بعدازظهر روز جمعه ۲۶اردیبهشت ۱۳۹۹  آمار قربانیان کرونا در ۳۱۸شهر ایران از ۴۱۷۰۰نفر گذشت. شمار قربانیان در تهران به ۶۹۳۰نفر، در خراسان شمالی به ۴۷۰نفر، در خوزستان به ۲۴۷۵نفر، در زنجان به ۴۹۵نفر، در سیستان و بلوچستان به ۱۲۳۰نفر، در فارس به ۱۰۲۵نفر، در کرمانشاه به ۹۹۰نفر، در مازندران به ۲۵۹۰نفر و در هرمزگان به ۱۸۲نفر رسیده است.

با بازگرداندن مردم بر سر کار توسط خامنه‌ای و روحانی، شمار مبتلایان در دو هفته گذشته روند صعودی پیدا کرده و به فاجعه کرونا ابعاد جدیدی بخشیده است. به‌نحوی که سخنگوی وزارت بهداشت امروز شمار مبتلایان در ۲۴ساعت گذشته را ۲۱۰۲نفر اعلام کرد که بالاترین رقم در ۴۰روز گذشته است.

استاندار خوزستان گفت: «موارد بستری کرونا در خوزستان ۶۰درصد افزایش یافته در حالی که تعداد موارد سرپایی حدود سه برابر افزایش یافته است».

 

 

هشدار نسبت به گسترش ویروس کرونا در استان هرمزگان و وضعیت قرمز در شهرستان خاش

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان به افزایش مبتلایان به کرونا اعتراف کرد و گفت: «در صورتی‌که روند ابتلا به کرونا به این شکل ادامه یابد مردم در انتظار اعمال محدودیت‌های مسافرت و هم‌چنین اعمال قرنطینه‌های سخت‌گیرانه باشند.»
خبرگزاری حکومتی ایسنا جمعه ۲۶اردیبهشت
حسین فرشیدی از سرایت کرونا به شهرستان بشاگرد خبر داد، وی گفت: تا شب گذشته موارد بستری در بخش مراقبت‌های ویژه شش مورد افزایش‌یافته و این شمار به ۲۸نفر رسیده است و اکنون نیز یک‌هزار و ۸۲نفر در قرنطینه هستند.
همچنین فرماندار رژیم در خاش بنا به خبرگزاری سپاه پاسداران (فارس) جمعه ۲۶ اردیبهشت با اعتراف به این که وضعیت شیوع کرونا در شهرستان خاش روبه قرمزشدن است گفت: روستای نجف آباد و حومه بر اثر ویروس کرونا دارای وضعیت بحرانی بوده و این روستا قرنطینه خواهد شد.
صاحب گل صالحی افزود: در مناطق و روستاهای دچار بحران مثل نجف آباد، خسرو آباد، ناصر آباد، رستم آباد، گرنچین، سبز گز، گزو چاهک، هشیک ایرندگان مدارس بازگشایی نخواهد شد.

 

 

 

 
جمعه ۲۶ اردیبهشت۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah