بعدازظهر روز سه‌شنبه ۱۳خرداد ۱۳۹۹ آمارقربانیان کرونا در ۳۲۴شهر ایران بیش از ۴۸هزار و ۸۰۰نفر است. شمار قربانیان در خراسان رضوی به ۳۱۱۰نفر، در خراسان شمالی به ۵۴۸نفر، در خوزستان به ۳۷۴۵نفر، در سیستان و بلوچستان به ۱۵۴۵نفر، در فارس به ۱۰۷۱نفر، در قم ۳۵۵۵نفر، در کردستان به ۹۳۵نفر، در کرمان به ۵۸۰نفر، در لرستان به ۱۵۳۲نفر و در هرمزگان به ۲۴۵نفر رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت آخوندها امروز اعلام کرد شمار مبتلایان در ۲۴ساعت گذشته به ۳۱۱۷نفر رسیده است که نسبت به یک ماه پیش، ۴برابر افزایش یافته و تقریباً معادل بالاترین آمار روزهای شیوع کرونا در کل کشور در سه ماه و نیم گذشته است. طبق اعلام وزارت بهداشت رژیم بالاترین رقم مبتلایان طی ۲۴ساعت در روز ۱۱فروردین ۳۱۸۶نفر بوده است.

وزارت بهداشت رژیم امروز اعلام کرد: «استانهای هرمزگان، آذربایجان غربی، اصفهان، کردستان، کرمانشاه و بوشهر در وضعیت هشدار قرار دارند» (ایرنا۱۳خرداد).

در خوزستان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز «از شناسایی ۶۸۳مورد ابتلای جدید و درگذشت ۱۴تن از مبتلایان در ۲۴ساعت گذشته» خبر داد (آفتاب نیوز ۱۲خرداد). رئیس بیمارستان رازی اهواز گفت: «علاوه بر بیمارستان رازی، در اهواز بیمارستان فاطمه زهرا، بیمارستان منفرد نیاکی، بیمارستان امیرالمومنین و بیمارستان قدیم آیت‌الله طالقانی نیز بیماران مبتلا به کرونا را پذیرش می‌کنند» (خبرگزاری صدا و سیمای رژیم ۱۳خرداد).

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان با تأکید بر این‌که «بار مراجعه به اورژانس بیمارستانها در همه شهرستانهای جنوب غرب خوزستان افزایش پیدا کرده» گفت: «ممکن است تصمیماتی برای قرنطینه اجباری در منازل اتخاذ شود» (ایسنا ۱۲خرداد). فرماندار آبادان اعلام کرد: «روزهای متمادی هیچ موردی از ابتلا به کرونا نداشتیم. ولی اکنون این اعداد دو رقمی و حتی سه رقمی می‌شود» (جوان ارگان سپاه پاسداران ۱۲خرداد).

 

 

افزایش بی سابقه آمار مبتلایان به کرونا در کهکیلویه و بویراحمد

دکتر پرویز یزدان پناه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج آخرین آمار مبتلایان به کرونا را در سیزدهمین روز از خرداد ماه در استان کهگیلویه و بویراحمد اعلام کردوگفت : از ۳۹۶ مورد جواب دریافتی از آزمایشگاه تهران و یاسوج، ۶۱ مورد مثبت گزارش شده است.
وی گفت با احتساب آمار جدید روز سه شنبه سیزدهم خرداد، شمار مبتلایان به کرونای استان به ۷۵۳ بیمار رسید که مبتلایان جدید شش بیمار مرد و هفت بیمار زن در شهرستان گچساران، پانزده بیمار مرد و۲۲ بیمار زن در شهرستان بویراحمد، یک بیمار زن در شهرستان دنا و چهار بیمار مرد و شش بیمار زن در شهرستان بهمئی می باشد.

 

 

شیشیش

تجمع اعتراضی پرستاران دواطلب یاسوج
گروهی از پرستاران داوطلب یاسوج با تجمع در مقابل استانداری این شهر خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.
پرستاران با در دست داشتن پلاکاردهایی از جمله «سزای فداکاری بیکاری نیست» و «کرونا را شکست دادیم اما از کار بیکار شدیم» به عدم جذب آنان توسط دانشگاه علوم پزشکی یاسوج پس از پایان قراردادشان، اعتراض کردند.
سه‌شنبه ۱۳ خردادماه ۱۳۹۹

 

گروهی از آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی خوزستان با تجمع در مقابل ساختمان اداره کل آموزش و پرورش این استان خواستار تبدیل وضعیت خود شدند

این شهروندان با بیان اینکه حدود ۲ سال مطالبات مزدی پرداخت نشده دارند، خواستار تبدیل وضعیت آنان از نیروی پیمانی به نیروی حق‌التدریسی شدند.

سه‌شنبه ۱۳ خردادماه ۱۳۹۹

 

تجمع کارگران شهرداری کوت عبدالله مقابل استانداری در اهواز
امروز سه شنبه کارگران شهرداری کوت عبدالله که سه ماه حقوق و بیمه شان را دریافت نکرده اند مقابل استانداری دست به اعتراض زدند
سه شنبه ۱۳ خرداد ۹۹

 

 

درگیری مردم روستای چکو سردشت با نیروهای سرکوبگر رژیم

امروز سه شنبه سیزدهم خرداد ماموران سرکوبگر ن رژیم قصد دزدیدن اسب کاسبکاران را داشتند کە زنان باغیرت روستا با آنها درگیر شدند و مانع غارتگری این مزدوران شدند

سه شنبه ۱۳خرداد۱۳۹۹

 

 

 

مرگ طبیعت و آبهای زیرزمینی با مالچ پاشی و پاشیدن نفت سیاه
مالچ پاشی و پاشیدن نفت سیاه در شنزارهای جنوب توسط رژیم باعث شده زمین های منطقه با محیط زیست و حیات وحش آن از میان بروند.
حکومت آخوندها مصداق کامل این بیت پارسی است که: «مرا به خیر تو حاجت نیست شر مرسان» یعنی دقیقا برعکس هر حکومتی که انتظار می رود حافظ محیط زیست در کشور باشد آنها خود مخربترین عامل از هر لحاظ در کشور هستند. نه تنها در مهار و خاموش کردن آتش در جنگلهای زاگرس کوچکترین انجام وظیفه ای نکرده اند بلکه رد پای عمدی بسیاری از آتشسوزی ها و تخریب هایی که در محیط زیست انجام می شود را باید در خود مسوولان حکومتی پیدا کرد.

 

آسیه پناهی مادر بی پناهی که کلبه اش را با لودر ویران و خودش را هم کشتند!
مانا نیستانی او را به تصویر کشیده است.
قاتلان آسیه اکنون خونخواه جورج فلوید شده اند!
زهی وقاحت و بی شرمی!

 

 

بلوطهای جنگ زاگرس می سوزند!

 

آتش سوزی کارخانه کارتن سازی بینالود
این کارخانه تولید کاغذ و کارتن که در منطقه بینالود مشهد قرار دارد با وسعت بیش از ۵۰۰۰ متر مربع ، دوشنبه شب دچار حریق شد و در آتش سوخت.
گویی ایران گوی آتش است که از هر طرف زبانه می کشد. درخت ها می سوزند، جانوران می سوزند و کارخانه ها هم می سوزند … و این آتشی در قلب هر ایرانی است تا روزی که آتش انتقامی سخت بر دودمان خامنه ای و حکومتش در افکنده شود

 

 

 

 
سه شنبه ۱۳خرداد۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah