روز جمعه ۲۳خرداد ۱۳۹۹ آمار قربانیان کرونا در ۳۳۰شهر ایران از ۵۱هزار و ۲۰۰نفر بیشتر شده است. شمار جان‌باختگان در اصفهان به ۲۶۳۵نفر، در بوشهر به ۴۷۰نفر، در خراسان شمالی به ۵۷۵نفر، در خوزستان به ۴۱۵۵نفر، در سیستان و بلوچستان به ۱۸۹۵نفر، در کرمان به ۶۱۰نفر، در کرمانشاه به ۱۲۵۵نفر، در هرمزگان به ۳۵۵نفر، در همدان به ۱۳۲۵نفر و در یزد به ۷۳۰نفر رسیده است.

فتحیان مشاور وزیر بهداشت رژیم و رئیس ستاد قرارگاه مبارزه با کرونا گفت: «خراسان رضوی، بوشهر، هرمزگان، خوزستان و لرستان در وضعیت قرمز است و بحرانی‌ترین وضعیت را در خوزستان داریم» (خبرگزاری نیروی قدس۲۲خرداد).

در کرمانشاه «برای نخستین بار پس از شیوع کرونا تعداد مبتلایان در یک شبانه‌روز از مرز ۳۰۰ گذشت و بنا به گزارش رئیس کمیته اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی ️تعداد موارد مثبت قطعی در استان در شبانه‌روز گذشته به ۳۱۴مورد رسید» (خبرگزاری صدا و سیمای رژیم۲۲ خرداد).

در کردستان «به‌دنبال افزایش بی‌شمار آمار مبتلایان به ویروس کرونا و تداوم وضعیت قرمز، بیمارستان توحید سنندج به‌طور کامل به بیماران کرونایی اختصاص یافت. تعداد بیماران کرونایی به‌شدت رو به افزایش قرار دارند، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان گفت: با توجه به بررسی نمودارهای ابتلا… بیمارستان بعثت و کوثر سنندج نیز به‌عنوان پشتیبان دوم و سوم بیمارستان توحید در نظر گرفته شده است» (خبرگزاری نیروی قدس۲۲خرداد).

در آذربایجان شرقی معاون دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: «شیوع ویروس کرونا در طی چند روز گذشته در استان افزایش یافته و استان ما یکی از استانهایی است که در مرز هشدار قرار دارد» (عصر ایران ۲۲خرداد). بر اساس «آخرین ارزیابی وزارت بهداشت از ۲۱شهرستان استان آذربایجان شرقی ۹شهرستان در وضعیت قرمز قرار دارند» (جوان ارگان سپاه پاسداران ۲۲خرداد).

جمعه ۲۳ خرداد ۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah