به گزارش شبکه حقوق بشر کردستان دوشنبه ۱۸خرداد۹۹ پدر زینب جلالیان در گفت و گو با این شبکه از ابتلای فرزندش زینب جلالیان به ویروس کرونا خبر داد.
به گفته علی جلالیان، زینب شب سه شنبه ۱۳ خرداد به دلیل تنگی نفس شدید به بهداری زندان منتقل شده و پس از معاینات و انجام آزمایش توسط پزشک، بیماری او ویروس کرونا تشخیص داده شده است.
با این وجود مسئولان زندان به دستور مستقیم وزارت اطلاعات از انتقال او به بیمارستان خودداری میکنند.
روزگذشته زینب جلالیان درآخرین تماس تلفنی خود گفته است که همراه چند زندانی دیگر که به این ویروس مبتلا هستند در اتاق جدا در بخش قرنطینه زندان نگهداری می‌شود و همچنان تب شدید و تنگی نفس دارد.
پزشک بهداری به او گفته است که ویروس کرونا ریه اش را درگیر کرده است و آنها در صدد کنترل عفونت از طریق دارو هستند.
علی جلالیان ضمن ابراز نگرانی شدید از ابتلای دخترش به ویروس کرونا، خواستار انتقال سریع وی به بیمارستانی خارج از زندان، انجام آزمایش های پیشرفته و فراهم کردن امکانات پزشکی و بهداشتی برای طی دوره درمان و بهبود او شد.
وی پیشتر به وضعیت نامناسب جمسی دخترش و خطر ابتلای او به ویروس کرونا در زندان قرچک هشدار داده بود.

شایان ذکر است زینب جلالیان در تاریخ ۱۰اردیبهشت۹۹ بطور ناگهانی توسط نیروهای امنیتی از زندان خوی خارج شد، این زندانی مدت دو روز با چشمبند و دستبند در زندانهای مختلف از جمله کرمانشاه و ارومیه و اوین سرگردان بود و بعد از اینکه این زندانها از پذیرش وی سرباز زدند او را به زندان قرچک ورامین منتقل کردند.

یکشنبه ۱۸ خرداد۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah