روز پنجشنبه ۸خرداد ۱۳۹۹  بر اساس آمار مشخص از دهها بیمارستان از ۱۳۸بیمارستانی که در استان تهران بیمار کرونایی می‌پذیرند و آمار گورستانها، شمار جان‌باختگان کرونا در استان ۱۴میلیونی تهران از ۱۰هزار نفر بسا بیشتر است. به این ترتیب شمار قربانیان در ۳۲۳شهر قطعاً بیش از ۴۷۵۰۰نفر است.

از اول اسفند تا اول خرداد در بیمارستانهای یافت‌آباد، امام حسین، خمینی، مسیح دانشوری، شهدای گمنام(میدان خراسان)، لقمان حکیم، مدرس، شهدای تجریش، لبافی‌نژاد، سینا، ضیاییان، اعلم، طالقانی، مداین، کاشانی، شریعتی، مفتح ورامین و سجاد در شهریار تهران ۴۸۷۵بیمار کرونایی جان‌باخته‌اند. این آمار فقط مربوط به ۱۸بیمارستان از ۱۳۸بیمارستان در استان تهران است که بیمار کرونایی می‌پذیرند.

شمار جان‌باختگان در البرز به ۱۶۶۰نفر، در خوزستان به ۳۵۵۰نفر، در کرمانشاه به ۱۹۷۵نفر، در لرستان به ۱۴۳۰نفر، در مازندران به ۲۷۱۰نفر و در همدان به ۱۲۷۵نفر رسیده است. آمار واقعی در استانهای مختلف بیشتر شده اما حکومت آخوندها با دروغگویی و فریبکاری تلاش به مخفی کردن آن دارد. ابعاد قربانیان کرونا در سایر استانها و میزان پنهان‌کاری و دروغگویی رژیم را از اظهارات ۲روز پیش استاندار تهران می‌توان دریافت که گفت: «میانگین فوت‌شدگان کرونا در کشور ۸/۵(درصد) و در استان تهران ۳/۵(درصد) است»(ایلنا ۶خرداد).

یک عضو کمیته کشوری مبارزه با بیماریهای واگیر در وزارت بهداشت رژیم گفت: «از بین بیماران کرونا که به بیمارستان می‌آیند ۱۲درصد» و «۵۰ درصد بیماران کرونا که به بخش مراقبت‌های ویژه می‌آیند فوت می‌کنند»(مردانی، ایرنا ۷خرداد).

 

 

 

وضعیت زرد و قرمز کرونایی در تمام شهرهای استان مازندران‌
به گزارش دانشگاه علوم پزشکی مازندران رئیس دانشگاه علوم پزشکی سیدعباس موسوی از افزایش مبتلایان به کرونا در استان خبر داد
وی گفت هم اکنون ۲۳۵ بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی حاد مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستندو تقریبا تمام شهرهای استان در وضعیت زرد و قرمز قرار دارند

در بيمارستان خمينی تهران، كه يك ماه پيش تعداد بستری دراثر كرونا به هر روز يك نفر بستريی كاهش يافته بود، اخيرا به تدريج افزايش يافته و اكنون به حداقل سه بستریدر روز رسيده است، همچنين تعداد تشخيص مبتلا به كرونا به ۵۰ مورد در روز افزايش يافته است و این امر موجب ترس و وحشت پزشکان و كاركنان بیمارستان شده است.

استان های جنوبی و آمار صعودی کرونا
معاون کل وزیر بهداشت رژیم :
اوضاع مبتلایان به ویروس کرونا در استان سیستان و بلوچستان، خوزستان و هرمزگان صعودی است.
وضعیت ابتلا به کرونا در استان خوزستان از میزان متوسط کشوری بالاتر رفته است.

 

ابتلاء ۸ دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به کرونا در خوابگاه و اعتراض به تجدید دوره کارورزی دانشجویان

بر اساس تست کرونا گرفته شده از ۱۲۰ دانشجوی خوابگاه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، تاکنون تست هشت نفر از آنها مثبت تشخیص داده شده است. در موردی مشابه پیش از این، ۱۷ نفر از دانشجویان ساکن خوابگاه دانشجویی علوم پزشکی کرمان مبتلا به کرونا شدند.

 

 

بنا به خبر دریافتی، روز یکشنبه ۴ خرداد ماه ۹۹، نزدیک به ۳۰ نفر از زندانیان بند ۱۵ زندان ارومیه به دلیل وضعیت وخیم جسمانی با علائم کرونا و تب بالا و عطسه شدید به بهداری زندان مراجعه کرده و خواستار تعیین تکلیف وضعیت ابتلا خود به کرونا شدند.

مقامات زندان هیچ اقدامی در این رابطه انجام نداده‌اند و با بی اعتنایی به سلامت آنها و سایر زندانیان، این زندانیان مشکوک به کرونا را بدون هیچ اقدامی در بندهای عمومی در میان سایر زندانیان رها کردند.

زندانیان می‌گویند که ماموران زندان با ادامه پنهانکاری برای سرپوش گذاشتن به این وضعیت خطرناک و در وحشت از واکنش زندانیان و افکار عمومی همه این ۳۰ نفر را به جمع زندانیان بازگردانده‌اند تا موضوع را عادی جلوه دهند.

بنا بر همین گزارش، زندانیان زندان ارومیه با اطلاع از این پنهانکاری دست به اعتراض زده و با بلند کردن صدای اعتراض خود خواستار رسیدگی به وضعیت زندانیان مشکوک به کرونا و جداسازی آنها شدند؛ اما کاظم‌زاده، پزشک زندان از معاینه زندانیان سرباز زد.

 

 

photo_2020-05-28_18-24-32
تلفات کرونا در قصر شیرین به ۱۳ نفر رسید
به گزارش یک هموطن روز گذشته یکی از اهالی قصر شیرین که ساکن کرمانشاه بود در اثر کرونا فوت کرد و جنازه وی را به قبرستان قصرشیرین برده و آنجا دفن کردند.

 

 

photo_2020-05-28_15-55-15

 

درگذشت «آرزو باهو» پرستار بیمارستان کودکان بندرعباس بر اثر ابتلا به کرونا

 

 

مراسم تشییع جنازە آرزو باهو پرستار بیمارستان کودکان بندر عباس کە پس از روزها مبارزە با بیماری کرونا شامگاە چهارشنبە جان باخت

 
پنجشنبه ۸ خرداد۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah