وای بر سنگدلان!
وای بر انسانیت خاموش!
وای بر خاموشی انسان!

در شنبه ۳خرداد ۹۹ یک صحنهٔ دردناک در سرزمین ما تکرار شد، در غیزانیه محروم، جرم مردم محروم غیزانیه این بود که چرا برای رساندن فریاد تشنگی خود و کودکانشان در جادهٔ ترانزیت تجمع کرده‌اند.
همین و فقط همین؛ به همین جرم که البته در قاموس خامنه‌ای و شمرها و حرمله‌هایش گناهی نابخشودنی است؛ زیرا هر نوع جمع شدن، فریاد زدن و به دادخواهی فراخواندن، می‌تواند به برافروختن آتش قیام علیه یزید عمامه‌دار منجر شود و ریش و ریشهٔ آخوندهای حرام لقمه را بسوزاند.
غیزانیه، تمثیلی گویا از ایران
حکومتی که برای اهداف تروریستی خود حاتم طایی می‌شود و به اعتراف حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، عضو کمیسیون امنیت مجلس ارتجاع ۳۰میلیارد دلار برای حفظ یک قصاب بر مصدر قدرت هزینه می‌کند، از رساندن آب آشامیدنی به یک منطقهٔ سوزان در قلمرو حاکمیتش عاجز است. یک بار قاسم سلیمانی جنایتکار اعتراف کرد که «ابومهدی مهندس توانست کلید درب انبارهای تسلیحات ایران را در خدمت خودش بگیرد… تنها اسکادران سوخوی سپاه پاسداران در خدمت او قرار گرفت و هزاران تن سلاح به این منظور به عراق ارسال شد. او هم‌چنین با افتخار گفت که وزارت دفاع ایران سه‌شیفته سلاح تولید کرد و به عراق فرستاد» (تسنیم. ۱۹تیر۹۶).
غیزانیه، تمثیلی گویا از ایران و یک نمونه از سرگذشت سرزمین ما در ایلغار آخوندی است. آنجا جایی است که حاکمیت آخوندی با دایر کردن شرکت‌های نفت و گاز کارون و مارون، شرکت حفاری ایران، پتروشیمی مارون و پتروشیمی رازی ثروت ملی مردم ایران را به یغما می‌برد. شگفتا که غیزانیه با دارا بودن بیش از ۲۵هزار جمعیت و قرار گرفتن بر روی دریایی از نفت و گاز، از آب آشامیدنی و گاز بی‌بهره است. این بزرگترین بخش اهواز با این‌که مسیر عبور جادهٔ ترانزیت بنادر ایران است ولی گویی در کویری پرت و فراموش و به دور از مدنیت و قبل از دوران شهرنشینی قرار دارد. ثروت غیزانیه به کجا می‌رود؟
چاهها نفت دایر، چاههای آب، خشکیده!
سایت حکومتی همشهری آن‌لاین (۴خرداد ۹۹) اعتراف می‌کند که هر ۴روز یک‌بار و فقط به مدت ۴ساعت، آب آشامیدنی به روستاهای پرجمعیت بخش غیزانیه پمپاژ می‌شود؛ آن هم برای روستاهایی که از امکان لوله‌کشی برخوردار باشند.
۴۰روستای دیگر همین امکان را هم ندارند و آب آنها «باید توسط تانکرهای سیار تأمین شود این در حالی است که فقط ۴تانکر در اختیار تأسیسات آبرسانی نزهه است که تمامی آنها توسط شرکتها و ادارات تأمین شده و اداره آبفا استان و آبفا هیچ تانکری در اختیار بخش غیزانیه قرار نداده‌اند… همین ۴تانکر گاهاً به سبب وجود نقص و تعمیرات به ۲ تانکر کاهش داده پیدا می‌کنند در صورتی که برای حل مشکل آبرسانی در این روستاها حداقل به ۱۵ تانکر نیاز است»
طنز تلخ را ببین! غیزانیه جایی است که در آن چاههای نفت برای غارت و چپاول آخوندها دایر و آباد است اما چاههای آب خشکیده‌اند!
بهشت نفت و جهنم غیزانیه!
خبرگزاری حکومتی تسنیم در تاریخ ۱۵مرداد ۹۸ با درج عکس‌هایی از غیزانیه با تیتر «بهشت نفت و جهنم غیزانیه» نوشت:
«قلب صنعت نفت خوزستان، با ۶۰۰ چاه نفت هم‌چنان از محرومیت رنج می‌برد. بخش غیزانیه در ۳۰ کیلومتری کلان‌شهر اهواز، محل استقرار بزرگترین شرکت‌های نفتی کشور (کریت کمپ) است که روزانه دست کم ۲میلیون بشکه نفت تولید می‌کنند. در نیم قرن گذشته ارمغان طلای سیاه برای غیزانیه جز آلودگی آب و هوا و خاک، بی‌آبی، نابودی کشاورزی و مهاجرت روستاییان نبوده است. در حالی که بیش از ۸۰ روستای این بخش هنوز هم آب و جاده و مدرسه و بهداشت مناسبی ندارند. حالا بخش غیزانیه بحرانی‌ترین کانون گرد و غبار خوزستان را نیز در خود جای داده است».
بنابراین تا جایی که به آخوندها مربوط است می‌دانند که حاکمیت‌شان چه بلایی بر سر مردم ایران آورده است اما در آنجا که پای پاسخگویی به میان می‌آید، پاسخی جز گلوله در برابر اعتراض حق‌طلبانهٔ مردم ندارند. آنها ممکن است به‌طور موقت اعتراض را با به خون کشاندن، بکشانند اما در حقیقت باد می‌کارند و به جای آن توفان درو خواهند کرد. وقتی مردم راه چاره‌ای برای بیان خواست‌هایشان پیدا نکنند به شیوه‌هایی رو می‌آورند که تصور آن لرزه بر اندام خامنه‌ای خواهد انداخت. آن روز نزدیک است.

 

 

photo_2020-05-26_16-14-37

موسوی امام جمعه خامنه‌ای در اهواز در هراس از شعله‌ور شدن قیام و اعتراضات اجتماعی به دیدار یکی از جوانان که روز سوم خرداد توسط نیروهای سرکوبگر انتظامی در غیزانیه مجروح شده بود و عکس مجروح شدن این جوان چندین روز است سوژه اول شبکه‌های اجتماعی شده است رفت و گفت: من معذرت خواهی می‌کنم از این نوجوان بزرگوار
روز شنبه ۳خرداد مردم به‌جان آمده غزانیه اهواز به‌دلیل قطع آب آشامیدنی اقدام به بستن جاده اهواز- ماهشهر کردند. نیروی سرکوبگر انتظامی با پرتاب گاز اشک‌آور و شلیک به معترضان، شماری از آنان از جمله یک کودک را مجروح کردند.
خبرگزاری رسمی رژیم با اعتراف به‌شدت فشارها بر هموطنانمان در خوزستان و فوران خشم و نفرت جوانان از رژیم آخوندی نوشت: «لبها تشنگی را فریاد می‌زنند» و «آب در غیزانیه هم‌چنان کمیاب و برخی روزها نایاب است». «عرصه که بر جوانان منطقه تنگ آمد راه را در اعتراض غیرمسالمت‌آمیز دیدند.
مردم غیزانیه اهواز روز دوشنبه ۵خرداد بار دیگر به‌خاطر ادامهٔ قطعی آب در بحبوحه بحران کرونا و در گرمای شدید، تجمع اعتراضی برگزار کردند.
مردم می گویند ما به‌عنوان تشنگان بخش غیزانیه بزرگ هستیم. اینجا همه تشنه هستند.

 
سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah