نزدیک به ۶۰۰تن از زندانیان در زندان مرکزی کرج در وضعیت بسیار فجیع بهداشتی، در معرض ابتلا به کرونا قرار دارند. این زندانیان در بند موسوم به «سوله» محبوس هستند که پیش از این به کارگاه زندان اختصاص داشت.
هم‌اکنون این سوله به قرنطینه (محل زندانیان جدیدالورود و افرادی که از مرخصی بازمی گردند) تبدیل شده است
یک منبع موثق درباره وضعیت اسفناک بهداشتی این زندان گفت: «سیستم آب و فاضلاب این محل ظرفیت این تعداد جمعیت را ندارد. همه سرویسهای بهداشتی گرفته و توسط پمپ تخلیه می‌شود. بوی نامطبوع ۲۴ ساعته فضای غیرقابل تحملی را برای زندانیان به‌وجود آورده است.
وقتی در بیرون از میله های زندان مردم عادی هم در وضعیت فاجعه باری بسر می برند تصور اینکه زندانیان گرفتار در چنگال اهریمنان آخوندی تا چه اندازه محروم از حقوق انسانی خود باشند دشوار نیست.

 

گسترش آلودگی به کرونا در زندان ارومیه و خشم زندانیان

از صبح روز یکشنبه چهار خرداد، در بند ۱۵ زندان مرکزی ارومیه، ۳۰ نفر از زندانیان به علت وضعیت بد جسمانی مشکوک به کرونا با علائم تب بالا تا عطسه، به بهداری زندان مراجعه کرده و درخواست تعیین تکلیف وضعیت خود شدند.
اما عوامل و کارگزاران رژیم در زندان پنهانکاری کرده و ۳۰ نفر را به جمع زندانیان بازگرداندند. سایر زندانیان پس از مطلع شدن از این پنهانکاری ایادی جنایتکار رژیم، دست به اعترض زده و با سردادن فحش و ناسزا، خواستار رسیدگی به وضعیت زندانیان مشکوک به کرونا شدند اما پزشک زندان به نام کاظم زاده نیز از معاینه زندانیان سر باز زد. این مساله موجب خشم زندانیان شد و به سمت افسر نگهبان حمله ور شدند. نگهبانان زندان سراسمیه از شورش زندانیان، پزشک زندان را آوردند تا زندانیان را معاینه کند. در این معاینه سطحی مشخص شد که ۳۵ تن از زندانیان مشکوک به کرونا هستند و بایستی به بیمارستان بیرون از زندان منتقل گردند.
روز سه شنبه ۶ خرداد، شماری از زندانیان در بندهای دیگر مثل بند ۱۴ و بند یک سلامت در وحشت از آلودگی کامل به کرونا در راهروها و دم درب ها شب را سحر کردند.
هیچ یک از ۳۵ زندانی مشکوک به کرونا تاکنون قرنطینه نشده و به بیمارستان منتقل نشده اند.

 

 
چهارشنبه ۷ خرداد۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah