بعدازظهر امروز چهارشنبه ۷خرداد ۱۳۹۹ آمار قربانیان  کرونا در ۳۲۳شهر ایران از ۴۴هزار و ۸۰۰نفر بیشتر است. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۱۶۱۰نفر، در آذربایجان غربی به ۱۲۸۰نفر، در خوزستان به ۳۴۹۵نفر، در سیستان و بلوچستان به ۱۴۲۰نفر، در قم به ۳۴۷۰نفر و در لرستان به ۱۴۰۵نفر رسیده است.

در تهران شمار قربانیان قطعاً از ۷۳۰۰نفر بیشتر است. از اول اسفند تا روز ۵خرداد به پنج بیمارستان از ۱۳۸بیمارستانی که در استان تهران بیمار کرونایی می‌پذیرند، ۵۲۵۷۰بیمار کرونایی مراجعه و ۱۵۰۱نفر از آنها فقط در این پنج بیمارستان جان باخته اند: بیمارستان امام حسین با ۲۵۰۰۰مراجعه بیمار کرونایی و ۷۷۹ فوت، بیمارستان شهدای گمنام میدان خراسان با ۱۱۷۵۰مراجعه و ۲۹۱فوت، بیمارستان مدرس با ۱۱۶۵۰مراجعه و ۲۵۱فوت، بیمارستان طالقانی با ۱۱۷۰مراجعه و ۸۵فوت و بیمارستان سجاد در شهریار تهران با ۳۰۰۰مراجعه بیمار کرونایی و حداقل ۹۵فوت. ارقام هولناک جان باختگان در تهران در حالی است که استاندار تهران روز گذشته گفت: «میانگین فوت‌شدگان کرونا در کشور ۸.۵ (درصد) و در استان تهران ۳.۵ (درصد) است»(ایلنا ۶خرداد).

در شرایطی که بسیاری از کارگزاران رژیم علناً از کمبود تخت و کادر درمانی و الزامات پزشکی شاکی هستند، روحانی امروز بار دیگر با وقاحت گفت: «در ماجرای کرونا ایران در لیست کشورهای موفق در مبارزه با این ویروس خطرناک قرار گرفته… در این حادثهٔ سخت ویروس عالمگیر، ما نه دغدغه‌ای از لحاظ تخت بیمارستانی داشتیم و نه دغدغه‌ای نسبت به‌تختهای ویژه و آی‌سی‌یو داشتیم و نه برای تنفس مصنوعی».

دیروز معاون دانشگاه علوم پزشکی دزفول با اشاره به‌ابتلای ۶۰نفر از پرسنل بیمارستان بزرگ دزفول گفت: «کادر درمان به‌شدت تحت فشار هستند. شهرستان دزفول پس از اهواز دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا در استان خوزستان است»(خبرگزاری حکومتی مهر).

 

 

کرونا در حوزه دانشگاه علوم پزشکی مشهد
رییس هیات ‌مدیره نظام پرستاری مشهد اذعان داشت:
در حوزه دانشگاه علوم ‌پزشکی مشهد و شهرستان‌های تابعه این دانشگاه تاکنون حدود دویست پرستار به کرونا مبتلا شده‌اند.

 

 

 

كارگران شهردارى در منطقه كوى علوى(شلنگ آباد) شهر اهواز به دليل عدم پرداخت حقوقشان اعتصاب كردند

 

 

photo_2020-05-27_18-49-03

 

اعتصاب کارکنان شرکت آریا روش جفیر در اهواز
روز چهارشنبه هفت خرداد نودونه، کارکنان شرکت آریا روش جفیر در اهواز در اعتراض به پرداخت نشدن مطالباتشان دست از کار کشیدند و در محل این شرکت تجمع کردند.

 

photo_2020-05-27_18-44-34

تجمع کارگران شهرداری باسمنج
در محل شهرداری
کارگران شهرداری باسمنج خواستار پرداخت حق و حقوق خود هستند.
باسمنج یکی از شهرهای مرکزی استان آذربایجان شرقی است که در بخش مرکزی شهرستان تبریز واقع شده است.

 

بغضی که به انقلاب می انجامد
محمد رضا مرتضوی دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت در برنامه رو در رو در سیمای حکومتی گفت:
من در این کشور چیزهایی می بینم که در هیج جا ندیده ام که اینها منجر به انقلاب در آینده میشود. دیگر از زمان محمود احمدی نژاد دزدی ها کاملا علنی شده و همینطور امتداد پیدا کرده و هر چقدر هم که می دزدند تمام نمی شود و در عوض کارگر را شلاق می زنند. کارخانه دار و سرمایه دار در این کشور یک ریال مالیات نمی دهند اما پرستار و کارگر فقیر هستند. در هیچ کجای دنیا چپاول ثروت مردم به دست عده ایی اینگونه لجام گسیخته انجام نمی شود و چیزهایی در این کشور اتفاق افتاده که در هیچ جای دنیا نمونه آن نیست، باید ترسید از خشم مردم گرسنه و معترض به فساد و فحشا و فقر که در نهایت مردم را به قیام و انقلاب می کشاند. فقر در جامعه نتیجه تقسیم ناعادلانه ثروت در کشور هست و می بینم روزی که فقرا کاخ هایی را که با پول مردم ساخته شده را آتش می زنند.
بله باید بترسید از روزی که مردم شما را از قدرت به پایین بکشند و روزی که باید در دادگاه خلق ایران محاکمه شوید.

 

 

دکتر بیژن عبدالکریمی استاد فلسفه دانشگاه تهران در پخش زنده شبکه ۴ سیمای میلی :
چیزی به نام تمدن اسلامی امروزه نداریم!
با این لُمپن بازی ها تمدن درست نمی شود! بدون آزادی تمدن به وجود نمی آید!
شما یک جاهل خانه در ارشاد درست کرده اید که یک مشت خوارج و لمپن ریختید آنجا و کتاب را خفه می کنید، مدعی تمدن هم هستید!

 

 
چهارشنبه ۷ خرداد۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah