روز جمعه ۳۰خرداد ۱۳۹۹ آمار قربانیان کرونا در ۳۳۴شهر ایران از ۵۳هزار و ۶۰۰نفر بیشتر شده است. شمار جان‌باختگان در آذربایجان شرقی به ۱۸۲۵نفر، در آذربایجان غربی به ۱۵۱۰نفر، در اصفهان به ۳۰۵۰نفر، در تهران به ۱۰۹۲۰نفر، در خوزستان به ۴۳۹۵نفر، در فارس به ۱۱۳۰نفر، در کرمانشاه به ۱۴۳۵نفر و در لرستان به ۱۹۲۵نفر رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت رژیم امروز شمار قربانیان در ۲۴ساعت گذشته را ۱۲۰نفر و شمار مبتلایان را ۲۶۱۵ و شمار کسانی که در بخش مراقبتهای ویژه بستری شده‌اند را ۲۸۳۳نفر اعلام کرد (ایرنا۳۰خرداد).

در سیستان و بلوچستان، ر‌ئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: «احتمالاً تا ١۵روز آینده روند افزایش آمار روزانه بیماران کرونا هم‌چنان ادامه خواهد داشت… اخیراً ١۵درصد بیماران کشور مربوط به استان سیستان و بلوچستان بوده است… در هفته اخیر شرایط این بیماری بحرانی شده و در شبانه‌روز گذشته ۱۱بیمار جدید جان‌باخته‌اند» (ایسنا و آفتاب۳۰خرداد).

در آذربایجان شرقی، به‌گفته شاهدان عینی و منابع محلی میزان درگذشتگان در تبریز به‌شدت افزایش یافته و گفته می‌شود در روز چهارشنبه ۲۸خرداد بیش از ۱۰۰نفر در این شهر جان‌باخته‌اند. بنا به گزارش معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز «استان آذربایجان شرقی طی هفته‌های گذشته اغلب در وضعیت قرمز بیماری کرونا قرار گرفته… شهرستانهای اهر، بناب، میانه، هریس، هوراند، شبستر، هشترود و تبریز به نسبت جمعیت خود، بیشترین آمار ابتلاء را دارند (خبرگزاری رضوی۲۹خرداد). ر‌ئیس شبکه بهداشت و درمان عجب شیرگفت: «در روزهای اخیر ۲۰نفر از اعضای یک خانواده تست کرونا دادند که جواب آزمایش ۱۸نفر آنان مثبت بود» (عصر ایران۲۹خرداد).

در خراسان رضوی، به گزارش پزشکان در۱۰روز گذشته بیش از ۳۰۰۰نفر به‌شمار مبتلایان در مشهد اضافه شده و دست کم ۱۸۰تن فوت کرده‌اند. به‌گفته شهود عینی تنها در یک درمانگاه در مشهد روز یکشنبه گذشته از ۱۰۰مراجعه کننده ۵۰نفر مبتلا به کرونا و ۴۰نفر مشکوک به کرونا بوده‌اند. در قوچان در روزهای گذشته ۱۹نفر در اثر کرونا جان باختند.

در خوزستان، سخنگوی ستاد کرونا در خوزستان گفت: «خوزستان از یک ماه پیش در وضعیت قرمز قرار گرفته است و در روزهای اخیر تعداد مبتلایان به‌نحو چشمگیری افزایش یافته است (ایرنا۳۰خرداد). سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز گفت: «در بخش تخت‌های ویژه کمبود داریم و در شهرهای دزفول و آبادان نیز ظرفیت آی‌سی‌یو تکمیل شده است. ». . (ایسنا۳۰خرداد).

در بوشهر، دبیر ستاد کرونا تأکید کرد: «تعداد مبتلایان به کرونا در استان بوشهر در ۹روز بیش از ۹۰درصد افزایش یافته است. تعداد فوتی‌ها ۶۶درصد افزایش داشته و تعداد بستری شدگان ۱۷۰درصد بیشتر شده است» (جوان ارگان سپاه پاسدارن۲۹خرداد). «تعداد مبتلایان در گناوه هر روز افزایش می‌یابد و به‌دنبال آن تعداد افراد بستری و تعداد فوت‌شدگان افزایش یافته است. فرماندار گناوه گفت: «تمامی راههای منتهی به ساحل شهرستان گناوه مسدود و هم‌چنین روشنایی و تمامی خدمات رفاهی تا ۱۵ تیرماه تعطیل است» (همشهری ۳۰خرداد).

در کردستان، نماینده سقز و بانه در مجلس ارتجاع گفت: «بی‌تفاوتی مسئولان استان کردستان در دهه ابتدای خرداد ماه و هم‌چنین عدم اعمال نظارت‌های درست بر وضعیت استان باعث شده است تا امروز وضعیت کرونا در کردستان به شرایط بحرانی برسد و متأسفانه این روزها بار دیگر این داستان در حال تکرار شدن است و خبری از یک اقدام عملی در میان نیست. مسئولان و مدیران استان کردستان هم‌چنان توپ کم کاریهای خود را در زمین مردم می‌اندازند و به همین دلیل نگرانی‌ها در میان افکار عمومی برای روزهای آینده این استان به اوج خود رسیده است» (خبرگزاری حکومتی مهر۲۹خرداد).

گزارش یک بانوی بلوچ از وضعیت اسفبار روستائیان
در سیستان بلوچستان
آب نداریم، خانه مان خراب کردند، می گویند بروید! کجا برویم! ایران وطن ماست کجابرویم!

photo_2020-06-18_10-11-09

پنجمین روز اعتصاب کارگران نیشکر هفت‌تپه

اعتصاب کارگران نیشکر هفت‌تپه، امروز وارد پنجمین روز خود شد. روز جمعه ۳۰خرداد کارگران نیشکر هفت تپه تجمع اعتراضی خود را در مقابل دفتر مدیریت شرکت ادامه دادند.

کوه خواری در روستاي خرشک . رودبار گیلان
قسمتی از یک گزارش از صد ها مورد کوه خواری و جنگل خواری که همین الان درجریان است

کوه خواری و از بین بردن کوهستان توسط شهرداری مشهد!

آتش سوزی جاده نوخندان به قوچان –

آتش سوزی منطقە مسکونی در بلوار حدادی کرج
توسط عوامل سپاە پاسداران

آتش‌سوزیهای عمدی توسط رژیم ضد ایرانی آخوندها
آتش سوزی در منطقه میان‌جنگل شهرستان فسا
مردم بدون کمترین امکانات در میان جنگلهای آتش گرفته مشغول خاموش کردن آتش هستند.

image.mojahedin.org

شهروندی از تهران روز پنجشنبه ۲۹خرداد، در گزارشی تصویری از آتش‌سوزی پارک خجیر در تهران گفت:

«زمینهای سوخته و آهوهایی که باید در زمینهای سوخته بگردند دنبال آب، متأسفانه یک نرون عصر ما تمام این زمینها را داره آتش میزنه، نمیدونم دنبال چی هستند. حیف این حیوانات که باید تو زمینهای سوخته بگردند. حیف حیف این طبیعت ما که به دست یک عده نادان و نالایق داره اداره میشه و نیمدونند که چه لطمه‌ای به این طبیعت می‌زنند. تمام این زمینهای سوخته و آهوها همینطوری دارند دنبال آب و علف تازه می‌گردند».

جمعه ۳۰ خرداد ۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah