بعدازظهر روز شنبه ۲۷اردیبهشت ۱۳۹۹ آمار قربانیان کرونا در ۳۱۸شهر ایران از ۴۲۱۰۰نفر گذشت.

شمار قربانیان در خراسان شمالی به ۴۸۲نفر، در خوزستان به ۲۷۵۰نفر، در سیستان و بلوچستان به ۱۲۶۵نفر، در قم به ۳۴۰۵نفر و در لرستان به ۱۱۵۵نفر رسیده است.

وضعیت در خوزستان بحرانی است و رژیم ناگزیر ۱۶ شهرستان را تعطیل کرده است. بیمارستانها مملو از مبتلایانی است که حال بسیاری از آنها وخیم است. گفته می‌شود در چند روز گذشته بیش از ۱۰۰۰نفر در شهرهای مختلف این استان جان باختند که در دست تحقیق است.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: «هیچ کجای کشور ما وضعیت عادی.. . ندارد و شاید هم به‌زودی وضعیت عادی نتوانیم اعلام کنیم». وی افزود: «در استان خوزستان می‌توانیم در اغلب شهرستانهای استان وضعیت را حتی فوق‌العاده تصور کنیم». (تلویزیون رژیم ۲۷اردیبهشت)

استانداری خوزستان اعلام کرد: «ادارات، بانکها و اصناف غیرضروری ۱۶ شهرستان خوزستان تا روز دوشنبه ۲۹اردیبهشت ماه برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تعطیل اعلام شدند. این تعطیلی شامل شهرستانهای اهواز، کارون، باوی، حمیدیه، رامهرمز، مسجدسلیمان، هفتگل، دشت آزادگان، ماهشهر، هندیجان، دزفول، شوش، شوشتر، گتوند، آبادان و خرمشهر می‌شود». (ایسنا ۲۷اردیبهشت)

 

 

گزارش یک هموطن از پر شدن بیمارستانهای مشهد از بیماران کرونایی
– تمام آمار اینها دروغ است. تا ۲هفته قبل وضعیت بیمارستانهای کرونایی مشهد داشت بهبود پیدا میکرد. تا جایی که تختهای آی سی یو خالی شده بود. ولی بعد از عادی‌سازی و بازگشایی کسب‌وکارها الآن هیچ تخت خالی وجود ندارد که هیچ در بیمارستان روی زمین از بیمار پر شده است.
– دارند بیماران را به منازل و قرنطینه خانگی میفرستند و به همه می گویند، ما اینجا هیچ دارویی نداریم فقط تحت مانیتور قرار میدهیم. هر کس ماند که ماند هر کسی هم که مرد، مرد. پس بهتر است که همین کار را در منزل انجام بدهید و عملا حتی تو بیمارستانها هیچ کاری انجام نمیشود.
– از هر کدام از کادر درمان بپرسید به شما خواهند گفت که از نظر آنها وضعیت مشهد از قرمز هم عبور کرده ولی اینها دارند وضعیت را سفید اعلام میکنند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان:
در ۲۴ ساعت گذشته ۸۱ بیمار جدید مبتلا مشکوک به کووید۱۹ در ۲۲ شهرستان استان بستری شدند.
در این مدت ۹ فوت مشکوک به کرونا در استان به ثبت رسیده است.
هم اکنون ۳۷۰ نفر در مراکز درمانی استان به غیر از کاشان و آران و بیدگل بستری شدند.
۱۰۹ نفر نیز در بخش مراقبت های ویژه مراکز درمانی بستری هستند.
همچنین رئیس بیمارستان بزرگ دزفول گفت: تاکنون ۴۰ نفر از پرسنل و کادر درمانی بیمارستان بزرگ دزفول به کرونا مبتلا شده‌اند.

 

 

تجمع اعتراضی بازنشستگان فولاد اصفهان

امروز شنبه ۲۷ اردیبهشت ۹۹ بازنشستگان فولاد اصفهان بنا بر قرار قبلی و برای پیگیری خواستهایشان در مقابل استانداری تجمع کردند. برای حضور در این تجمع بازنشستگانی از شهرهای مختلف استان اصفهان از جمله از نجف آباد، مبارکه ، فلاورجان به اصفهان آمده بودند. اعتراض بازنشستگان به وضع اسفناک معیشتی خود و سطح نازل حقوقها و بیمه های درمانی شان است.

 

photo_2020-05-16_12-50-33

تصاویری از تجمع بازنشستگان اصفهان در برابر استانداری، در اعتراض به پایمال شدن حقوقشان
شنبه ۲۷ اردیبهشت ۹۹

 

 

 

 

photo_2020-05-16_17-14-19

روز شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، بیش از ۵۰ نفر از کارکنان شهرداری اروندکنار آبادان دست از کار کشیده و مقابل ساختمان این شهرداری تجمع کردند.

تجمع‌کنندگان در حالی که پلاکاردهایی با عنوان «بی حقوقی، گرسنگی، بیماری، نداری و بی اعتباری» ، «پول نان نداریم»، «گدا نیستیم، کار داریم ولی حقوق نداریم» در دست داشتند، به عدم دریافت بیش از پنج ماه از دستمزدشان اعتراض کردند.

 

 

 

روز شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، شماری از مشتریان خودروهای سنگین سایپا دیزل در اعتراض به تحویل داده نشدن کامیون‌های ثبت‌نامی، مقابل این شرکت تجمع کردند.

شایان ذکر است که برخی از این رانندگان سال ۱۳۹۵ در طرح ساماندهی و تعویض خودروهای فرسوده ثبت‌نام کرده بودند و قرار بود سال ۹۶ خوردروهایشان تحویل داده شود.

 

فیلمی دیگرازتجمع بازنشستگان

 

97196062_1582819428544957_4948580036195123200_n

تصویری از واکنش جامعه به سیاست بازگشایی مدارس دولت آخوند روحانی در شرایط شیوع ویروس کرونا معلم و تنها دانش‌آموزی که به مدرسه رفته است
یک معلم خراسانی با انتشار این عکس نوشت که از بین تمامی دانش‌آموزان کلاس فقط یک نفر آمده است.

 

 

97228808_1582818585211708_3442582885230444544_n

بسته‌های مواد غذایی خیرین در اهواز این بسته ها که به همت خیّرین توییتری تهیه شده بود، به ۱۲۰ کارگر کارخانه تفکیک زباله اهواز تقدیم شد

 

وضعیت وخیم کارگران روز مزد استان فارس
کارگران فصلی شیراز بدون هیچگونه منبع درآمد ماه هاست که روز و شبها را پشت سر می گذارند و زندگی آنها سخت تر از همیشه شده است.
تقریبا در بسیاری از خیابان‌های مرکزی شهرهای کوچک و بزرگ حضور کارگران فصلی که در انتظار از راه رسیدن یک پیمانکار هستند تا نفس نفس زنان خود را به اتومبیلش رسانده و در میان دیگر کارگران که حالا و در این لحظه به رقبای او بدل شده‌اند، سراغ کاری یک روزه یا چند روزه را بگیرند، به تصویری عادی تبدیل شده است.
این کارگران از صبح به هدف پیدا کردن کار خود را به این خیابان‌ها می‌رسانند و در بسیاری مواقع تا پاسی از شب انتظار می‌کشند و هیچ نسیب آنها نمی شود.
گزارشی از خبرگزاری حکومتی ایلنا

 

 

صحبت های ناوباندوم مکانیک بابک درخشان از پرسنل مجروح ناوچه کنارک كه می‌گوید ناوچه کنارک ساعت‌ها روی آب در حال سوختن بوده است.
اگر مانوری وجود داشت متوجه نمی‌شدند که اشتباهی ناوچه کنارک را زده اند یا اینکه عمدی دیر خبررسانی کرده‌اند تا همه کشته شوند!؟
پ.ن:سپاه پاسداران وقتی قاچاق گیرش نمیاد یا طعمه ای برای شکار و گروگانگیری یا سرش از سر کوب و کشتار روزانه مردم در زندان و بیرون زندان و بیرون از مرزها خلوت میشه اشتباهی کشتار می کنه!
مثلا هواپیمای مسافربری را اشتباهی می زنه یا ناوچه را اشتباهی می زنه!
چیزی گیرش نیامده!

 

 

صحبت  شهروند آبادانی خطاب به سیدمجتبی محفوظی، نماینده ی فاسد و قلابی مجلس رژیم

شنبه ۲۷ اردیبهشت۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoona