بعدازظهر روز دوشنبه ۱۲خرداد ۱۳۹۹آمارقربانیان کرونا در ۳۲۴شهر ایران بیش از ۴۸هزار و ۵۰۰نفر است. شمار قربانیان در خوزستان به ۳۶۹۰نفر، در سیستان و بلوچستان به ۱۵۲۰نفر، در کرمان به ۵۶۵نفر، در کرمانشاه به ۱۱۱۵نفر، در کهکیلویه و بویراحمد به ۲۹۵نفر، در لرستان به ۱۵۱۰نفر و در هرمزگان به ۲۳۰نفر رسیده است. در تهران شمار درگذشتگان قطعاً از ۱۰۲۰۰نفر بیشتر است.

از ابتدای اسفند تا اوایل خرداد، شمار جان باختگان کرونا در ۵بیمارستان دیگر از ۱۳۸بیمارستان استان تهران که بیمار کرونایی می‌پذیرند، حداقل ۱۱۰۵نفر است. شمار قربانیان در بیمارستان فیاض‌بخش ۴۴۰نفر، در بیمارستان هاشمی‌نژاد ۱۹۵نفر، در بیمارستان قلب رجایی ۱۸۰نفر، در بیمارستان حضرت رسول ۲۵۰نفر و در بیمارستان زعیم پاکدشت حداقل ۴۰نفر است. در روز ۸خرداد آمار درگذشتگان در ۱۸بیمارستان دیگر در استان تهران ۴۸۷۵نفر بود.

سخنگوی وزارت بهداشت آخوندها امروز در آمار مهندسی شده خود از ۸۱بیمار کرونایی که در ۲۴ساعت گذشته درگذشته‌اند خبر داد که بالاترین رقم در ۳۵روز گذشته است. وی هم‌چنین شمار مبتلایان جدید به کرونا در ۲۴ساعت گذشته را ۲۹۷۹ اعلام کرد که بالاترین رقم در دو ماه گذشته می‌باشد.

وزیر بهداشت رژیم امروز گفت: «در خوزستان و بسیاری از استانهای گرم و در استانهایی مثل کرمانشاه، هرمزگان و سیستان و بلوچستان اکنون شاهد بازگشت و افزایش موارد این بیماری هستیم، این وضعیت در بقیه استانها هم می‌تواند رخ بدهد… هفته گذشته مواردی از فوت بیماران را داشتیم که با ۳۲سال یا ۴۲سال بدون هیچ بیماری زمینه‌ای به‌علت ابتلا به کرونا جان باختند. . اگر غفلت کنیم شرایط به عقب بر می‌گردد» (ایرنا ۱۲خرداد).

 

دکتر امینی‌فرد رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در مصاحبه با خبرگزاری حکومتی جوان یکشنبه ۱۱خرداد اعلام کرد: «طبق آخرین نتایج آزمایشگاهی و با شناسایی ۴۸موردجدید، آمار بیماران قطعی کووید-۱۹ حوزه دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر به ۴۶۵نفر افزایش پیدا کرد».

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر افزود: «طی ۷۲ساعت گذشته ۱۶نفر از شهروندان با تست مثبت کرونا فوت و آمار جان باختگان به ۳۰نفر افزایش پیدا کرد.از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۸۲۶نفر با مشکلات حاد تنفسی به مراکز درمانی مراجعه نمودند که تحت‌نظر و بستری هستند.در حال حاضر ۱۱۶بیمار با مشکلات حاد تنفسی تحت‌نظر و بستری می‌باشند که حال ۴۵نفر از بیماران وخیم گزارش‌شده است».

 

شیوع کرونا در زندان مرکزی ارومیه ابعاد گسترده‌تری به خود گرفته است. در چند روز اخیر ۶تن دیگر از زندانیان بند ۱۵ این زندان به کرونا مبتلا شده‌اند.

یکی از مبتلایان به کرونا فردین صیادی نام دارد و ۳۸ساله است. محمدشریف سالم دیزجی، زندانی سیاسی کُرد نیز در زندان مرکزی ارومیه به کرونا مبتلا شده است. دژخیمان خامنه‌ای از آزاد کردن این زندانیان خودداری می‌کنند.

 

83312904_1597325083761058_4944647461059690496_n

درگذشت ارسلان سلطانی از کارکنان جوان‌و زحمتکش اورژانس
شهرستان ارزوئیه واقع در استان کرمان بدلیل ابتلا به کرونا

 

 

 

 

اعلام وضعیت قرمز در کرمانشاه
شیوع ویروس کرونا در استان کرمانشاه باعث شده که در خیابانهای شهر وضعیت قرمز اعلام شود و به مردم هشدار داده شود.

دوشنبه ۱۲خرداد۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah