بعدازظهر روز دوشنبه ۱۹خرداد ۱۳۹۹ آمار قربانیان کرونا در ۳۲۷شهر ایران از ۵۰هزار و ۳۰۰نفر بیشتر شده است.
شمار جان‌باختگان در آذربایجان غربی به ۱۳۸۰نفر، در خراسان رضوی به ۳۱۶۰نفر، در خوزستان به ۴۰۴۵نفر، در سیستان و بلوچستان به ۱۷۵۰نفر، در فارس ۱۰۸۵نفر، در کردستان به ۹۹۵نفر، در لرستان ۱۶۷۵نفر و در هرمزگان به ۲۹۵نفر رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت رژیم امروز گفت: «خوزستان هم‌چنان در وضعیت قرمز قرار دارد و استانهای هرمزگان، کردستان، آذربایجان شرقی و غربی، کرمانشاه، سیستان و بلوچستان، بوشهر و خراسان رضوی در وضعیت هشدار قرار دارند»(ایرنا ۱۹خرداد ۹۹).

در خراسان رضوی رئیس کارگروه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گفت: «افراد مبتلا به کووید-۱۹ در برخی شهرستانهای خراسان رضوی روند افزایشی داشته است. بر اساس آخرین گزارش وزارت بهداشت هم‌اکنون ۴شهرستان خراسان رضوی شامل مشهد، تربت‌جام، تایباد و صالح‌آباد از نظر شیوع کرونا در وضعیت قرمز قرار دارند»(خبرگزاری صدا و سیما ۱۹خرداد ۹۹).

در آذربایجان غربی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «آمار مبتلایان به کرونا در روز ۱۷خرداد که با ثبت ۳۴۵مورد بالاترین میزان روزانه از ابتدای شیوع این بیماری بود، نسبت به روز قبل رشد ۴برابری داشته است»(خبر آنلاین ۱۹ خرداد ۹۹).

در خوزستان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور شمار مبتلایان کرونا طی ۲۴ساعت اخیر را ۸۲۹بیمار و مجموع مبتلایان را ۱۹۱۹۰نفر اعلام کرد(ایمنا ۱۸خرداد ۹۹).

در کردستان رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گفت: «شهرهای سنندج، قروه و مریوان وضعیت مطلوبی در زمینه شیوع کرونا ندارند. وضعیت ۲شهرستان سنندج و قروه قرمز است و این شرایط هر چه جلوتر می‌رویم بحرانی‌تر می‌شود»(خبرگزاری سپاه پاسداران ۱۸خرداد ۹۹).

در اصفهان معاون دانشگاه علوم پزشکی گفت: «همه بیمارستانها اعم از دولتی، خصوصی، خیریه، وابسته به ارگانها و تأمین اجتماعی باید آمادگی پذیرش بیماران حاد تنفسی را داشته باشند. در زمان حاضر در استان اصفهان، شهرستان فریدون‌شهر از نظر شیوع بیماری کرونا در وضعیت قرمز قرار دارند»(ایرنا ۱۹خرداد ۹۹).

در خراسان جنوبی رئیس دانشگاه علوم پزشکی از «افزایش قابل‌توجه موارد مثبت کرونا در استان» خبر داد و «شهرستانهای بیرجند و نهبندان را قرمز» اعلام کرد(ایرنا ۱۹خرداد ۹۹).

در یزد معاون دانشگاه علوم پزشکی گفت: «موارد مشکوک و مبتلایان به کرونا در استان رو به افزایش بوده و در آینده‌ای نزدیک، همه مناطق استان یزد مجدداً در منطقه قرمز قرار خواهند گرفت»(خبرگزاری حکومتی مهر ۱۹خرداد ۹۹).

در هرمزگان رئیس دانشگاه علوم پزشکی «با اعلام شناسایی ۳۴۱مورد جدید ابتلا به کرونا در امروز، گفت: بخش کرونای بندرعباس پر شده است»(خبرگزاری سپاه پاسداران ۱۸خرداد ۹۹). استاندار هرمزگان گفت: «مبتلایان کرونا نسبت به اسفند ۱۰برابر شده‌اند»(ایرنا ۱۹خرداد ۹۹). رئیس مجتمع درمانی پیامبر اعظم بندرعباس آمار پذیرش بیماران با تشخیص کرونا را در خرداد، دو و نیم برابر اردیبهشت اعلام کرد(ایسنا ۱۹خرداد ۹۹).

در سیستان و بلوچستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: «روند شیوع بیماری در استان طی هفته‌های اخیر تغییرات جدی به‌خود گرفته… اکنون آمار بستریها روزانه به ۷۰ تا ۸۰مورد رسیده است… در حال حاضر بیشتر شهرستانها در وضعیت قرمز قرار دارند»(ایران آنلاین ۱۸خرداد ۹۹).

در کرمانشاه استاندار گفت: موج دوم کرونا «با شدت بیشتری خودنمایی می‌کند. در موج نخست حداکثر ۱۹۴تخت بیمارستانی در استان اشغال شد اما با آغاز موج دوم تاکنون تخت‌های بیمارستانی اختصاص یافته بیماران کرونایی به ۳۱۲تخت نیز رسیده است»(ایرنا ۱۹خرداد ۹۹).

بر اساس گزارش منابع مانیتورکننده بین‌المللی که در سایت دانشگاه هاپکینز روز دوشنبه ۱۹ خردادماه منتشر شد آمار مبتلایان به ویروس کرونا در ۱۸۸کشور و منطقه جهان از هفت میلیون نفر، گذشت. از این تعداد نزدیک به سه و نیم میلیون نفر بهبود یافته و بیش از ۴۰۰هزار نفر جان باخته‌اند.

درگذشت دکتر میلاد حسینی در کرمانشاه بدلیل ابتلا به کرونا
وی صبح دیروز در بیمارستان خمینی کرمانشاه دیده از جهان فروبست. او از چند روز پیش علائمی مثل خستگی مداوم داشت و به گفته پزشکان معالج تست کرونای او مثبت شده بود.

درگذشت نقی ستایش پرستار زحمتکش و با اخلاق اورژانس بیمارستان امام سجاد یاسوج به علت کرونا در ساعت پایانی شیفت شب

دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah&raquo