آخوند محمدتقی مصباح یزدی که قبل‌ازپیروزی، مبارزه با حکومت شاه را حرام اعلام کرده بود، پس از خون دادن و شکنجه مجاهدین و فدائیان، ناگهان برسر سفره انقلاب! ظاهر می‌شود:
«… شهریورماه ۹۳ هاشمی [رفسنجانی] در بازدید از منزل شهید قدوسی، مدعی می‌شود آیت‌الله مصباح مبارزه با رژیم شاه را حرام می‌دانسته … هاشمی خاطره‌ای هم در همین ارتباط تعریف می‌کند. خاطره‌ای از همراهی با آقای خامنه‌ای برای مجاب کردن همین آقا برای ادامه مبارزه. موضوع خاطره هم مربوط به سال ۴۸ است. هاشمی می‌گوید دونفری -به‌اتفاق آقای خامنه‌ای- صبحانه رفتیم منزل آقای قدوسی. این آقا هم آنجا بود. نشستیم تا ظهر با او بحث کردیم تا قانعش کنیم. برای ادامه مبارزه. آخرش هم گفت من این مبارزه را حرام می‌دانم، به جامعه مدرسین هم گفته‌ام مبارزه با شاه حرام است! آقای خامنه‌ای از او پرسیدند: دلیلت چیه؟ آن آقا در جواب گفته بود: مبارزه‌ای که مجاهدین و چپی‌ها در آن باشند، حرام است! …
… مصباح در مصاحبه با اولین شماره نشریه «یادآور» در خرداد ۱۳۸۷ ماجرای این ملاقات و واقعیت‌های آن را توضیح داده‌اند. ماجرا ازاین‌قرار است که باوجود مخالفت امام با تأیید سازمان مجاهدین خلق، هاشمی رفسنجانی و تعدادی دیگر از روحانیان مبارز انقلابی مشی تأیید این سازمان و تأمین نیازهای مالی آن‌ها را در پیش می‌گیرند. آیت‌الله مصباح که به خاطر مشی التقاطی آن‌ها و مخالفت امام با این جمع همکاری نمی‌کند به مخالفت با مبارزه متهم می‌شود. آیت‌الله مصباح در همین مصاحبه با ذکر خاطره‌ای از دیدارشان با آیت‌الله خامنه‌ای در سال ۶۰ گفته‌اند: «در اولین ملاقاتی که بنده در آن مقطع با رهبر معظم انقلاب داشتم، ایشان فرمودند: ”آن آقایی که یک‌وقتی از این‌ها حمایت و حتی به آن‌ها کمک مالی می‌کرد، حالا به‌اشتباه خودش پی برده و درصدد جبران برآمده”….»

 
خبرگزاری سپاه پاسداران ولایت‌فقیه موسوم به فارس ۵آبان۹۴

 

خبرگزاری-فارس

 

اعتراف خبرگزاری سپاه پاسداران تروریست آخوندها به سوابق مشعشع آخوند محمدتقی مصباح یزدی از آخوندهای حکومتی و یارغار خامنه ای خون‌آشام
محمد غرضی: آقای مصباح جزو کسانی است که در حوزه نام‌آور بود و تا ۱۵ خرداد نیز با انقلاب همراه بوده اما وقتی ماجرای ۱۵ خرداد پیش می‌آید و خونریزی می‌شود ایشان کنار می‌رود و روش را تأیید نمی‌کند.
خبرنگار حکومتی: روش امام را؟
محمد غرضی: روش مبارزه کشته شدن و کشتار را تأیید نمی‌کند. از ۴۲ به بعد دیگر وارد معرکه نمی‌شود و هیچ کاغذی را امضا نمی‌کند.
سایت حکومتی انتخاب ۲۸شهریور۹۴

 

 
چهارشنبه۲۴ اردیبهشت۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah