بعدازظهرروز جمعه دوم خرداد ۱۳۹۹ ا آمار قربانیان کرونا در ۳۱۹شهر ایران به بیش از ۴۳هزار و ۶۰۰نفر رسیده است. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۱۵۴۵نفر، در خوزستان به ۳۱۹۵نفر، در کرمان به ۵۲۵نفر، در کهکیلویه و بویر احمد به ۲۸۷نفر، در لرستان ۱۲۹۰نفر و در مرکزی به ۶۰۶نفر رسیده است. شمار قربانیان در تهران از ۷۰۹۰ فراتر رفته است. به گزارش پزشکان تنها در بیمارستان لبافی‌نژاد تهران، تاکنون بیش از ۲۲۰تن از مبتلایان به کرونا جان باخته‌اند.

سخنگوی وزارت بهداشت در مصاحبه روزانه خود بار دیگر گفت: «وضعیت استان خوزستان، هم‌چنان قرمز است». (ایرنا ۲خرداد)

احسان‌پور سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور از مردم خواست جز در موارد ضروری از خانه خارج نشوند و از برگزاری رسم و رسومات و دید و بازدید‌های عید سعید فطر پرهیز کنند. (باشگاه خبرنگاران سپاه پاسداران ۲خرداد)

در تهران رئیس ستاد کرونا گفت: «هنوز شواهدی مبنی بر تضعیف ویروس در دست نیست و هنوز می‌تواند افراد را بی‌رحمانه در معرض خطر قرار دهد و سلامت و جان آنان را تهدید کند. اگر چه از نظر مرگ و میر شاهد سیر نزولی هستیم، اما این وضعیت شکننده است». وی افزود: «آثار اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی کرونا به‌مراتب از آثار بیولوژیک آن فراتر است و جهان‌شمول بودن آن مقابله با آثار مخرب آن را سخت‌تر می‌کند». (عصر ایران ۲خرداد)

 

 

 

 

وضعیت کرونا در شهر شیراز

یک هموطن :

« وضعیت شیراز خوب نیست. آمارمبتلایان کرونا بالا است ولی به مردم اعلام نمیکنند. یک دوستی دارم در قبرستان کار میکند. او میگوید لااقل روزی یک نفر دفن میکنیم ولی به ما گفتند که چیزی به مردم نگویید. بیمارستان اینجا تجهیزات کافی ندارد. اینجور بگویم که اگر کسی مبتلا شود، مرگش قطعی است، مگر این که اینقدر از نظر جسمی قوی باشد که بتواند دوام بیاورد ….».

این هموطن در مورد وضعیت معیشتی و عدم رعایت قرنطینه افزود،« همه چیز خیلی گران شده خیلی به مردم سخت میگذرد. طبیعتا مردم ترسانده شدند ولی بخاطر مشکلات مجبورند سر کارشان بروند…».

 

آژیر وضعیت قرمز کرونا در مشهد
حمیدرضا رحیمی مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تا اوایل این هفته وضعیت کرونا در مشهد به رنگ سفید نزدیک می‌شد، اما دیروز مجدداً در وضعیت قرمز قرار گرفته است. وی افزود: تعریفی که پیش از این درباره تعداد بستری شدگان روزانه ارائه می‌شد تا روز شنبه هفته قبل برقرار بود. اما بعد از آن، وزارت بهداشت، تعریف وضعیت سفید، زرد و قرمز را برای کلان شهر‌ها تغییر داد و بر اساس تعریف جدید، مشهد دوباره در وضعیت قرمز قرار گرفته است.

 

 

photo_2020-05-22_16-51-01

وضعیت قرمز شیوع ویروس در پی فوت یک بیمار کرونایی در روستای انزا شهر

 

 

اعلام وضعیت قرمز کرونا در چابهار

 

photo_2020-05-22_16-38-37

درگذشت دکترحمید عقیلی پزشک عمومی خط اول مبارزه با کرونا در مشهد بر اثر ابتلا به کرونا

 

 

photo_2020-05-22_10-08-48
درگذشت سیده محبوبه امینی، کادر آزمایشگاه شبکه بهداشت فریدون‌کنار بعلت ابتلا به بیماری کرونا
بنا به گزارش های رسیده در روزهای اخیر تعداد ابتلا و فوتی های کادر درمان در اثر کرونا در سراسر ایران رو به افزایش گذاشته است.

 

 

 

photo_2020-05-22_16-29-55

 

تجمع گروهی از معلمان نهضت سوادآموزی گرگان در اعتراض به عدم تبدیل وضعیت مقابل اداره کل آموزش و پرورش استان گلستان
روز پنج شنبه اول خرداد،گروهی از معلمان نهضت سوادآموزی گرگان برای اعتراض نسبت به عدم تبدیل وضعیت مقابل اداره کل آموزش و پرورش استان گلستان تجمع کردند و خواستار ساماندهی وضعیت استخدامی خود شدند.
یکی از تجمع کنندگان به خبرنگار رسانه ای گفت: معلمان نهضت از سال ۱۳۷۹تا۱۳۹۱ ساماندهی شده اند، اما از آن تاریخ به بعد نشده اند.
اوبا اشاره به اینکه شیوه و کیفیت تدریس شان از سایر نیرو‌های رسمی آموزش و پرورش پایین‌تر نیست،اضافه کرد: خواسته شان این است که با توجه به سابقه و تجربه بیشتری که دارند آموزش و پرورش، آنها را در اولویت استخدام قرار دهد.

 

 

گزارش یک هموطن از شهرک «بعثت» (استان البرز) در باره انبوه وانت های میوه فروش، که شهرداری آنها را از خیابان های شهر رانده است، در یک خیابان گردآمده اند.
بیکارانی که برای گذران زندگی به کارهایی چون دستفروشی یا فروش با وانت روی می آورند همواره با هجوم ماموران شهرداری و نیروی انتظامی روبرو هستند.

 

تجمع اعتراضی پاکبانان بندرخمینی درروز پنجشنبه اول خرداد
مقابل فرمانداری ماهشهر دراعتراض به عدم دریافت پنج ماه حقوق معوقه

 


تجمع اعتراضی کارکنان و کارگران شرکت سیاحتی غار علی‌صدر:
روز جمعه ۲خرداد، کارکنان و کارگران شرکت سیاحتی غار علی‌صدر در اعتراض به بلاتکلیفی شغلی و تعلق نگرفتن بیمه بیکاری پس از تعطیلی کرونایی این محل توریستی دست به تجمع اعتراضی زدند.

 

تخریب منازل مسکونی مردم بلوچ
عناصر سرکوبگر انتظامی به روستای چشمه زیارت دزاپ هجوم برده و منازل مسکونی اهالی روستا را تخریب کرده اند. آنها برای سهولت در تخریب منازل مسکونی، مردم روستا را متفرق کرده و اجازه نزدیک شدن به آنها نداده اند. همچنین با توجه به عکسبرداری و فیلمبرداری مردم، نیروهای انتظامی آنها را تهدید به پرونده سازی کرده است.

 

 

مریم طوسی، رکورددار دوی سرعت زنان ایران: برای شرکت در مسابقه ماشینم را فروختم!!

 
جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah