بعد از ظهر روز یکشنبه۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹  آمار قربانیان کرونا در ۳۱۹ شهر ایران از ۴۲ هزار و ۴۰۰ نفر گذشت. شمار قربانیان در ایلام به ۲۹۰ نفر، در خراسان جنوبی به ۱۴۲ نفر، در خراسان رضوی به ۲۹۸۵ نفر، در خراسان شمالی به ۴۹۰ نفر، در خوزستان به ۲۸۴۵ نفر، در سیستان و بلوچستان به ۱۳۰۰ نفر، در گلستان به ۱۲۹۵ نفر، در لرستان به ۱۱۷۰ نفر، در مازندران به ۲۶۱۵ نفر، در مرکزی به ۵۹۵ نفر و در هرمزگان به ۱۹۵ نفر رسیده است.
نماینده شوش در مجلس ارتجاع می‌گوید: «وضعیت بیماری کرونا در استان خوزستان وضعیت حادی است. آمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان خوزستان ۴۳۴ نفر اعلام شده که آمار بالایی است»(فارس ۲۷اردیبهشت).

وزیر بهداشت رژیم امروز گفت: «در استان‌هایی مانند خوزستان، شاهد افزایش موارد ابتلای قطعی به کرونا هستیم،..استان‌هایی مانند لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد و استان‌های همجوار با خوزستان ممکن است در خطر شیوع کرونا قرار داشته باشند»(اقتصاد۲۴- ۲۸ اردیبهشت).
سخنگوی وزارت بهداشت رژیم امروز گفت خوزستان «همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد». او خاطرنشان کرد: «همچنین در درجه اول درباره استان لرستان و در درجات بعدی برای استانهای کرمانشاه و سیستان و بلوچستان نیز هشدار می دهیم و ممکن است در روزهای آتی شرایط متفاوتی داشته باشند»(خبرگزاری حکومتی پانا ۲۸ اردیبهشت).

استاندار لرستان روز گذشته گفت: «اکثر شهرهای لرستان در وضعیت قرمز و زرد قرار دارند و وضعیت سفید نداریم.. از ابتدای اردیبهشت تاکنون تعداد مبتلایان استان دو برابر شده به طوری که در برخی از شهرستان‌های استان۵/۲ تا ۶/۲ برابر رشد پیدا کرده است» (خبرگزاری نیروی قدس ۲۷ اردیبهشت).
در کرمان رئیس دانشگاه علوم پزشکی بم گفت: «از حدود ۱۵ اردیبهشت ماه شاهد موج دوم بیماری در شرق استان، هستیم و تعداد موارد مثبت نسبت به قبل افزایش پیدا کرده است»(خبرگزاری نیروی قدس ۲۸ اردیبهشت).

 

 

 

اعلام آماده‌باش به بیمارستانهای اهواز/ مبتلایان به ۷ هزار نفر رسید

درپی افزایش شمار مبتلایان کووید۱۹‌ در خوزستان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپوریکشنبه ۲۸اردیبهشت اعلام کرد که مبتلایان در این استان به حدود ۷هزار نفر رسیده است، از سوی ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا به ۵بیمارستان شهر اهواز اعلام آماده‌باش شده است.

 

اعتراف تکان‌دهنده رژیم آخوندی به ابتلا «خوشه یی» کودکان بر اثر کرونا

عرفانی مدیریت بیماریهای وزارت بهداشت رژیم روز ۲۷اردیبهشت در تلویزیون شبکه دو رژیم به مبتلا شدن کودکان به تظاهرات پوستی و تب بالا و علائم گوارشی و احتمال مؤثر بودن کرونا اعتراف کرد و گفت: از نظر تئوری احتمال مؤثر بودن کرونا ویروس در این قضیه وجود دارد.

تلویزیون شبکه دو رژیم – عرفانی مدیریت بیماریهای وزارت بهداشت رژیم – ۲۷اردیبهشت ۹۹:

مجری: جناب آقای دکتر عرفانی یک خبری هم جدیداً در مورد کرونا منتشر شد چون مردم را به‌خصوص آنهایی که بچه کوچک دارند نگران کرده گفتم شما یک مقدار در موردش توضیح بدهید.

عرفانی رئیس اداره مراقبتهای مرکز مدیریت بیماریهای وزارت بهداشت: من اجازه می‌خواهم در دو قسمت سؤال شما را جواب بدهم اول در مورد کودکانی که در استان گیلان در چند روز گذشته بستری شده بودند در بیمارستان….

مجری: با همین علائم بود؟

عرفانی: بله یک خوشه‌ای حدوداً ۲۰نفره از کودکان با علائم تظاهرات پوستی و تب بالا و علائم گوارشی بستری شدند. خب به‌هرحال از نظر تئوری احتمال مؤثر بودن کرونا ویروس در این قضیه وجود دارد؛

جهت بررسیهای بیشتر نمونه‌ها قرار است که انشاالله به تهران فرستاده بشود و آزمایشات دقیق ویروسی پنل ویروسی رویشان انجام بشود تا علت مشخص بشود.. . . .

اما در مور کرونا ویروس و رابطه‌اش با سندروم کاوازاکی؛ خدمتتون عرض بکنم که سندروم کاوازاکی یک بیماری ‌است که می‌تواند در زمینه‌های ارثی به‌دنبال عفونتهای هم ویروسی، و هم باکتریال اتفاق بیفته….

این احتمال از نظر تئوری وجود دارد که یکی از تظاهرات بالینی به‌دنبال ابتلا به کرونا مخصوصاً در سنین کودکی سندروم کاوازاکی باشد.

 

 

 

تا دو هفته دیگر فاجعه وخیمی در کشور رخ می‌دهد!

به گزارش روزنامه حکومتی جهان صنعت، مسعود مردانی عضو کمیته حکومتی مبارزه با کرونا درباره عواقب فاجعه‌بار سیاست‌های مجرمانه بازگشایی گفت: با چنین وضعیتی تا دو هفته دیگر فاجعه وخیمی در کشور رخ می‌دهد. به دولت هم هشدار دادیم، بازگشایی‌ها را به تعویق بیندازند تا ماه بعد دچار پشیمانی نشوند.

وی دلیل بالاتر رفتن آمار مبتلایان و فوتی‌های خوزستان را نبودن قرنطینه دانست و افزود: شرایط در تهران هم قرمز است.

مردانی در اعترافات دیگری که در روزنامه حکومتی وطن امروز ۲۸اردیبهشت درج شده گفت: سیاست بازگشایی اصناف، از سرگیری فعالیت مشاغل و رفع همه محدودیتها در شرایطی که ویروس کرونا هم‌چنان جولان می‌دهد و جان می‌گیرد، سیاستی اشتباه و برخلاف اجرای پروتکل‌های بهداشتی است.

 

 

 

 

سیر صعودی امار ابتلا به کرونا در استان هرمزگان
خبرگزاری حکومتی ایرنا: ویروس کرونا در هرمزگان هم‌چنان در کانال صعودی است. میانگین ابتلا به ‌ویروس کرونا در طول یک شبانه‌روز در مدت ۲هفته اخیر بین ۵۰ تا ۷۰مورد بوده است.
فریدون همتی، استاندار هرمزگان: افزایش شیوع بیماری کرونا طی روزهای اخیر در هرمزگان نگران کننده است.

 

 

مرگ هشتاد تن از فرهنگیان استان گیلان براثر ابتلا به کرونا
مدیرکل آموزش و پرورش رژیم در گیلان در مراسم بازگشایی مدارس گیلان که در هنرستان زینبیه فومن برگزار شد اعتراف نمود که تا کنون حداقل هشتاد تن از فرهنگیان استان گیلان بر اثر ابتلا به بیماری کرونا درگذشته اند

 

 

حرف زدن هم می‌تواند باعث انتقال ویروس کرونا شود

تا کنون باور بر این بود که تنها سرفه کردن ممکن است باعث انتقال ویروس کرونا از طریق هوا از شخصی به شخصی دیگر شود. حال یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که قطرات تنفسی تولید شده در طی مکالمه طبیعی هم می‌تواند در انتقال ویروس کرونا به ویژه در داخل خانه نقش داشته باشند.

بنا بر گزارشی که روزنامه نیویورک تایمز از این تحقیق منتشر کرده، سرفه یا عطسه ممکن است تنها روشی انتقال بیماری‌های عفونی نباشد. براساس یک مطالعه جدید، صحبت کردن هم می‌تواند هزاران قطره را در فضا منتشر کند و این قطرات می‌توانند به مدت هشت تا ۱۴ دقیقه در هوا معلق بمانند.

این تحقیق، که روز چهارشنبه در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم منتشر شد، توضیح می‌دهد که چگونه افراد دارای علائم خفیف یا فاقد علائم کرونا، ممکن است دیگران را در محله‌های نزدیک مانند محل کار، خانه سالمندان، کشتی‌های کروز و سایر فضاهای محدود آلوده کنند. البته برای اظهار نظر دقیق‌تر، به نظر می‌رسد که تحقیقات در شرایط آزمایشگاهی، باید در محیط واقعی‌تر تکرار شود.

محققان هنوز نمی‌دانند چه مقدار ویروس باید از یک شخص به فرد دیگر منتقل شود تا باعث عفونت شود. با این‌حال یافته‌های کنونی باعث می‌شود که به پوشیدن ماسک و اقدامات احتیاطی دیگر، برای کاهش شیوع ویروس در چنین محیط‌هایی نگاه جدی‌تری بشود.

این محققان می‌گویند ویروس کرونا اغلب از طریق قطرات بسیار کوچک از یک شخص به یک شخص دیگر منتقل می‌شود. این قطرات در یک یا چند متری شخصی که آنها را ساطع کرده، روی زمین فرود می‌آیند. وقتی فرد حرف می‌زند، این قطرات ممکن است روی سطوحی مانند دستگیره در فرود بیایند، جایی که افراد می‌توانند ذرات ویروس را لمس کرده و آنها را نهایتا به مجاری تنفسی خود منتقل کنند. اما برخی قطرات می‌توانند در هوا باقی مانده و توسط دیگران استنشاق شوند.

آزمایشات دقیق نشان داده است که سرفه یا عطسه می‌تواند ترکیبی از بزاق یا مخاط را ایجاد کند که می‌تواند صدها میلیون ویروس آنفلوآنزا و سایر ذرات ویروس را هوا پرتاب کند. یک سرفه می‌تواند حدود سه هزار قطره تنفسی را به حرکت درآورد، در حالی که عطسه کردن می تواند تا حدود ۴۰ هزار مورد از این قطرات را ایجاد کند.

برای دیدن اینکه چند قطره در طول مکالمه طبیعی تولید می‌شود، محققان انستیتوی ملی دیابت و گوارش و بیماری‌های کلیوی در دانشگاه پنسیلوانیا، که در مورد مولکول‌های بیولوژیکی در بدن انسان مطالعه می‌کنند، از داوطلبان خواستند که کلمات «سالم بمانید» را چندین بار تکرار کنند. در حالی که شرکت کنندگان در یک جعبه مقوایی که انتهای آن باز بود صحبت می کردند، محققان داخل آن را با لیزرهای سبز روشن کردند و انفجار قطرات تولید شده توسط بلندگو را ردیابی کردند.

اسکن لیزر نشان داد که در حین صحبت، حدود ۲۶۰۰ قطره کوچک در هر ثانیه تولید می‌شود. هنگامی که محققان میزان و اندازه قطرات تولید شده در حجم‌های مختلف را بر اساس مطالعات قبلی پیش بینی کردند، دریافتند که بلندتر صحبت کردن می‌تواند قطرات بزرگتر و همچنین مقادیر بیشتری از این قطرات را ایجاد کند.

دانشمندان قطرات گفتاری تولید شده توسط افرادی را که بیمار بودند ثبت نکردند. با این‌ حال مطالعات پیشین دقیقا مشخص کرده‌اند که چه مقدار ماده ژنتیکی ویروس کرونا می‌تواند در مایعات دهان در بیماران یافت شود. براساس این داده‌ها، محققان تخمین زده‌اند که یک دقیقه صحبت با صدای بلند می تواند حداقل هزار قطره حاوی ویروس ایجاد کند.

دانشمندان همچنین دریافتند که به محض اینکه قطرات از دهان فرد خارج می‌شوند، می‌توانند هشت تا چهارده دقیقه در هوا شناور باشند.

محققان اذعان كردند كه اين آزمايش در يك محيط كنترل شده با هوای راکد انجام شده است كه ممكن است منعكس كننده آن چه باشد که در اتاق‌های با تهويه مناسب اتفاق می‌افتد. آن‌ها تاکید دارند که تخمین‌های آنها می‌تواند محافظه‌کارانه و «پایین‌تر» از حد واقعی باشد.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها می‌گوید فاصله گرفتن تقریبا دو متری از دیگران می‌تواند به افراد کمک کند تا از تماس با قطرات تنفسی خودداری کنند و خطر عفونت را کاهش دهند. اما بسیاری از دانشمندان معتقدند این قطرات می‌توانند دورتر از این هم منتشر شوند.

 

 

با بالا رفتن آمار مبتلایان به کرونا در استان سیستان و بلوچستان شهرستان خاش تبدیل به محل بستری و قرنطینه بیماران کرونایی شد»

 

 

 

چگونه در ایران کرونا شیوع پیدا می کند؟
این فیلمی از یک انبار ضایعات در اهواز است که در آنجا آشغالهای بیمارستان تخلیه می شود!
آشغالهایی که پر از آلودگی و ویروس و میکرب و بیماری است و باید دفن شوند نه انبار!
اینگونه یک نظام مافیایی کرونا را در ایران گسترش می دهد

 
یکشنبه ۲۸ اردیبهشت۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah