بعدازظهر روز شنبه ۲۴خرداد ۱۳۹۹ آمار قربانیان کرونا در ۳۳۲شهر ایران از ۵۱هزار و ۵۰۰نفر بیشتر شده است. شمار جان‌باختگان در آذربایجان غربی به ۱۴۲۵نفر، در تهران به ۱۰۶۹۰نفر، در خراسان رضوی به ۳۲۰۵نفر، در خوزستان به ۴۱۸۵نفر، در سیستان و بلوچستان به ۱۹۱۵نفر، در کردستان به ۱۰۴۵نفر و در لرستان به ۱۷۴۰نفر رسیده است.

آخوند روحانی امروز در ستاد کرونا به وضعیت بحرانی در استانهای مختلف اذعان کرد و گفت: «ما داخل پیک اول هستیم. پیک اول در برخی استانها آمده و عبور کرده است… پیش‌بینی این است که استانهای دیگر در نوبت هستند… این همه مربوط به پیک اول این بیماری است… در کشور جدا از چند شهرستان به نقطه‌ای نرسیدیم که ۶۰ تا ۶۵درصد جمعیت با این ویروس مواجه و از آن عبور کرده باشند یعنی نه الآن واکسن پیش روی ما و نه آن ایمنی جمعی و رمه‌ای به‌وجود آمده است بنابراین نگرانی ما هم‌چنان وجود دارد و باید مراقبت کنیم». وی به‌رغم دروغگویی‌های همیشگی، به‌طور تلویحی به کمبود امکانات پزشکی اذعان کرد و گفت: «در همه دنیا حتی کشورهای پیشرفته تخت، آی.سی.یو و امکانات از لحاظ پزشک و پرستار محدود است، همه جا محدودیتی وجود دارد بنابراین آن محدودیت را باید مدنظر قرار دهیم برای این‌که هر استانی که وارد پیک می‌شود از آن به‌شکل آرام و پشته‌ای از آن عبور کند، نه یک پیک بلند که همه را دچار اضطراب و مشکل کند». وی بار دیگر وقیحانه مردم را مقصر معرفی کرد و گفت: «رعایت مردم در اردیبهشت تا ۸۰درصد مطلوب بود اما در اواسط خرداد به ۲۰درصد رسیده است» . او سپس با فرار به جلو تهدید کرد «اگر همکاری نباشد، مجبوریم همه محدودیتها را بازگردانیم. اگر سلامت مردم به خطر بیفتد، مجبوریم محدودیتها را مجدداً اعمال کنیم».

در تهران زالی رئیس ستاد کرونا گفت: «بیمارانی که ظرف ۲۴ساعت گذشته مراجعه کردند پنج درصد بستری شدند که تا پیش از این ۳.۵درصد بوده که جای تأمل دارد». وی از «فرسودگی تجهیزات و کمبودها در حوزه بستریها» و فرسودگی کادر درمان به‌دلیل استمرار بیماری ابراز نگرانی کرد(اقتصاد۲۴-۲۴خرداد).

در خوزستان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: «به‌دلیل جلوگیری از ایجاد اضطراب در مردم، آمار ابتلا به ویروس کرونا در خوزستان تا اطلاع ثانوی اعلام نمی‌شود… قطعاً مصلحت‌هایی در جامعه وجود دارد و وزارت بهداشت مجبور است برخی مسائل را محدود کند»(صراط۲۳خرداد). سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان گفت: «به‌دلایل افزایش بیماری… ظرفیت تمام بیمارستانها به سمت پذیرش بیماران کرونا رفته است»(تابناک۲۴خرداد).

در کردستان معاون دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان… اعلام کرد: «در صورت تداوم عدم رعایت توصیه‌های بهداشتی… تیرماه؛ ماه عزای کردستان خواهد بود»(خبرگزاری نیروی قدرس۲۳خرداد). رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: «روز پنجشنبه هم ظرفیت بیمارستان توحید این شهر پر شده بود که نشان‌دهنده انفجار بیماری کرونا در سنندج و استان کردستان است»(ایسنا۲۴خرداد).

در کرمانشاه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: «تعداد موارد بستریها طی دو هفته قبل ۵.۲برابر افزایش یافته است. هم‌چنین استاندار کرمانشاه گفت: استان ما پس از خوزستان افزایش آمار مبتلایان دارد که زنگ خطری است برای ما و باید هزینه سنگینی برای جبران آن پرداخت شود»(خبرگزاری صدا و سیما رژیم۲۴خرداد).

در لرستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: «به‌طور متوسط روزانه ۲۰۰مورد جدید به آمار مبتلایان به کرونا در استان افزوده می‌شود. با روند افزایش ابتلاء آمار مرگ و میر هم بالا خواهد رفت»(خبرگزاری مهر۲۳خرداد).

در آذربایجان شرقی معاون استاندار گفت: «افزایش آمار موارد بستری و بیماران بدحال از هفته گذشته نگران‌کننده است و در صورت ادامه این روند چاره‌ای جز اعمال مجدد محدودیت‌های اجتماعی و اقتصادی وجود ندارد. رئیس دانشکده پزشکی مراغه گفت: در طول ۲هفته گذشته تعداد مبتلایان به کرونا در این شهرستان روند افزایشی داشته است و این یک هشدار جدی است»(ایرنا۲۴خرداد).

دکتر محمود غنی‌زاده، پزشک اورژانس بیمارستان مدنی کرج براثر ابتلا به بیماری
کرونا دار فانی را وداع گفت

درگذشت علی نیکبخت، بازیکن سابق فوتبال به علت ابتلا به ویروس کرونا

تجمع حواله داران شرکت آذویکو- آذربایجان خودرو مقابل سازمان حمایت از مصرف کنندگان در اعتراض بە عدم در یافت ٦ هزار ماشین پیش خرید شدە پس از ٢ سال
۲۴ خرداد ۹۹

آتش سوزی در بازار گل امام رضا و خاکستر شدن دهها غرفه این بازار

فیلم دیگری از آتش‌سوزی صبح بازار گل امام رضا تهران

شنبه ۲۴ خرداد۹۹

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست رژیم :
کمتر از ۱۵۰۰ هکتار از جنگل ها تاکنون دچار آتش‌سوزی شده است.

آتش‌سوزی در باغ شازده شهر قدس قلعه حسن خان

گرامیداشت سالگرد جان باختن زنده یاد عليرضاشيرمحمدعلي با حضور جمعی از فعالین سیاسی و مدنی در بهشت زهرا

علیرضا شیر محمد علی ۲۱ ساله، جوانی که سال گذشته دراین ایام در زندان فشافویه به دستور نیروهای سرکوبگر رژیم توسط زندانیان عادی به قتل رسید
جمعه ۲۳ خرداد ۹۹

تجمع کارگران مخابرات راه دور شیراز
روز پنجشنبه کارگران بازنشسته مخابرات راه دور شیراز دراعتراض به عدم پرداخت مطالبات خود، در محل شورای اداری استان فارس تجمع اعتراضی برگزار کردند.
کارگران در این تجمع که اساساً به‌دلیل عدم پرداخت مطالبات ۱۴ساله خود شکل گرفته بود، خواستار عزل اعضای هیأت اجرایی کنونی مخابرات راه دور شدند.

شنبه ۲۴ خرداد۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah