حشمت‌الله فلاحت‌پیشه عضو کمیسون امنیت و روابط خارجی مجلس رژیم، مصاحبهٔ مفصلی با روزنامهٔ حکومتی همشهری به‌عمل آورده که حاوی فاش‌گویی‌های مهمی است.
سی میلیارد برای حفظ سوریه
فلاحت‌پیشه که چند سالی هم ریاست کمیسون امنیت و روابط خارجی مجلس رژیم را به‌عهده داشت و در همین سمت به‌سوریه هم سفر کرده و در رابطه با مسائل سوریه، یکی از دست‌اندرکاران به‌شمار می‌آیدگفت: «ما شاید ۲۰ تا ۳۰میلیارد دلار به‌سوریه پول دادیم و باید از سوریه پس بگیریم. پول این ملت آنجا هزینه شده است». این ۳۰میلیارد دلار که رژیم در سوریه خرج کرده، صرف این پول کلان از کیسه مردم محروم ایران، برای کشتار مردم سوریه و ویرانی این کشور، همه به‌خاطر آن بود که ولی‌فقیه جنایتکار معتقد بود که اگر در سوریه خط نبندیم، بایستی در خیابانهای همدان و اصفهان و تهران با دشمن بجنگیم و البته دشمن چنان که همگان در آبان۹۸ به‌عینه دیدند، کسی جز مردم به‌جان آمدهٔ ایران و محرومان حاشیه‌های فقرزدهٔ شهرهای سراسر کشور نیستند. همان مردمی که در بیشمار حرکتهای اعتراضی فریاد می‌زدند: «سوریه رو رها کن، فکری به‌حال ما کن!»
درآمد ۲۰۰میلیارد تومانی بنزین به‌کجا می‌رود؟
نکتهٔ مهم دیگر در اظهارات رئیس سابق کمیسیون امنیت مجلس ارتجاع، این بود که گفت: «روزی ۲۰۰میلیارد تومان میانگین درآمدی است که از گران کردن بنزین و فروش مازاد مصرف به‌خارج به‌دست می‌آید». وی سپس این سؤال را مطرح کرد که: «روزی ۲۰۰میلیارد افزایش درآمد از جیب مردم کجا می‌رود؟». پاسخ این سؤال را کمتر کسی است که نداند؛ اما آنچه بایستی بر آن تأکید کرد این است که منشأ این پول کجاست و چگونه به‌دست آمده؟ این دقیقاً پول خون دست‌کم ۱۵۰۰تن شهیدان قیام آبان است که پاسداران جنایتکار خامنه‌ای خو نشان را بی‌محابا بر آسفالت خیابان‌ها ریختند.
به‌یاد داریم اعضای مجلس ارتجاع در اولین روز قیام، از طوفانی که برخاسته بود، چنان وحشت‌زده شدند که یک طرح ۳فوریتی را مطرح کردند تا نرخ بنزین را به‌نرخ قبلی برگردانند، اما ولی‌فقیه پلید ارتجاع که نمی‌خواست از این ۲۰۰میلیارد درآمد روزانه صرف‌نظر کند و علاوه بر آن، بارها گفته بود که اگر در یک مورد عقب‌نشینی کنیم، سر کلاف باز می‌شود و عقب‌نشینی‌های زنجیره‌یی به‌نظام تحمیل می‌شود، صبح همان روز به‌صحنه آمد و جلو آن را گرفت و متقابلاً به‌پاسداران دستور کشتار مردم به‌جان آمده را داد. وی به‌این ترتیب میان درآمد ۲۰۰میلیاردی و جان مردم، بدون هیچ تردیدی، غارت را برگزید و جان مردم را فدای منافع خود کرد. مشابه همین تصمیم را ولی‌فقیه پلید با همدستی روحانی در داستان قرنطینه و کرونا گرفته و به‌قیمت فرستادن میلیونها مردم بی‌دفاع به‌قربانگاه کرونا، می‌خواهد از آن به‌عنوان خاکریزی در برابر امواج سهمگین قیام و خیزش استفاده کند.
مجلس قلابی، زائدهٔ پر هزینهٔ استبداد ولایت‌فقیه
نکتهٔ دیگری که فلاحت‌پیشه بیان کرد دربارهٔ مجلس رژیم بود و این‌که چگونه این نهاد در نظام استبدادی ولایت فقیه به‌زائدهٔ بی‌خاصیتی تبدیل شده که یا به‌عنوان سیاهی لشکر باندهای قدرت و غارت مورد استفاده قرار می‌گیرد، یا به‌عنوان یک بنگاه دلالی و کارچاق‌کنی در «اقتصاد غارتی» موجود نقش ایفا می‌کند. این، البته راز سر به‌مهری نیست؛ ولی بیان آن از زبان کسی که ۳دوره عضو مجلس بوده، شایان تأمل است. فلاحت‌پیشه از جمله اعتراف می‌کند طی ۳دوره‌یی که در مجلس بوده، «هر دوره نقایص مجالس ما بیشتر از گذشته بوده است». وی هم‌چنین با ذکر موارد مشخص فاش می‌کند که در تصمیم‌گیریهای مهم، مجلس هیچ محلی از اعراب نداشته است.
در اظهارات فلاحت‌پیشه هم‌چنین بیش‌از‌پیش مشخص می‌شود که مطرح کردن «دولت جوان حزب‌اللهی» توسط خلیفه ارتجاع، بازی او با مجلس جدید برای روی کار آوردن دولت دلخواهش است. خامنه‌ای می‌خواهد از حالا مجلس آینده را هم برای مهار و به‌بند کشیدن روحانی و دولت او و هم برای انتخاب رئیس‌جمهور بعدی، آب‌بندی کند.
اما سؤال این است که فلاحت‌پیشه چرا این حرفها را درست در آخرین روز حیات مجلس ارتجاع به‌زبان می‌آورد؟
اولاً، روشن است که دست‌کم یکی از انگیزه‌های این فاش‌گویی‌ها، سفیدسازی نامبرده در شرایطی است که زنگهای پایان نظام پوسیدهٔ ولایت فقیه با بلندترین صدا در همه جا طنین‌افکن شده است.
ثانیاً این فاش‌گویی‌ها، نشانهٔ تضعیف شدید موقعیت خامنه‌ای و فرو ریختن هیبت اوست و این از جدی‌ترین شاخصهای پایان کار فاشیسم مذهبی حاکم بر ایران است.

 

جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah