بعدازظهر روز پنجشنبه ۲۲خرداد ۱۳۹۹ آمار قربانیان کرونا در ۳۳۰شهر ایران از ۵۰هزار و ۹۰۰نفر بیشتر شده است. شمار جان‌باختگان در اصفهان به ۲۵۹۰نفر، در خوزستان به ۴۱۳۰نفر، در سیستان و بلوچستان ۱۸۵۵نفر، در قم به ۳۶۴۰نفر، در کردستان به ۱۰۲۰نفر، در کرمانشاه به ۱۲۴۰نفر و در هرمزگان ۳۳۷نفر رسیده است.

گزارش کمیته اپیدمیولوژی وزارت بهداشت تصریح می‌کند: «میزان شیوع این ویروس در بسیاری از استانهای ایران رو به افزایش است… در حال حاضر بالاترین میزان شیوع ویروس کرونا در استانهای آذربایجان غربی، خراسان جنوبی، خوزستان، زنجان، کردستان، کرمانشاه، لرستان، قزوین و قم است… بررسی این معیار نشان می‌دهد که حالا بسیاری از استانهای ایران به شرایط بغرنج‌تری نسبت به اردیبهشت رسیده‌اند و ممکن است به‌زودی موج دوم بیماری کووید۱۹ در ایران آغاز شود»(شرق ۲۲خرداد).

در تهران علیرضا زالی رئیس ستاد کرونا با اشاره به افزایش میزان مراجعه بیماران کرونایی به بیمارستانهای تهران گفت: «اگر در تحلیل‌های آماری به آغاز موج‌های جدید کرونا برسیم در بازگشایی‌ها بازنگری می‌کنیم»(شبکه خبر رژیم۲۲خرداد).

در هرمزگان دانشگاه علوم پزشکی اعلام کرد: «طی ۲۴ساعت اخیر ۳۵۱مبتلای جدید به کرونا در استان شناسایی شده است که شمار مبتلایان را به ۶۶۲۵نفر رساند»(خبرگزاری سپاه پاسداران۲۱خرداد). جهانبخش نماینده هرمزگان در شورای عالی استانها خطاب به روحانی گفت: «استان هرمزگان وضعیت نسبتاً مطلوبی داشت اما اظهارنظر با عجله و غیرکارشناسی در اعلام وضعیت عادی و سفید شرایطی ایجاد کرد که امروز در بحرانی‌ترین شرایط و در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد… آمار مبتلایان و فوت‌شدگان در این استان بسیار نگران‌کننده است چرا که این موضوع حاصل بی‌تدبیری و بی‌مسئولیتی است».

در کرمانشاه دانشگاه علوم پزشکی اعلام کرد: «آمار مبتلایان بستری نسبت به ماه گذشته بیش از ۲برابر افزایش یافته و همین طور تعداد فوتی‌ها بر اثر کرونا نیز طی یکی دو هفته گذشته افزایش داشته است. تعداد بیماران بدحال نیز هر روز بیشتر می‌شود».(جوان ارگان سپاه پاسداران۲۱خرداد).

در کردستان خبرگزاری نیروی تروریستی قدس با تأکید بر این‌که در بخش کرونای بیمارستان توحید سنندج «جای سوزن انداختن هم نیست» نوشت: «این روزها علاوه بر این‌که آمار بستریها صعودی و چند برابری شده و مدافعان سلامت هم خسته شده‌اند… یکی از پرستاران گفت واقعاً این روزها پرسنل و کادر درمان خسته و کمبود نیرو داشته و تعداد بیماران بسیار بسیار زیاده شده است… بر اساس مشاهدات عینی، روزانه تعداد بیماران به حدی زیاد است که دیگر ظرفیت تخت ها و بیمارستان جوابگو نیست… آمار نگران‌کننده شمار مبتلایان ویروس کرونا در استان کردستان امروز رکورد جدیدی زد که در طول ۲۴ساعت گذشته ۲۹۲نفر دیگر به‌شمار مبتلایان به ویروس کرونا اضافه شده است… قطعاً در روزهای آینده بحران کرونا در استان کردستان به‌ویژه شهر سنندج وخیم‌تر و جبران ناپذیرتر بوده و در این مسیر شکست سختی خواهیم کرد»(تسنیم خبرگزای نیروی تروریستی قدس ۲۱خرداد).

در ایلام رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «تعداد مبتلایان به کووید۱۹ در حوزه تحت پوشش دانشگاه پزشکی ایلام روند صعودی دارد و شیب موارد بستری‌شده بسیار در حال افزایش است باید برای وضعیت بحرانی خودمان را آماده کنیم و کرونا هر لحظه ممکن است قدرتمندتر از قبل بازگردد»(همشهری ۲۲خرداد).

در خوزستان، روابط عمومی دانشگاه پزشکی اهواز اعلام کرد: «از امروز پنجشنبه ٢٢خردادماه ٩٩، بنا به دستور شورای عالی اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت؛ مقرر گردید که آمار روزانه کرونا در استانها، تنها از طریق شورای عالی اطلاع‌رسانی فوق‌الذکر بوده و توسط سخنگوی وزارت بهداشت به‌صورت روزانه اعلام شود»(ایسنا ۲۲خرداد). متعاقباً یک رسانه حکومتی نوشت: «به نظر می‌رسد که مسئولان تنها راه مقابله با ویروس کرونا را در سانسور آمار یافته‌اند و گمان می‌کنند با عدم شفافیت در این خصوص و بی‌اطلاع نگه‌داشتن مردم از آمار روزانه هر استان، می‌توانند از شیوع این ویروس مرگبار در کشور جلوگیری کنند»(آفتاب یزد ۲۲خرداد).

محمدمیرزابیگی رئیس کل سازمان نظام پرستاری گفت: «در بحران کرونا بالغ بر ۷هزار پرستار در کشور به این بیماری مبتلا شدند»(ایسنا ۲۱خرداد). تاکنون بیش از ۱۵۰تن از کادر درمان بیمارستان بقیه الله، بزرگ‌ترین بیمارستان سپاه، به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند(میزان ۲۱خرداد).

اذعان کارشناسان حکومتی به جهش ۶۰برابری کرونا در هر ماه

یک کارشناس حکومتی روز چهارشنبه ۲۱ خردادماه نوشت: تناقض‌های تصمیم‌گیری در زمینه مواجهه با ویروس کرونا، این ذهنیت را تقویت کرده که برای عبور از بحران، اکنون با «ایمنی گله‌ای» مواجه ایم.

این نکته ناشی از عبور تند کشور از شرایط نیمه‌قرنطینه و بازگشایی بسیاری از مشاغل و کم‌شدن تب‌وتاب اولیه هشدارها درباره این بیماری است.

طبق آخرین آمار که اخیراً توسط مقامات بهداشتی کشور اعلام شده بین ۱۰ تا ۱۵درصد از مردم ایران به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند؛ یعنی حدود ۱۲میلیون نفر.

این بدین معناست که بیماری هر ماه جهشی ۶۰برابری داشته است

رئیس سازمان نظام‌ پرستاری تعداد پرستارانی که در سه‌ماه گذشته به کرونا مبتلا شده اند را ۷ هزار نفر اعلام کرد.
بسیاری از استانهای ایران به‌شرایط بغرنج‌تری نسبت به‌اردیبهشت رسیده‌اند و ممکن است به‌زودی موج دوم کرونا در ایران آغاز شود.

خودکشی و جان باختن یک کارگر در اعتراض به فقر مالی
روز چهارشنبه ۲۱ خردادماه، عمران روشنی مقدم، کارگر جوان میدان نفتی یادآوران در شهرستان هویزه به دلیل مشکلات مالی و عدم دریافت حقوق ماهیانه از طریق حلق آویزکردن دست به خودکشی زد و جان خود را از دست داد.

شعار نویسی در مشهد و سبزوار
در شرایط شیوع کرونا در اکثر کشورها برای پیشگیری و مقابله اقدام به قرنطینه کردند و دولت ها حقوق کارمندان و شاغلین و جویندگان کار و بیکاران را پرداخت کرده و می کنند. اما در #ایران همه چیز بر خلاف دنیا است!

هجوم نیروهای سرکوبگر انتظامی بە کاسبکاران و دستفروشان خیابان فردوسی و سە راه نمکی شهر سنندج
گزارشها حاکی از بازداشت چند دستفروش و مصادرە اموال آنها می باشد.

پنجشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah