بعدازظهرروز جمعه ۹خرداد ۱۳۹۹ آمار قربانیان کرونا در ۳۲۳شهر ایران از ۴۷هزار و ۸۰۰نفر بیشتر است. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۱۶۲۵نفر، در آذربایجان غربی به ۱۲۹۵نفر، در خوزستان به ۳۵۸۵نفر، در فارس به ۱۰۶۰نفر، در کردستان به ۸۴۰نفر، در کرمان به ۵۵۳نفر، در کرمانشاه به ۱۰۹۷نفر و در لرستان به ۱۴۵۵نفر رسیده است.

چند هفته پس از تصمیم جنایتکارانه  خامنه‌ای و روحانی برای بازگرداندن زحمتکشان و محرومان به‌سر کار فاجعه کرونا ابعاد جدیدی به خود گرفته است. سخنگوی وزارت بهداشت امروز در آمار مهندسی‌شده‌اش اذعان کرد که در ۲۴ساعت گذشته ۲۸۱۵تن به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند که در عرض چهار هفته گذشته ۲۵۰درصد افزایش داشته و بالاترین رقم مبتلایان در ۸هفته گذشته است. وی افزود: «وضعیت استان خوزستان، هم‌چنان قرمز است. استانهای خراسان رضوی، آذربایجان‌های شرقی و غربی، لرستان، کردستان، کرمانشاه، هرمزگان و مازندران در وضعیت هشدار قرار دارند» (تلویزیون رژیم ۹خرداد).

روحانی علت افزایش مبتلایان را «انجام سفرهای بین شهری در تعطیلات عید فطر» توصیف کرد و خواستار «پرهیز از سفرهای غیرضرور» شد و تهدید کرد در غیراینصورت «ناچار به بازگرداندن برخی محدودیتها خواهد شد». وزیر بهداشت روحانی نیز خاطرنشان کرد: «اگر روند سفرهای غیرضروری در تعطیلات پایان هفته‌ها و هم‌چنین تعطیلات تابستانی، به همین صورت ادامه داشته باشد و پروتکل‌های بهداشتی به‌صورت کامل رعایت نشود بار دیگر با اوج‌گیری ویروس کرونا در کشور مواجه خواهیم بود و ناچار می‌شویم برخی محدودیتها را دوباره اعمال کنیم» (ایرنا ۹خرداد).

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز گفت: «ما در حوزه مرکز بهداشت غرب و شرق اهواز بالغ بر ۵هزار بیمار شناسایی کردیم… در هر خانواده‌ای یکی دو تا هست» (تلویزیون شبکه خوزستان ۸خرداد).

جان بابایی معاون وزیر بهداشت گفت: «در استان خوزستان… روزانه به‌طور ثابت به‌شمار بیماران قبلی اضافه می‌شود. انتظار داریم که مریضها بستری‌شان بیشتر بشود و حتی تعداد مریض سرپایی هم بیشتر شود» (تلویزیون رژیم ۸خرداد).

 

 

 

 

photo_2020-05-29_17-11-21

ابتلاء ۸دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به کرونا در خوابگاه و اعتراض به تجدید دوره کارورزی دانشجویان
جمعی از دانشجویان علوم پزشکی اصفهان روز پنجشنبه ۸خرداد در یک موضعگیری که در اینترنت منعکس شده است، سیاست رژیم و نهادهای وابسته به دانشگاه در مورد بازگشایی خوابگاههای دانشجویی و شیوع کرونا در خوابگاهها را محکوم کردند.
در اطلاعیه آمده است: «بر اساس تست کرونا گرفته شده از ۱۲۰دانشجوی خوابگاه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، تاکنون تست ۸نفر از آنها مثبت تشخیص داده شده است. در موردی مشابه پیش از این، ۱۷نفر از دانشجویان ساکن خوابگاه دانشجویی علوم پزشکی کرمان مبتلا به کرونا شدند.
روند ابتلاء به کرونا با سیاستهای رژيم و نهادهای وابسته به دانشگاه و خوابگاههای دانشجویی باعث استمرار شیوع ویروس کرونا بین دانشجویان خواهد شد. دانشجویان کماکان خواستار تعطیلی خوابگاههای دانشجویی هستند که حتی قبل از شیوع کرونا نیز دارای وضعیت اسفبار بهداشتی بودند. با روند بازگشایی خوابگاههای دانشجویی شاهد کشتار دانشجویان مختلف خواهیم بود…

 
جمعه ۹خرداد۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah