بعدازظهر روز جمعه ۱۶خرداد ۱۳۹۹ آمارقربانیان کرونا در ۳۲۵شهر ایران از ۴۹هزار و ۵۰۰نفر بیشتر است. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۱۶۴۰نفر، در آذربایجان غربی به ۱۳۶۰نفر، در بوشهر به ۴۵۰نفر، در خوزستان به ۳۸۶۰نفر، در سیستان و بلوچستان به ۱۶۳۵نفر، در قم به ۳۵۸۵نفر و در لرستان به ۱۶۵۰نفر رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت امروز گفت: «وضعیت خوزستان هم‌چنان قرمز است… استانهای هرمزگان، کردستان، کرمان، کرمانشاه، بوشهر و آذربایجان شرقی و غربی در وضعیت هشدار قرار دارند».

وزیر بهداشت روحانی گفت: «از گوشه‌هایی از این زمین در دقیقه ۹۰ ما گل خواهیم خورد کرونا تمام نشده کرونا هر لحظه ممکن است دوباره ما را غافلگیر کند» (تلویزیون رژیم ۱۵خرداد).

خبرگزاری نیروی تروریستی قدس نوشت: «این روزها شاهد شیوع موج دوم کرونا در ۱۰استان کشور هستیم. خوزستان، آذربایجان شرقی، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، گیلان، لرستان، کردستان، بوشهر، مازندران، همدان. در روزهای اخیر روند رو به رشد مبتلایان و بستری‌شدگان در بیمارستانها را شاهد هستیم».

در خوزستان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز مبتلایان جدید به ویروس کرونا در ۲۴ساعت گذشته را ۷۹۲نفر اعلام کرد که بالاترین رقم در هفته‌های اخیر است (آفتاب نیوز ۱۵خرداد). مسئول روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی آبادان از اختصاص تمام بخش‌های بیمارستان آیت‌الله طالقانی به بستری کردن بیماران کرونایی خبر داد. سازمان آتش‌نشانی اهواز از ابتلا ۵۲نفر از آتش‌نشانان این شهر به کرونا خبر داد (جوان ارگان سپاه پاسداران ۱۶خرداد). یک رسانه حکومتی نوشت: «ظرفیت بیمارستان رازی اهواز به‌عنوان بیمارستان معین بیماران کرونایی تکمیل و دانشگاه علوم پزشکی اهواز مجبور به پذیرش بیمار در ۵ بیمارستان جدید اهواز شد. خوزستان دارای سومین جمعیت حاشیه‌نشینی است. مردم حاشیه‌نشین چاره‌ای جز فرار از قرنطینه و امرار معاش به‌هر شکل را پیش روی‌شان قرار نداده است. خوزستان طی ۲هفته گذشته روزانه یک چهارم مبتلایان جدید در کشور را به خود اختصاص داده و به‌رغم تعطیلی ۱۰ روزه ادارات و نیز صنوف با ریسک خطر بالا، این روند هم‌چنان افزایشی است» (رویداد۲۴- ۱۵خرداد).

در فارس معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: «طی ۲۴ساعت گذشته با یک افزایش چشمگیر و بی‌سابقه روبه‌رو بوده‌ایم… آمار مبتلایان در استان فارس به ۶هزار و ۳۹۷مورد رسیده است» (جوان ارگان سپاه پاسداران ۱۵خرداد).

جوانرود – حمل بیماران کرونایی با اتوبوس
شیوع موج دوم ویروس کرونا در ایران بویژه در مناطق کردنشین نگران کننده است. در شهرستان جوانرود از توابع استان کرمانشاه ی بیماران افزایش داشته است. طی روزهای اخیر مراجعات روزانه بین ۷۰ تا ۱۰۰بیمار در روز به بیمارستان حضرت رسول بی‌سابقه بوده است. بیماران مبتلا به کرونا در جوانرود به حدی است که آمبولانس کفاف نداده و مجبور به انتقال بیماران با اتوبوس شده‌اند.

/رویدا

غرق شدن کشتی تجاری بهبهان در آبهای عراق
به گزارش خبرگزاری حکومتی تسنیم پنجشنبه شب ۱۵ خرداد ۹۹ یک کشتی تجاری به‌نام بهبهان در آبهای عراق غرق شد. .چهار خدمه کشتی نجات و ۵خدمه دیگر مفقود هستند.
«کاظم فنجان الحمامی» نماینده استان بصره در پارلمان عراق گفت که یک کشتی تجاری رژیم ایران پنجشنبه‌شب در آب‎های سرزمینی عراق غرق شده است. چهار خدمه کشتی نجات پیدا کردند، اما عملیات برای کشف پنج مفقودی در جریان است.
این کشتی تجاری در حالی غرق شده که منتظر ورود به بندر «ام‌القصر»عراق بوده است.
به گزارش خبرگزاری رسمی رژیم – ایرنا، برخی گزارشها خبر از کشته شدن دو تن از خدمه این کشتی داده‌اند

نظامی که تا گردن فرو رفته در فساد

جمعه ۱۶خرداد۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah