در رابطه با تجمع معلمان، شورای بازنشستگان ایران اطلاعیه به شرح زیر صادر کرد:

از اول تیر تا امروز سه‌شنبه سوم تیرماه، جلوی مجلس صحنه تجمع اعتراضی معلمان غیرانتفاعی و غیردولتی، آموزشیاران نهضت سواد آموزی و معلمان قراردادی بوده که به وضعیت نامعلوم و نگران کننده، بی‌ثباتی شغلی و تنگناهای معیشتی خود معترضند.
این معلمان سالهاست که تحت عناوین مختلف با دستمزد بسیارپائین با حداقل امکانات و مزایا در شرایط عدم امنیت شغلی، امر آموزش و تعلیم را به دانش‌آموزان به‌عهده داشته و هر سال نگران‌تر از سالهای قبل دغدغه تضمین شغل و تأمین مناسب معاش را دارند.
به‌رغم نیاز آشکار وزارت آموزش و پرورش به نیروی انسانی برای تکمیل کادر پرسنل آموزشی، این معلمان که سال‌ها تجارب تدریس را در سابقه خود داشته و با این شرایط به‌طور طبیعی حق تقدم استخدامی را دارند، هم‌چنان بلاتکلیف و منتظر پذیرش و جذب در آموزش و پرورش هستند.

روز سه شنبه ۳ تیر، در ادامه تجمع معلمین جلوی مجلس،‌ نیروهای سرکوبگر آخوندی تاب نیاورده و به زن و مرد معلم،‌ حمله ور شدند.

یکی از هموطنان در صحنه میگفت: ۳ نفر از معلمین را با ضرب و شتم بازداشت کردند. اما معلمین همچنان ایستاده و با شعار علیه سرکوبگران به تجمع خود ادامه میدهند.

شوش – نهمین روز اعتصاب کارگران نیشکر هفت‌تپه
نهمین روز اعتصاب کارگران هفت‌تپه با حضور جمع کثیری از کارگران در داخل شرکت نیشکر هفت‌تپه
کارگران اعتصابی اعلام کردند که هم‌چنان بر مطالبات خود شامل پرداخت فوری حقوق‌های معوقه و تمدید دفترچه بیمه، بازگشت به‌کار فوری برای همکاران اخراج شده، بازداشت فوری و مجازات اسد بیگی و رستمی، خلع‌ید فوری کارفرمای اختلاس‌گر و بخش خصوصی از هفت‌تپه استوار هستند
سه‌شنبه ۳ تیر ۹۹

image.mojahedin.org

کادر درمانی بیمارستان پیرانشهر در اعتراض به تعرض عوامل رژیم به این بیمارستان و کادر درمانی آن دست به اعتصاب زدند.

بنا به گزارشهای منتشر شده در روز دوشنبه ۲تیرماه در شبکه‌های اجتماعی پس از آن‌که یکی از عوامل رژیم در پیرانشهر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داد، خانواده این مزدور رژیم به بیمارستان پیرانشهر یورش برده و کادر پزشکی و درمانی این بیمارستان را با چاقو مجروح کرده‌اند. کادر درمانی بیمارستان این شهر در اعتراض به اقدام عوامل رژیم اعتصاب کردند.

سه‌شنبه ۳ تیر۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah