به گزارش واشنگتن پست (پنجشنبه ۲۹ خرداد) مدیران چهار آژانس وابسته به صدای آمریکا که اخبار و اطلاعات برای شنوندگان بین‌المللی تهیه می‌کنند توسط مدیر کل جدید اخراج شدند.
پس از استعفای مدیر و معاون مدیر صدای آمریکا در روز دوشنبه (۲۶خرداد۹۹)، دستور اخراج مدیران ۴آژانس وابسته به صدای آمریکا دستور مایکل پک، رئیس جدید آژانس آمریکا برای رسانه‌های جهانی اجرایی شد. این اقدام بیانگر یک پاکسازی کامل مقامات بالاست که کار پخش اخبار با بودجهٔ دولتی ولی مستقل را مدیریت می‌کنند.
شایان ذکر است که مایکل پک پس از ۳سال انتظار توسط سنای آمریکا مورد تأیید قرار گرفت.
در سالهای گذشته شماری از سناتورها و نمایندگان کنگره آمریکا به سیاست‌ها و خطوط مماشات‌گرایانه صدای آمریکا در رابطه با رژیم آخوندی اعتراض کرده و خواهان تصفیه آن از عناصر رژیم یا نزدیک به رژیم ایران شدند که از زمان اوباما و حتی قبل از آن وارد دستگاه صدای آمریکا شده و با پول مالیات‌دهندگان آمریکایی به نفع رژیم آخوندها و علیه مردم ایران کار می‌کردند.
روز ۷خرداد ماه جاری برایان هوک، نماینده ویژه وزارت‌خارجه آمریکا برای ایران طی مقاله‌یی در نیویورک پست به‌شدت به این وضعیت اعتراض کرد و نوشت: مردم ایران می‌گویند برنامه فارسی صدای آمریکا بیشتر شبیه «صدای ملاهاست» تا «صدای آمریکا». در جریان تظاهرات تاریخی آبان گذشته ایران که ۱۵۰۰کشته بر جای گذاشت، صدای آمریکا به جای پخش اخبار تظاهرات گزارشهایی از طبیعت پخش می‌کرد. گفتنی است که رسانه های فارسی مانند صدای آمریکا؛ رادیو فردا؛ بی بی سی؛ دویچه وله؛ یورو نیوز؛ رادیو فرانسه؛ رادیو زمانه و … وابسته به دولتها هستند و به دلیل سیاست مماشات با رژیم ایران و نفوذ عوامل رژیم در این رسانه ها تبدیل به بنگاه خبر پراکنی و کاسبی شده اند. بی بی سی یکی از کارهایش تولید خبرنگار برای این رسانه هاست و خبرنگاران دست پرورده بی بی سی که از عوامل رژیم یا عناصر توده ای اکثریتی و … هستند تماما در راستای معامله و مماشات با رژیم ایران و زیر پا گذاشتن اصول بی طرفی و ژورنالیستی عمل می کنند. اعتراض هموطنان می تواند در افشای این سیاست و وادار کردن آنها به انتشار حداقل گوشه ای از واقعیت ها در باره ایران منجر شود. اما با توجه به امکان استفاده از شبکه های اجتماعی هر شهروندایرانی می تواند یک خبرنگار باشد و سیاست حاکم براین رسانه ها را خنثی و ناکارا کند.

جمعه ۳۰ خرداد ۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah