بعدازظهر روز سه‌شنبه ۶خرداد ۱۳۹۹ آمارقربانیان  کرونا در ۳۲۳شهر ایران از ۴۴هزار و ۵۰۰نفر بیشتر است. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۱۵۹۵نفر در آذربایجان غربی به ۱۲۶۵نفر، در خوزستان به ۳۴۳۵نفر، در کرمانشاه به ۱۰۴۵نفر، در لرستان به ۱۳۸۰نفر، در مازندران به ۲۶۹۵نفر و در یزد به ۷۰۲نفر رسیده است.

در خوزستان مدیر بهداشت بندر ماهشهر گفت: «شیوع ویروس کرونا در خوزستان سیر صعودی به خود گرفته… در چند روز گذشته ظرفیت بیمارستانهای ماهشهر، تکمیل شد. مجدداً بیمارستان نفت یک بخش دیگر را به بیماران کرونایی اختصاص داد… تخت‌های بیمارستانها بیش از این و در ادامه راه دیگر جوابگو نیستند و ظرفیت نخواهند داشت… متأسفانه از کادر درمان تعداد زیادی به ویروس کرونا مبتلا شدند که مجبور به قرنطینه کردن آنها شدیم… تأکید می‌کنم هیچ‌گونه جایگزینی برای کادر درمان نداریم» (ایلنا ۵خرداد) .

در آذربایجان غربی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «در پنج روز گذشته شاهد افزایش تعداد مبتلایان و بستریها هستیم… در مهاباد در روزهای گذشته شش فوتی» داشتیم و «در حال حاضر مهاباد و ۹شهر دیگر آذربایجان غربی در وضع قرمز قرار دارند» (خبرگزاری حکومتی مهر و روزنامه جوان ارگان سپاه پاسداران ۶خرداد) .

در بوشهر دبیر ستاد کرونا گفت: «سهل‌انگاری برخی افراد سبب افزایش بیماران کرونایی در ۲۴ساعت گذشته شده است» (۵ خرداد) .

در لرستان «مسئولان لرستان هم‌چنان وضعیت را قرمز اعلام و ورود مسافران به این استان را منع کرده‌اند» (ایران ۶خرداد) .

در یزد معاون دانشگاه علوم پزشکی گفت: «در برخی از شهرستانهای استان در چند روز اخیر مواردی از افزایش تعداد افراد مشکوک به کرونا به‌صورت خفیف مشاهده شده است» (خبرگزاری صدا و سیما ۶خرداد) .

در خراسان رضوی رئیس سازمان نظام پزشکی مشهد گفت: «دستکم ۷۰نفر از اعضای سازمان نظام پزشکی مشهد از اسفندماه پارسال تاکنون به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند… علاوه بر این تعداد پرستاران بسیاری هم مبتلا به کرونا شده‌اند که تعداد آنان از طریق سازمان نظام پرستاری اعلام می‌شود (ایرنا۵ خرداد) .

روزنامه حکومتی شرق می‌نویسد: «در اعلام پیروزی در مبارزه با کرونا عجله نکنیم… تناقض در صحبت‌های مسئولان یا تغییر تصمیمات یا پیش‌بینی‌های نادرست، از نشانه‌های نداشتن استراتژی شفاف و مشخص برای مبارزه با کروناست. مسئولان کشور گفته بودند کرونا تا پایان اردیبهشت مهار می‌شود» (۶ خرداد) .

 

مجری تلویزیون شبکه دو رژیم در مصاحبه‌یی با جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت رژیم روز ۵خرداد ۹۹ در مورد پنهان‌کاری در آمار فوتی‌های کرونا توسط رژیم آخوندی سؤال کرد: «بحث این است که تعداد فوت‌شدگان پانزده‌هزار نفر هست، مثلاً می‌گویند ۶هزار نفر هست»، جهانپور در پاسخ گفت: «عرض کردم یا ساختار ثبت را کسی نمی‌شناسد یا این‌که می‌آید می‌گوید آقا من یک اطلاعاتی دارم که شما اعلام نمی‌کنید یعنی می‌خواهد به نوعی برچسب تعدیل یا پردازش یا تغییر یا دستکاری بزند».

وی در ادامه گفت: «ما دوگانه‌ای به نام جان و مال نداریم، برای مدت طولانی یک جامعه را نمی‌شود زندان کرد».

 

 

 

مشهد دوباره «قرمز» شد
روزنامه حکومتی مشرق به نقل از حمیدرضا رحیمی، مدیر روابط عمومی علوم پزشکی مشهد خبر داد: براساس معیارهای جدید اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مشهد از نظر شیوع کرونا دوباره در وضعیت قرمز قرار گرفته است.
سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah