بعدازظهر روز پنجشنبه ۱۵خرداد ۱۳۹۹آمار قربانیان کرونا در ۳۲۵شهر ایران از ۴۹هزار و ۳۰نفر بیشتر است. شمار قربانیان در البرز به ۱۶۷۵نفر، در ایلام به ۳۱۵نفر، در خراسان جنوبی به ۱۵۰نفر، در خراسان شمالی به ۵۵۳نفر، در خوزستان به ۳۸۳۵نفر، در کردستان به ۹۷۰نفر، در کرمانشاه به ۱۱۶۵نفر، در کهکیلویه و بویراحمد به ۳۰۵نفر، در گیلان به ۲۷۹۰نفر، در لرستان به ۱۶۰۵نفر، در مازندران به ۲۷۶۳نفر، در هرمزگان به ۲۶۰نفر و در همدان به ۱۲۸۹نفر رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت امروز از شناسایی ۳۵۷۴بیمار جدید طی ۲۴ساعت گذشته خبر داد که بالاترین رقم از ابتدای شیوع کرونا در ۴ماه گذشته است. همزمان کارگزاران و رسانه‌های رژیم وضعیت را با عباراتی مانند اخبار کرونایی «رعب‌انگیز در کهگیلویه و بویراحمد»، «شیوع افسارگسیخته کرونا در گیلان»، «موج جدید ویروس کرونا در تهران»، «نوک قله کوه یخ بیماری در خوزستان»، «زنگ خطر ویروس کرونا در گچساران» و «بازگشت محدودیتهای کرونایی به کردستان» توصیف می‌کنند.

وال استریت ژورنال در مقاله یی زیر عنوان «با برداشته شدن محدودیتها درایران، کرونا به اوج باز‌گشت» نوشت.

در این مقاله آمده است:‌ «باوجود اوجگیری دوباره کرونا رژیم ایران برای سرپا کردن اقتصاد ضربه خورده اش محدودیتهای کرونا را بر می دارد. آخر این هفته، دولت به تمامی کارمندان دولتی اجازه داد تا به سر کار خود بازگردند و به سالن‌های ورزشی اجازه بازگشایی داد و اغلب محدودیت‌ها روی کسب و کارها را برداشت. این اقدامات با هشدارهای مقامهای بهداشتی ایران روبرو شده است. سعید نمکی وزیر بهداشت روز دوشنبه گفت: «نه تنها کرونا تمام نشده، بلکه می‌تواند هر لحظه به سطح بالای خطرناک خود بازگردد».

وال استریت ژورنال افزود:‌ «تعطیلی کسب و کارها به همراه قیمت‌ پایین نفت و افت تجارت خارجی هر گونه شانس بهبود وضعیت اقتصاد ایران را از بین برده است… از زمان شیوع ویروس کرونا، صادرات به چین که یکی از ارکان اقتصاد ایران است بشدت کاهش داشته است. در حالیکه صندوق بین‌المللی پول در آبان ماه گذشته پیش‌بینی کرده بود اقتصاد ایران دیگر منقبض نخواهد شد و رشد آن صفر خواهد داشت در ماه فروردین امسال اعلام کرد انتظار دارد تولید ناخالص داخلی ایران ۶% کاهش یابد. فشار اقتصادی موجب شده وضعیت سیاسی در ایران بطور فوق‌العاده‌ای انفجاری شود. در آبان۹۸، قطع یارانه سوخت موجب تظاهرات‌ گسترده شد و سرکوب نیروهای امنیتی صدها کشته بجای گذاشت».

 

۵٩ مورد جدید ابتلا به کرونا دراستان اصفهان
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان:
در ۲۴ ساعت گذشته ۵۹ بیمار جدید با علائم کرونا در مراکز درمانی ۲۲شهرستان استان اصفهان بستری شده اند.
در ۲۴ ساعت گذشته ۴۷بیمار بهبود یافته از کرونا از مراکز درمانی شهرستان های این استان به جز کاشان و آران وبیدگل مرخص شده اند.
مجموع بیماران مبتلا به کرونا بستری در مراکز درمانی این استان ۳۳۸ بیمار است.
۹۱ بیمار در شرایط حاد این بیماری در بخش مراقب ویژه بیمارستان ها تحت درمان هستند.

 

 

گسترش کرونا در زاهدان بیداد می کند
پنجشنبه۱۵خرداد طی ۲۴ ساعت از سه شنبه ۱۳خرداد تا چهارشنبه ۱۴خرداد در یک شیفت کاری در بیمارستان امام علی(ع) فقط ۷۰نفر مثبت شدند
تعداد بستری بسیار زیاد است و  بیمارستان امام علی پذیرش نمی کند و کسانی که نتیجه آزمایش هایشان  مثبت بوده را به بیمارستان بوعلی و خاتم الانبیا فرستادند.

 

 

 

 

 

دفن بیمار کرونایی در نیشابور
بخاطر آلوده نشدن اطرافیان، جنازه را از آمبولانس پیاده نکردند تا مردم بتوانند نماز میت بخوانند.
معلوم نیست اصلا چرا اجازه اجازه تشییع جنازه داده اند در حالی که کرونا دوباره شیوع پیدا کرده است.
انگار برای مسئولان مهم نیست که چنین تشییع جنازه ای می تواند تعدادی دیگر را درگیر کرونا کند.

 

 

فیلمی از جنایت ماموران رژیمی که برای قتل یک آمریکایی کاسه داغ تر از آش شده است!
ماموران جنایتکاردر شهر بناب یک دستفروش را با شلیک مستقیم به سر به قتل رساندند وهزاران مورد
مشـابه ديگـر در ايـران روزانه ما شاهدش هستیم.از آسیه که با لودر کلبه اش را ویران و خودش را هم به قتل رساندن به رگبار بستن شهروندان افغانستان درجاده بافق روز گذشته که اجسادشان در آتش می سوزد و جنایتکاران بزدل پس از ارتکاب به این جنایت از صحنه می گریزند تا سرنگون کردن هواپیمای مسافربری اوکراین و کشتن سرنشینان آن و دستگیر و محکوم کردن معترضین به این جنایت و حتی خانواده های قربانیان!
وقاحت این رژیم و ماموران و مزدورانش حد و مرز ندارد!

 

 

 

نمونه ای دیگر از جنایت رژیمی که برای قتل جورج فلوید آمریکایی گلو پاره می کند!
تخریب خانه ای ۴۸ ساله در خرم آباد
خانه ای که یک خانم فلج در آن زندگی می کرد و هیچ پولی هم به وی پرداخت نشد!
راستی که باید به آخوندها و مزدوران و لابی ها و حامیان داخلی و برون مرزی اش گفت هر کسی به قول کرمانشاهی ها گفت:» هُروش ته دری بپوش!»
به زبان فارسی سلیس یعنی تو یکی با دک و پوز و دستان خون آلود از جنایت و کشتار مردم بی گناه ایران و عراق و سوریه و افغانستان و … خفه شو و برای قتل یک شهروند آمریکایی گلو پاره نکن و تلاش نکن از آب گل آلود ماهی برای منحرف کردن افکار عمومی و بقای نظام جنایت و فسادت بگیری!

 

گزارش تاجگردون در مقابل کاخ سفید
ترامپ همینجاست،این روزها سپاه رو محکوم کرده میگه ما تروریستیم،بخواد یا نخواد ما هستیم!سالهاست که هر ساله میام! از ۱۵_۱۶ سال فرقی نکرده
‏مشخص شد دقیقا همان روزهایی که سپاه تروریست اعلام شد،تاجگردون امریکا بوده،دوتابعیتی است یا گرین‌کارت دارد..
بی عملی دولت آمریکا در اخراج این مزدوران آنها را گستاخ تر کرده است!

 

می دید وطن را ، که سراپا همه درد است
می دید که خون در رگ مردم،
افسرده و سرد است
آتشکده ها خالی خاموش
آزادی در بند
لبخند فراموش
بیگانه نشسته ست بر اورنگ
از ریشه دگرگون شده فرهنگ…
شعر از فریدون مشیری

 
پنجشنبه ۱۵خرداد۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah