خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۹۹ رحمانی فضلی وزیر کشور رژیم آخوندی و سرکرده نیروی انتظامی و شمار دیگری از سرکردگان این نیرو را مورد تحریم قرار داد.

خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد علیه وزیر کشور رژیم آخوندی به‌خاطر نقشش در نقض جدی حقوق‌بشر شهروندان ایران و هم‌چنین علیه ۷ مقام بلندپایه نیروی انتظامی رژیم ایران و یک فرمانده استانی سپاه پاسداران دست به اقدام زده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا هم‌چنین اعلام کرد این اقدام بنیاد تعاون نیروی انتظامی رژیم، مدیر این بنیاد و اعضای هیأت‌امنای آن را در بر می‌گیرد.

وزارت خزانه‌داری افزود: بنیاد تعاون یک مؤسسه اقتصادی است که توسط نیروی انتظامی کنترل می‌شود و در بخش انرژی، ساختمان و خدمات، تکنولوژی و بانکداری فعال است.

اسامی افراد تحریم شده عبارتند از:

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور
حسین اشتری فرد، فرمانده نیروی انتظامی
ایوب سلیمانی، جانشین فرمانده نیروی انتظامی (معاون طرح و برنامه ستاد کل نیروهای مسلح)
محمدعلی نوری نژاد، معاون هماهنگ‌کننده نیروی انتظامی
حمیدرضا اشراق، معاون حقوقی و امور مجلس نیروی انتظامی
هابیل درویش، مرتبط با بنیاد تعاون نیروی انتظامی
محسن فتحی زاده، رئیس سازمان حفاظت و اطلاعات انتظامی
یحیی محمودزاده، معاون طرح و برنامه و بودجه نیروی انتظامی
حسن شاهورپور، فرمانده سپاه موسوم به ولیعصر

همچنین این نهادها به فهرست تحریم‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا افزوده شده‌اند:

نیروی انتظامی
زندان مرکزی تهران بزرگ
و زندان قرچک

وزارت خزانه‌داری اعلام کرد:

رحمانی فضلی به‌عنوان وزیر کشور رژیم ایران و رئیس شورای امنیت داخلی و مسئول نظارت بر نیروی انتظامی است. او دستور به کاری گیری سلاح های مرگبار در پاسخ به تظاهرات نوامبر۲۰۱۹ را صادر کرده است. دستور او منجر به مرگ بسیاری از تظاهر کنندگان شد. در دوران تصدی رحمانی فضلی نیروی انتظامی مرتکب نقض جدی حقوق‌بشر شهروندان ایران شده است.

خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد: این اقدام بر اساس دستور اجرایی ۲۸سپتامبر ۲۰۱۰میلادی که افرادی که در نقض جدی حقوق‌بشر توسط رژیم ایران نقش دارند را مورد تحریم قرار می‌دهد.

 

 

 
چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah