در بامداد جمعه ۶ تیرماه حوالی نیمه شب انفجاری مهیب و در پی آن ظاهر شدن نوری شدید به مدت چند ثانیه در شرق تهران، خواب ساکنان این منطقه را برآشفت و احتمالات بسیاری را درباره علت وقوع آن مطرح کرد.

خبرگزاری دولتی مهر با تائید این انفجار نوشت؛ صدای این انفجار در پردیس، بومهن و مناطق اطراف به وضوح شنیده شد.

در همین حال یک سخنگوی وزارت دفاع نظام آخوندی با سراسیمگی گفت؛ این نور شدید ناشی از انفجار یک مخزن گاز در منطقه عمومی پارچین بوده و تلفاتی دربرنداشت.

در پی انفجار مهیب در شرق تهران همراه با نور نارنجی، عبدی، سخنگوی وزارت دفاع در خصوص دیده شدن نور در اطراف شرق تهران و صدای انفجار گفت؛ ساعت حدود یازده و نیم تا ۱۲ شب یک مخزن گاز در منطقه عمومی پارچین دچار انفجار می‌شود که بلافاصله آتش حاصل این انفجار توسط اتش نشانی مهار شد و این حادثه تلفاتی نداشته است.

پیش از این نیز سایت دولتی نور نیوز نوشت؛ تصاویری که از بامداد روز جمعه در فضای مجازی با عنوان وقوع انفجار در منطقه شرق تهران منتشر شده مربوط به انفجار یک مخزن گاز صنعتی در حاشیه یکی از مراکز وزارت دفاع بوده و هیچ ارتباطی به تاسیسات نظامی واقع در منطقه فوق ندارد.

پارچین نام شهرک و منطقه‌ای است در جنوب شرقی شهر تهران که در شمال شرقی شهرستان پاکدشت قرار دارد. بخشی از تأسیسات هسته‌ای ایران در این شهرک قرار دارد. کارخانه‌های صنایع دفاع در پارچین از سال ۱۳۱۱ فعالیت داشته‌اند و امروزه حدود ۵۰۰ واحد مسکونی سازمانی و همچنین شهرک‌های اقماری دارد. بزرگراه پارچین که از شمال شرقی تهران آغاز می‌شود، از منطقه پارک‌های ملی خجیر و سرخه‌حصار می‌گذرد.

تمرکز صنایع مهم دفاعی کشور در این مجموعه به همراه نگهداری ذخایر موشکی و دیگر مهمات متعارف، این سایت را به یکی از تاسیسات قابل توجه دفاعی تبدیل کرده و غربی‌ها نیز آن را جزء تاسیسات راهبردی نظامی تلقی می‌کنند.

جمعه ۶ تیر۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah