به گزارش روزنامه دیلی استار کانادا- مقامات ایرانی گفتند که پیش بینی می شود یکی از کشتی های حمل بار آنها روز یکشنبه در ونزوئلا با غذا اسکله شود تا اولین سوپر مارکت ایرانی در کشور آمریکای جنوبی را به بازار عرضه کند.

مقامات سفارت رژیم ایران در کاراکاس یک روز پیش در توئیتی اعلام کردند محموله گلستان «موفقیت دیگری در روابط دوستانه و برادرانه بین دو کشور است».

هر دو رژیم ایران و ونزوئلا دشمنان رئیس جمهور دونالد ترامپ هستند و به شدت توسط آمریکا تحریم شده اند و اخیراً روابط آنها بیشتر شده است.

این شناور اخیر حاوی موادغذایی ایران همراه با پنج کشتی نفتکش پر از بنزین که برای رفع کمبودهای شدید سوخت ونزوئلاست ،که در نتیجه پالایشگاه های ویران و تحریم های ایالات متحده ارسال شده است. ایران همچنین مواد اصلی لازم برای راه اندازی مجدد پالایشگاه ها و از سرگیری تولید بنزین خود را به ونزوئلا ارائه داده است

کارشناسان می گویند علاوه بر غذا ، جدیدترین محموله نیز می تواند تجهیزات لازم برای تعمیر پالایشگاه های خراب و ویران شده ونزوئلا را به همراه داشته باشد. راس دالن ، رئیس مؤسسه سرمایه گذاری مستقر در بازارهای بزرگ کارکاس میامی که پیشرفت و مسیر کشتی را ردیابی می کند ، گفت: «این کشتی می تواند ۲۳۰۰۰ تن داشته باشد. این یک غذای کافی نه فقط برای یک بلکه برای کل زنجیره های سوپر مارکت های ایرانی در سراسر کشور است».

ترجمه از کانال بگونه

سه‌شنبه ۳ تیر۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah