جواد حسینی نژاد، شهروند اهل مشهد و از بازداشت‌شدگان اعتراضات سراسری آبان‌ماه ۹۸ در روزهای اخیر تحت فشار، تهدید و پیگرد نیروهای سرکوبگر امنیتی قرار گرفته است.
طبق اخبار دریافتی و به نقل از منابع مطلع، نیروهای سرکوبگر امنیتی در روز یکشنبه ۴ خرداد ۹۹ جهت ارعاب و تهدید جواد حسینی نژاد به منزل وی مراجعه کردند.
به دنبال عدم حضور وی در منزل مسکونی خودش، ماموران سرکوبگر امنیتی نظام به منزل پدری وی مراجعه کرده‌اند. بنا به گزارش‌های رسیده، ماموران امنیتی مسلح و دارای بی‌سیم بوده‌اند.
گفتنی است که آقای جواد حسینی نژاد از ۲ هفته پیش و در پی دریافت تماس مشکوکی که در آن تهدید شده بود، از مراجعه به منزل خود و خانواده خودداری کرده است و در حال حاضر در مکان نامعلومی به سر می‌برد.
این زندانی سیاسی در روزهای اخیر گفته بود ماموران امنیتی نظام ولایت فقیه، علاوه بر تهدید، او را تحت فشار گذاشته‌اند که ایران را ترک کند.
لازم به توضیح است که جواد حسینی نژاد، شهروند اهل مشهد در تاریخ ۲۸ آبان‌ماه ۹۸ توسط نیروهای سرکوبگر امنیتی بازداشت و توسط «دادگاه» انقلاب مشهد به ۲۳ ماه «حبس تعزیری» محکوم شد. در صورت قطعی شدن این حکم در مرحله تجدیدنظر، مجازات اشد یعنی ۱۵ ماه «حبس تعزیری» در خصوص وی قابل اجرا خواهد بود.
حکم این زندانی سیاسی در تاریخ ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ توسط شعبه ۶ «دادگاه» انقلاب مشهد به ریاست حسین بهمن‌آبادی صادر شد.بر اساس این حکم، جواد حسینی نژاد به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به ۸ ماه «حبس تعزیری» و به اتهام «توهین به خامنه‌ای» به ۱۵ ماه «حبس تعزیری» محکوم شده است.
روز یکشنبه ۲۴ فروردین ماه ۱۳۹۹, شعبه ۶ «دادگاه انقلاب» مشهد به ریاست حسین بهمن آبادی با صدور دادنامه‌ای علیه جواد حسینی نژاد، وی را در مجموع به تحمل ۲۳ ماه «حبس تعزیری» محکوم کرد. این حکم در زندان وکیل آباد مشهد به این زندانی سیاسی ابلاغ شد.
این احکام در حالی صادر و در «دادگاه» تجدید نظر تایید شد که جواد حسینی نژاد، از لحظه بازداشت حتی در زمان بازجوئی و تفهیم اتهام از حق دسترسی به وکیل محروم بوده است.
جواد حسینی نژاد در بند ۶-۱ زندان وکیل آباد مشهد تحمل حبس می‌کرد که بعد از اعتراض به نبود امکانات، به بند ۵ در این زندان منتقل شد.
این زندانی سیاسی به دلیل عدم رعایت اصل تفکیک جرائم در کنار زندانیان جرائم خطرناک از قبیل قتل و سرقت مسلحانه قرار گرفته و از سوی زندانیان این بند تهدید به قتل شد.
زندانی سیاسی جواد حسینی نژاد، روز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ۹۹ موقتا و به صورت مشروط از زندان وکیل آباد مشهد آزاد شد.

 

 
پنجشنبه ۸ خرداد۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah