روز دوشنبه ۲۹اردیبهشت ۱۳۹۹  آمار قربانیان کرونا در ۳۱۹شهر ایران از ۴۲هزار و ۶۰۰نفر گذشت.

شمار قربانیان در البرز به ۱۶۳۰نفر، در خوزستان به ۲۹۱۵نفر، در کردستان به ۷۶۰نفر، در کرمان به ۴۷۳نفر، در لرستان به ۱۱۹۰نفر، در همدان به ۱۱۹۵نفر و در تهران به ۶۹۷۰نفر رسیده است. فقط در بیمارستان مفتح ورامین از ابتدای اسفند تا ۱۶اردیبهشت حداقل ۱۸۰نفر از مبتلایان جان باخته‌اند.

سخنگوی وزارت بهداشت رژیم امروز شمار درگذشتگان ۲۴ساعت گذشته را ۶۹نفر و شمار مبتلایان جدید را ۲۲۹۴ اعلام کرد که بالاترین رقم در یک ماه و نیم گذشته است. وی افزود «هم‌چنان استان خوزستان حدود ۲۵درصد موارد تشخیصی را به خود اختصاص داده است.. . استانهای لرستان، خراسان شمالی، جنوب استان کرمان، جنوب استان سیستان و بلوچستان و کرمانشاه نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.. . انتظار این‌که این بیماری در کوتاه مدت در کشور حذف شود وجود ندارد».(ایرنا ۲۹اردیبهشت)

 

 

ابتلای سیصد کادر درمانی لرستان به کرونا و وضعیت قرمز در این استان
محمدرضا نیکبخت رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان در خبرگزاری حکومتی ایلنا دوشنبه ۲۹اردیبهشت اعتراف کرد: از ابتدای شیوع کرونا در استان تاکنون حدود ۳۰۰نفر از کادر درمان استان در بخش‌های مختلف به این بیماری مبتلا شده‌اند. وی با اشاره به این‌که در حال حاضر هیچ نقطه‌ای از استان وضعیت سفید کرونا ندارد گفت تمامی شهرها در شرایط قرمز یا زرد هستند. همچنین ورودی پارک‌ها و بوستانها ی خرم‌آباد به‌علت شیوع بالای کرونا در روزهای اخیر مجددا بسته شده است.
استاندار لرستان نیز در جلسه ستاد بیماری کرونا در خبرگزاری حکومتی ایرنا دوشنبه ۲۹اردیبهشت اعتراف کرد که در ۲۴ساعت گذشته بیش از ۱۳۰نفر شهروند استان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که این روند نسبت به روزهای گذشته هم‌چنان صعودی است. موسی خادمی افزود: وضعیت در شهرهای خرم‌آباد، نورآباد، بروجرد و دورود مطلوب نیست. وی افزود: تمامی محدودیتها هم‌چنان به قوت خود باقی است.

۹فوتی و سیصد وده مبتلا به کرونا در خوزستان
احسان‌پور سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز در خبرگزاری حکومتی دوشنبه بیست ونه اردیبهشت از شناسایی سیصدوده بیمار جدید مبتلا به کرونا و نه فوتی در بیست و چهار ساعت گذشته در استان خوزستان خبر داد و گفت: در حال حاضر هشتصدوپنجاه و سه بیمار مبتلابه کروناویروس در بیمارستانهای استان تحت مراقبت‌های درمانی قرار دارند که صدوپنجاه و یک نفر از آنها مربوط به اهواز است.

 

 

photo_2020-05-18_18-07-41

امروز دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹، جمعی از کارگران شهرداری اروند کنار از توابع شهرستان آبادان در اعتراض به عدم واریز حقوق ماهیانه و مطالباتشان دست از کار کشیدند.

این شهروندان معترض  امروز سومین روزی است که در مقابل ساختمان شهرداری اروند کنار تجمع اعتراضی برگزار می کنند

 

 

photo_2020-05-18_17-54-12

تجمع مدیران مهدکودک ها به دلیل مشکلات معشیتی در تهران

به دنبال پاندمی ویروس کرونا در جهان و ایجاد طرح قرنطینه و اعمال محدویت ها در بسیاری از کشورهای دنیا کسب و کارهای زیادی تعطیل شد اما تفاوت در اینجاست که بسیاری از این مشاغل تحت حمایت دولت های خود قرار گرفتند اما در ایران آخوندزده معلوم نیست کسانیکه درآمدشان را از دست داده اند و هیچ نوع حمایت دولتی هم نمی شوند چگونه باید روزگار را بگذرانند؟! در همین رابطه امروز دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، مدیران ۱۰۰ مهدکودک در تهران به دلیل مشکلات معیشتی ناشی از تعطیلی مهدکودک‌ها با تجمع در مقابل ساختمان استانداری، خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

 

photo_2020-05-18_17-53-43

تجمع اعتراضی کارگران هپکو در اراک
امروز ‌‌دوشنبه بیست و نه اردیبهشت ماه نودونه، جمعی از کارگران شرکت هپکو در اعتراض به نامشخص بودن وضعیت تولید در این واحد صنعتی، در محوطه داخلی کارخانه تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 

تجمع اعتراضی کارکنان و کارمندان صداوسیما
در مقابل درب مسجد بلال محوطه این سازمان در تهران دراعتراض به رفع تبعیض، پرداخت حقوق معوقه و افزایش حقوق کارکنان بر اساس نرخ تورم
دوشنبه ۲۹ اردیبهشت۱۳۹۹

 

 

 

 

فیلمی دیگر از درگیری مردم خشمگین روستای کلاهی ازتوابع هرمزگان با نیروهای سرکوبگر مرزبانی
روز دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۹۹ به دنبال تیراندازی نیروهای سرکوبگر دریابانی بسوی لنج های حامل سوخت و به قتل رساندن دوتن از اهالی روستای کلاهی مردم خشمگین این روستا علیه این جنایت دست به اعتراض زدند.

 

درگیری مردم خشمگین روستای کلاهی ازتوابع هرمزگان با نیروهای سرکوبگر مرزبانی
روزدوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۹۹ به دنبال تیراندازی نیروهای سرکوبگردریابانی بسوی لنج های حامل سوخت و به قتل رساندن دوتن از اهالی روستای کلاهی از توابع هرمزگان مردم خشمگین این روستا علیه این جنایت دست به اعتراض زدند

 

 

97674127_1584725518354348_5171844986135642112_n

از سرگیری اعتراضات اقشار مختلف در کشور

دوشنبه ۲۹ اردیبهشت رانندگان خط ۷ بی‌آر‌تی در اعتراض به دو روز تاخیر در پرداخت حقوق اردیبهشت چراغ‌های اتوبوش‌شان را روشن کرده‌اند.

 

سخنان یک عضو‌کمیسیون امور بین‌‌الملل مجلس افغانستان در مورد قتل هجده تبعه‌این کشور توسط رژیم در هریرود: «وقتی حکومت ایران جواب اعتراضات مردم خودش را با گلوله می‌دهد چطور انتظار داریم در مورد مردم ما ترحم داشته باشد؟
مرزبانان ایران با انداختن پناهجویان افغان به رودخانه مرزی باعث غرق شدن تعدادی از آنها شدند.»

 

گزارش تلویزیون العربیه از درخواست انجمن جوانان ایرانی کانادا برای آزادی دو دانشجوی دستگیر شده دانشگاه شریف، علی یونسی و امیر مرادی
دوشنبه ۲۹ اردیبهشت۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah