روز سه‌شنبه ۲۷خرداد ۱۳۹۹  آمار  قربانیان کرونا در ۳۳۲شهر ایران از ۵۲هزار و ۴۰۰نفر بیشتر شده است. شمار جان‌باختگان در آذربایجان غربی به ۱۴۷۰نفر، در تهران به ۱۰۸۰۰نفر، در خوزستان به ۴۲۸۰نفر، در کردستان به ۱۱۱۵نفر، در کرمان به ۶۷۰نفر، در کرمانشاه به۱۳۶۰نفر و در لرستان به ۱۸۱۰نفر رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت رژیم امروز از ۲۵۶۳بیمار جدید و ۱۱۹جان‌باخته در ۲۴ساعت گذشته خبر داد و شمار بیماران وخیم را ۲۸۱۵نفر اعلام کرد و گفت: «استانهای خوزستان، آذربایجان‌ شرقی و غربی، خراسان رضوی، لرستان، کرمانشاه، گلستان، هرمزگان، کردستان و سیستان و بلوچستان در وضعیت قرمز قرار دارند»(ایسنا ۲۷خرداد).

حریرچی معاون وزارت بهداشت رژیم دیروز اعلام کرد که تلفات رژیم در جنگ ۸ساله با عراق روزانه ۶۶نفر بوده در حالی‌که در دو روز اخیر تعداد فوت در اثر کرونا به ۱۰۷ و ۱۱۳نفر رسیده است. حریرچی امروز افزود: «هیچ استانی نداریم که نگرانی روند بیماری در آن نداشته باشیم. تنها شهر سبز ابوموسی است. در چند روز اخیر موارد مرگ سه رقمی را مجدداً مشاهده می‌کنیم. ارقام سه رقمی برای مرگ ناشی از کرونا زیاد است. ممکن است عناصر حکومتی تصمیم بگیرند به شرایط محدودیتها بازگردیم و آن موقع است که خیلی‌ها بدون تقصیر، از این محدودیت ضرر اقتصادی می‌بینند»(ایسنا ۲۷خرداد).

حق دوست معاون دیگر وزیر بهداشت رژیم امروز گفت: «باید برای بازگشت محدودیتها تصمیم عاجل و جدی گرفته شود… اپیدمی کرونا رو به افزایش است… وزارت بهداشت به‌طور رسمی خواسته است که به‌خصوص در جاهایی که میزان شیوع و آلودگی کرونا بیشتر است، محدودیت‌های کنترل شده بیشتری اعمال شود… وضعیت اپیدمی کرونا در کشور به هیچ‌وجه عادی نیست»(ایرنا).

وضعیت قرمز در مشهد وآمار بالای مبتلایان به کرونا

فیلمی ازاورژانس عدالتیان بیمارستان امام رضا مشهدوازدحام بیماران مبتلا به کرونا

اعترافهای تکان‌دهنده روحانی و نمکی در جلسه ستاد کرونا

تلویزیون رژیم ۲۶خرداد ۹۹:

نمکی: ما در یک جمعیت سه میلیونی فقط اگر اصل را بر این بگذاریم که بیست درصد از اینها گرفتند و از این جمعیت بیست درصد فقط علامت‌دار باشند و ۸۰درصد علامت نداشته باشند، ما باید انتظار داشته باشیم ۵۰۰هزار نفر از این جمعیت دچار گرفتاری بشوند. از این ۵۰۰هزار نفر فقط ۴درصد فقط ۴درصد از کل این جمعیت گرفتار بخواهند بروند روی تخت مریض‌خانه بخوابند ما یک چیزی حول و حوش به‌هرحال ۱۰۰هزار تخت در یک استان و بعد هم اگر فقط دو درصد از اینها دچار مرگ و میر بشوند می‌بینید که چه فاجعه ملی رخ می‌دهد. استان آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، فارس و اصفهان به‌خصوص کهگیلویه و بویراحمد اینها برای هفته آینده و هفته بعد به‌شدت باید مراقب باشند. ما اگر رعایت پروتکل از ۸۵درصد به ۲۰درصد رسید توسعه بیماری‌اش ۶۰درصد افزایش پیدا نمی‌کند، بعضی وقتها تا ۶۰۰درصد ما یعنی یک ضریب بسیار تصاعدی را ما باید جبران کنیم و تحمل کنیم…

رئیسی، معاون وزارت بهداشت رژیم: الآن میانگین بستری فارس روزانه ۲۰تاست، روزی ۲۰ تا ۲۲ تا این یک آتش زیر خاکستر است. یعنی اگر خوب رعایت نکنند یک‌باره ممکن است میزان بستریها برسد به حدود ۲۰۰ تا ۲۸۰ تا…

روحانی: استانهایی که امروز داخل پیک هستند که همین الآن اعلام می‌کنیم وضعیت آنها وضعیت قرمز هست حالا سه تا چهار تا پنج تا حالا هر چه که هست معمولاً اعلام می‌شود آن استانها و استانهایی که باید در مسیر انتظار باشند که هفته‌های بعد دچار مشکل می‌شوند و این پیک سراغ آنها هم خواهد رفت.

نمکی: اولاً استانهایی که ما اگر دنبال پیک دوم می‌گردیم باید در استانهایی بگردیم که پیک اول را طی کردند یعنی ما اگر خیز را در یک استان جدید می‌بینیم، اگر زیر ۳۵درصد تا ۴۰درصد جمعیت مبتلا شده باشد ما اینرا اصلاً پیک تلقی نمی‌کنیم! به همین دلیل ما تمام حواسمان را جمع کردیم برای تهران، گیلان، مازندران یا فرض بفرمایید قم هر روز رصد می‌کنیم که مبادا موارد ناگهانی در آنجا شکل بگیرد.

سه‌شنبه ۲۷ خرداد۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah