نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل‌متحد سیاست مماشات با رژیم ایران را یک سیاست ساده‌لوحانه و شکست خورده توصیف کرد و گفت باراک اوباما در تحریمهای بیشتر علیه رژیم ایران به این امید که نگذارد این رژیم یک زرادخانه اتمی بسازد؛ ساده‌لوحانه می‌اندیشد.
جان بولتون که در برنامه رادیویی مورنینگ نیوز آمریکا در واشنگتن تایمز صبحت می‌کرد گفت ”سؤال این است که آیا می‌توان با تصویب قطعنامه‌ تحریم مانع دست‌یابی رژیم ایران به سلاح هسته‌یی شد؟ جواب خالی از ابهام“ نخیر ”است.
ادامه گفتگوها در مورد تحریمها بیهوده است زیرا که به مردم نوعی شور و حرارت و احساس راحتی القا می‌کند گویا که؛ ما داریم کاری انجام می‌دهیم درحالیکه در واقع کاری نمی‌کنیم“ .
…نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل‌متحد هم‌چنین گفت باراک اوباما بعد از روی کارآمدن به مدت 14ماه نسبت به امنیت ملی؛ نرم برخورد کرده و همان سیاستهای شکست خورده سیاست خارجی دولت بوش را ادامه داده و تأکید و انرژی زیادی روی بهداشت و درمانی گذاشته در حالیکه رژیم ایران به تهدید همسایگانش با آزمایشات موشکی و توسعه یک تأسیسات غنی‌سازی اورانیوم ادامه داده است.
وی افزود ما در این زمینه بسیار زیاد عقب هستیم. رژیم ایران در کسب تسلیحات اتمی بسیار جلوتر از اینهاست.جان بولتون گفت ما چهارده ماه است با رئیس‌جمهوری مواجهیم که بی‌تجربه بوده و با این مقوله، ساده‌لوحانه برخورد کرده است.
نگرانی من اینست که این دولت در نهایت فکر می‌کند می‌تواند با رژیم ایران به توافق برسد، این ساده‌لوحانه است.

جمعه ۶ تیر۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah