بعدازظهرروز یکشنبه ۱۱خرداد ۱۳۹۹ آمارقربانیان کرونا در ۳۲۳شهر ایران بیش از ۴۸هزار و ۲۰۰نفر است. شمار قربانیان در آذربایجان غربی به ۱۳۱۰نفر، در ایلام به ۳۰۲نفر، در خوزستان به ۳۶۶۵نفر، در سیستان و بلوچستان به ۱۴۸۵نفر، در کردستان به ۹۲۰نفر، در لرستان به ۱۴۸۵نفر و در مازندران به ۲۷۴۵نفر رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت در آمار مهندسی شده امروزش تعداد قربانیان کرونا در ۲۴ساعت گذشته را ۶۳نفر و شمار مبتلایان جدید را ۲۵۱۶نفر اعلام کرد و گفت: «استانهای اصفهان، آذربایجانهای شرقی و غربی، لرستان، کرمانشاه، هرمزگان و سیستان و بلوچستان در وضعیت هشدار قرار دارند»(ایرنا ۱۱خرداد).

در تهران معاون دانشگاه علوم پزشکی گفت: «بیمارستان پاک نداریم. . نمی‌توانیم بیمارستان پاک اعلام کنیم، چون دوره کمون ویروس کرونا طولانی است»(ایرنا ۱۰خرداد).

در خوزستان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: «۲۰ شهرستان از ۲۸شهرستان خوزستان، در وضعیت قرمز انتشار کرونا قرار دارند. موارد ابتلا به کرونا در استان فراوان و بیش از انتظار است، از اوایل اردیبهشت ماه با کاهش محدودیتها روند ابتلا به این بیماری در خوزستان صعودی شده است»(ایرنا ۱۱خرداد).

 

 

وضعیت بحرانی استان خوزستان در ابتلا به کرونا
معاون بهداشتی رژیم در دانشگاه علوم پزشکی اهواز یکشنبه ۱۱خرداد گفت: ۲۰شهرستان از ۲۸شهرستان خوزستان در آخرین بررسی‌های انجام گرفته، در وضعیت قرمز انتشار کرونا قرار دارند. محمد علوی گفت: موارد ابتلا به کرونا در استان فراوان و بیش از انتظار است، از اوایل اردیبهشت ماه با کاهش محدودیتها روند ابتلا به این بیماری در خوزستان صعودی شده است. وی افزود: در هفته‌های اخیر وضعیت شیوع کرونا در خوزستان بحرانی توصیف شده بود.
به گفته پزشکان از اول تا هشتم خرداد، تنها در بیمارستان گنجویان دزفول، ۴۱۰نفر از مبتلایان به کرونا بستری شده و دست کم ۴۹تن از بیماران کرونایی جان‌باخته‌اند. وضع به‌خصوص در روستاهای اطراف دزفول بسیار وخیم است. فشار کار روی کادر درمان بیمارستان بسیار بالاست و هوای فوق‌العاده گرم کار را برای پرستارها مشکل‌تر کرده است. اکثر پرستاران یا مبتلا به کرونا می‌شوند یا در اثر گرما دچار بیماریهای پوستی می‌شوند. حقوق و مزایای آنها نیز یک‌سال است عقب‌افتاده است.

 

۴رقمی شدن آمار مبتلایان به‌کرونا در استان ایلام

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام از افزایش شمار مبتلایان به کرونا در استان ایلام خبر داد و گفت: «طی ۲۴ساعت گذشته تعداد ۳۳مورد مثبت جدید بیماری کرونا در استان ایلام شناسایی شده است».

وی افزود: «تاکنون شمار مبتلایان به کرونا در استان ایلام به تعداد ۱۰۰۴نفر رسیده است». (باشگاه خبرنگاران جوان رژیم ۱۱خرداد ۹۹)

 

 

 

photo_2020-05-31_20-37-59

درگذشت یک معلم و شاعر به نام رشید یوسفی در روز شنبه دهم خرداد ماه در اثر ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان توحید سنندج

 

photo_2020-05-31_15-27-33
راضی نبود چهره‌اش منتشر شود. گفت بپوشان. فقط به مردم بگویید فقط در یک غسال خانه ۱۶ مرد و ۴ زن کرونایی را غسل دادیم و از هوش رفتیم. #کرونا هست. هیچ‌کجا نرفته است. تو رو خدا رعایت کنید…/محمد مالی

 

 

 

EZVw40IWoAADMCy
تجمع مردم رامهرمز مقابل فرمانداری
امروز یکشنبه ۱۱ خرداد ۹۹بیش از ۷۰۰نفر از مردم شهرستان رامهرمز در اعتراض به فرماندار این شهر که دستور تعطیلی صندوق وام خانگی را داده است مقابل فرمانداری تجمع کردند.

عکس از آرشیو

 

photo_2020-05-31_16-09-39
تجمع اعتراضی صاحبان و کارکنان آبگرمهای سرعین جلوی فرمانداری در پی عدم صدور مجوز برای بازگشایی آبگرمها

 

 

 

photo_2020-05-31_21-35-15

تجمع بازنشستگان آینده‌ساز در محوطه وزارت رفاه
روز شنبه ۱۰خرداد۹۹، جمعی از بازنشستگان صندوق آینده‌ساز، به‌نمایندگی از بازنشستگان استانها در محوطه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی رژیم در خیابان آزادی تهران تجمع کردند.
نمایندگان بازنشستگان در این تجمع گفتند که: «با توجه به این‌که از ۶ فروردین‌ماه سال جاری، اساسنامه صندوق بازنشستگان مورد بازنگری قرار گرفته و توسط دولت روحانی به وزیر رفاه ابلاغ شده، انتظار دارند که هر چه سریع‌تر اجرا شود.»

photo_2020-05-31_21-37-40

 

ادامه اعتصاب کارگران شهرداری شاهین شهر
روز شنبه ۱۰خرداد۹۹تجمع و اعتصاب کارگران شهرداری شاهین‌شهر اصفهان برای یازدهمین روز متوالی ادامه یافت. آنان در مقابل ساختمان شهرداری تجمع کردند. این کارگران در اعتراض به نداشتن امنیت شغلی و کاهش حقوقشان دست به اعتصاب زده‌اند.

 

image.mojahedin.org

اعتصاب و تجمع اعتراضی کارگران کارخانه‌ی پتروشیمی رجال ماهشهر
کارگران کارخانه‌ی پتروشیمی ماهشهر شنبه ۱۰ خرداد۹۹ در اعتراض به شرایط فجیع و سخت شغلی و پایین بودن حقوق‌شان دست به اعتراض و اعتصاب زده‌اند.

 

 

حمله مسلحانه به اتوبوس حامل زندانیان در میناب
روز شنبه ۱۰خرداد ماه ۹۹در حمله مسلحانه به اتوبوس حامل زندانیان در میناب، تعدادی از زندانیان موفق به فرار شده‌اند.
طبق اعلام منابع محلی، ۳دستگاه خودرو به اتوبوس حامل زندانیان حمله کرده و موفق به فراری دادن زندانیان شده‌اند.
در پی این رویدادجاده‌ها و مسیرهای مواصلاتی منطقه به سمت شرق بلوچستان توسط نیروی انتظامی و سپاه تحت تدابیر شدید امنیتی قرار دارد.

 

 

یکشنبه ۱۱خرداد۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah