روز چهارشنبه ۲۸خرداد ۱۳۹۹ آمار قربانیان کرونا در ۳۳۴شهر ایران از ۵۲هزار و ۸۰۰نفر بیشتر شده است. شمار جان‌باختگان در آذربایجان غربی به ۱۴۸۵نفر، در اصفهان به ۲۸۰۵نفر، در بوشهر به ۵۰۵نفر، در خراسان رضوی به ۳۲۹۵نفر، در خوزستان به ۴۳۱۵نفر، در سیستان و بلوچستان به ۱۹۶۵نفر، در کرمان به ۷۰۵نفر، در گلستان به ۱۳۴۰نفر، در گیلان به ۲۸۱۰نفر، در لرستان به ۱۸۱۵نفر و در هرمزگان به ۴۱۰نفر رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت رژیم امروز اعلام کرد شمار قربانیان در ۲۴ساعت گذشته را ۱۲۰تن و شمار مبتلایان جدید را ۲۶۱۲تن اعلام کرد.

در تهران، زالی رئیس ستاد کرونا گفت: «در ۲۴ساعت گذشته منتهی به ظهر امروز ۲۵۴بیمار کرونایی در بخش‌های عادی بیمارستانهای استان تهران بستری شدند که در مقایسه با روز پیش از آن ۵.۱درصد افزایش داشته است»(تلویزیون رژیم ۲۷خرداد).

در خراسان رضوی، دبیر قرارگاه مرکزی کرونا در خراسان رضوی گفت: «چند شهرستان به شهرستانهای قرمز استان اضافه شده کماکان شهر مشهد هم قرمز هست… ویروس به‌صورت خزنده دارد در سطح شهر و زیر پوست شهر گسترش پیدا می‌کند در خصوص شهرستان تایباد با توجه به تعداد زیادی بستری در چند روز اخیر تعدادی اتوبوس آمبولانس اعزام کردیم و تعدادی از بیماران را از تایباد منتقل کردیم به مشهد»(تلویزیون آستان رضوی ۲۷خرداد).

در هرمزگان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «از ابتدای خرداد تاکنون شمار جان‌باختگان ۴برابر افزایش یافته است. در ۲۴ساعت گذشته ۱۲نفر دیگر بر اثر ابتلا به کرونا جان باختند. ۸۵درصد از مبتلایانی که زیر دستگاه تنفس قرار گرفته‌اند جان خود را از دست می‌دهند.اکنون ۴۴نفر در بخش مراقبت‌های ویژه (آی.سی.یو) بستری هستند و حال ۲۲نفر نیز وخیم است.تاکنون بیش از ۲۵۰نفر از کادر بهداشت و درمان هرمزگان به کرونا مبتلا شده‌اند و دیگر همکاران نیز اکنون بسیار خسته‌اند»(ایسنا ۲۸خرداد).

در گلستان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «از چند روز گذشته روند شیوع کرونا صعودی شده و پنج شهر آق قلا، بندر ترکمن، گنبدکاووس، مراوه تپه و بندرگز در وضعیت قرمز قرار دارند. در برهه‌ای از زمان تعداد بیماران بستری در استان به ۱۵۰بیمار رسیده بود اما هم‌اکنون ۳۰۰بیمار کرونایی در بیمارستانهای سطح استان بستری هستند»(خبرگزاری مهر ۲۷خرداد). اگر روند شیوع ویروس کوئید ۱۹ ادامه داشته باشد، قرمز شدن همه شهرهای استان دور از انتظار نیست و… آمار مرگ و میر و عوارض ناشی از این ویروس بیشتر خواهد شد. وی هم‌چنین از جان باختن ۶کودک در این استان بر اثر ابتلا به کرونا خبر داد»(ایرنا ۲۸خرداد).

در بوشهر، معاون استانداری گفت: « در یک هفته گذشته تعداد مبتلایان به اندازه ۴ماه افزایش پیدا کرده است . در هفته جاری روزانه چند صد بیمار کرونایی در سراسر استان شناسایی شده که حال بسیاری از این بیماران وخیم گزارش‌شده و به آی.سی.یو منتقل شده‌اند»(آفتاب ۲۷خرداد).

در خوزستان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: «ظرفیت تخت‌های بیمارستان بزرگ دزفول در حال تکمیل شدن است. از هفته گذشته تصمیم گرفتیم یکی از بخش‌های بیمارستان نظام مافی در شوش و یکی از بخش‌های بیمارستان کارون گتوند برای بستری بیماران کرونایی اختصاص یابند. دزفول بعد از اهواز بیشترین آمار مبتلایان به کرونا را در خوزستان دارد»(ایرنا ۲۸خرداد).

ورود اتوبوس حامل بیماران مبتلا به کرونا به بیمارستان ۱۷ شهریور آبادان
وضعیت کرونا در آبادان فوق قرمز است و کرونا بیداد میکند

فوت دکتر میکائیل پورمحبت پزشک عمومی شاغل
در شهر #تبریز بر اثر ابتلا به کرونا

photo_2020-06-17_18-13-34

فرید کعبی پور کارگر گروه ملی فولاد اهواز بر اثر کرونا درگذشت
فرید کعبی پور کارگر مبارزی که در کنار سایر کارگران این شرکت همواره در تمامی اعتراضات و اعتصابات کارگری شرکت و حضوری فعال و مؤثر داشت بر اثر ابتلا به بیماری کرونا درگذشت.
وی در آستانه بازنشستگی بود اما سودجویی مدیران این شرکت که با وجود ابتلای بیش از ۱۰ نفر از کارگران گروه ملی به کرونا حاضر به تعطیلی کارخانه نشدند او را به کام مرگ فرستاد.
کارگران در اردیبهشت امسال در نامه‌ ای سرگشاده‌ای با عنوان: «وضعیت کارگران گروه ملی فولاد در دوران کرونا» نوشتند:
«چند ماه گذشته نه خبری از الکل و ژل‌های بهداشتی بود، نه خبری از ماسک و دستگاه‌های تب‌سنج که بر طبق قول‌هایی که به پرسنل داده شده بود هم عملی نشد و خبرهایی که به گوش ما می‌رسد حتی اقلامی که برای کل شرکت خریداری شده عده‌ی کمی از این اقلام استفاده می‌کنند».
متاسفانه رژیم آخوندی نه تنها قصد مبارزه با ویروس کرونا را ندارد بلکه از آن به عنوان یک فرصت برای سرکوب و از میان بردن معترضان استفاده می کند.

چهارشنبه ۲۸ خرداد۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah