محروم بودن بهاییان از تحصیل در دانشگاه های کشور، در دانشگاه آنلاین بهاییان موسوم به BIHE تحصیل کرده و مدرک خود را نیز از این دانشگاه اخذ کرده است. وی پس از آزادی موقت با تودیع قرار وثیقه تاکنون چندین بار احضار و مورد بازجویی قرار گرفته است”.

 

 

چهارشنبه۲۴ اردیبهشت۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah