اعتصاب کارگران شرکت جوش گستر راه‌آهن اراک در اعتراض به دریافت نکردن حقوق
شرکتهای تراورس و ریل صنعت‌کاران جنوب‌شرق زاهدان و قم و شیراز و کرمانشاه حقوق کارگران در سال ۹۹ را پرداخت نکرده‌اند و این کارگران در بیانیه‌ای گفته اند، در صورتی که حقوق دریافت نکنیم دست به اعتصاب خواهیم زد.
رژیم که پس از قیام آبان ۹۹ لرزه سرنگونی براندامش افتاده بود، شیوع ویروس کرونا را فرصت ک متحدی برای بقای خود می پنداشت! اما خیالی بس عبث بود. کرونا برانباشت چهل سال نارضایتی افزود و رژیم برخلاف کشورهای دیگر هیچ اقدامی برای تامین حقوق، امنیت و معیشت مردم نکرد و قرار هم نبوده بکند، لذا باروت بیشتری بر انبار باروت افزود که هر اعتراض می تواند جرقه ای برآن باشد.

 

 

 

تجمع اعتراضی دامداران یزدی مقابل استانداری
در اعتراض به هزینه های سنگین
و درآمد کم و سیاست های ضد تولید ملی اعمال شونده

پنجشنبه ۸ خرداد۱۳۹۹

 

 

اعتراض_کارگران_پلی_اکریل_و_دی_ام_تی_اصفهان1

اعتراض کارگران پلی اکریل و “دی ام تی” اصفهان
گروهی از کارگران پلی اکریلی و “دی ام تی” اصفهان روز چهارشنبه ۷ خرداد ۹۹در اعتراض به عدم پرداخت دستمزدهای پرداخت نشده خود به طور جداگانه در محل کار اقدام به برگزاری تجمع کردند.
کارگران شاغل در پلی‌اکریل و دی ام تی که هر دو زیرمجموعه شرکت پلی‌اکریل اصفهان هستند، در باره تجمع خود می‌گویند: از سال ۹۵ و ۹۶ معوقات مزدی آنها پرداخت نشده است. در عین حال، عیدی سال ۹۸ را کامل نگرفته‌اند. آنها افزودند، علیرغم حضور در سر کار، دستمزدها به موقع پرداخت نمی‌شود و در سال جاری تاخیر در پرداخت دستمزدها وجود دارد.

 

 

تجمع-مجدد-و-افشاگری-شماری-از-کارگران3-min

تجمع اعتراضی مجدد کارگران اخراجی کارخانه قند یاسوج

روز چهارشنبه ۷ خرداد ماه، شماری از کارگران اخراجی کارخانه قند یاسوج با تجمع اعتراضی در مقابل استانداری کهگیلویه و بویراحمد، خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

بر اساس این گزارش، پس از گذشت مدتی از صدور حکم ابطال معامله کارخانه قند، کارگرانی که در این بین خسارت دیدند و از کار بیکار و از منازل سازمانی کارخانه بیرون رانده شدند، دوباره به دادخواهی از حق و حقوق خود برخاسته‌ا‌ند.

در اعتراض مجدد کارگران و در ادامه افشاگری خود، آنها اعلام کردند: «مسئولان استان، در کمال تعجب، حتی کمک‌کار و یاور خریدار بودند و این بی‌عدالتی و ظلم به کارگر و همراهی مدیران وقت را چه کسی باید رسیدگی کند.»

کارگران معترض کارخانه قند یاسوج گفتند: «کارخانه با تمام امکانات از تولیدی و رفاهی، از سال ۹۵ تاکنون تعطیل و موجب ضرر به ۱۰ هزار نفر و در زمان بهره‌برداری به صورت مستقیم به ۳۰۰ نفر شده که از آن درآمد خود و خانواده‌هایشان را تأمین می‌کردند.»

کارگران معترض می‌گویند: «عده‌ای در این بین، در روند پرونده کارخانه قند، شریک دزد و رفیق قافله‌اند و اگر دست از موش‌دوانی بر ندارند، پشت این تریبون اسم آن‌ها را افشا می‌کنیم.»

 

 

 

 

 

 

تحصن و اعتصاب کارگران شرکت امین یار فاریاب
روز  چهارشنبه هفتم خرداد ماه  کارگران شرکت معدن کرومیت امین یار فاریاب برای دومین بار به دلیل عدم دریافت چهار ماه مزد خود دست از کار کشیده و در مقابل دفتر آن شرکت تحصن کردند.
معدن کرومیت امین یار فاریاب در فاصله پانزده کیلومتری مرکز شهرستان فاریاب واقع شده و بیش از دویست کارگر به صورت مستقیم در آن مشغول به کار هستند.

 

 

بحران آب و محرومیت مردم در غیوه خوزستان ثروتمندترین وحاصلخیز ترین استان ایران

 

سخنان یک پیرمرد ساکن غیزانیه اهواز:
مسجد ميريم آب براي وضو نداريم، خانه ميريم آب نداريم. اين بيماري كرونا ما رو درگير كرده. از كجا آب بياريم كه خودمان را بشوييم؟
فرزندم شهيد شده، حقوقي كه بنياد می‌داد شش ماهه قطع كردن چيكار كنيم؟ چيكار كنيم؟
چی ميخواييم مگه؟ يه آب برای خوردن و زراعت..

 

پنجشنبه ۸ خرداد۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah