سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا روز پنجشنبه ۵تیر تأیید حکم اعدام ۳تن از بازداشت‌شدگان اعتراضات مردمی آبان سال۱۳۹۸ در ایران توسط دیوان عالی رژیم را محکوم کرد.
وزارت‌خارجه در توئیتی نوشت: آمریکا تصمیم ایران به محکوم کردن امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی به مرگ را به‌شدت محکوم می‌کند.
مورگان اورتگاس سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا به شکنجه شدن معترضان اشاره کرد و گفت: گزارش‌شده است که این معترضان مورد ضرب ‌و شتم قرار گرفته، از داشتن وکیل محروم بوده، و تحت فشار وادار به اعترافات اجباری شده‌اند.

قضاییه آخوندی با احکام اعدام قریب‌الوقوع زندانیان قیام را برای انجام مصاحبه‌های تلویزیونی تحت فشار قرار می‌دهد. شورای عالی قضایی رژیم تأیید حکم اعدام سه زندانی را که ۴ماه پیش در اسفند ۹۸ صادر شده بود تأیید نمی‌کند اما فشار روی زندانیان در همین رابطه بالا رفته است.

‌محمد رجبی ۲۵ساله، سعید تمجیدی ۲۸سال و امیرحسین مرادی ۲۵ساله سه زندانی قیام در زندان بزرگ تهران هستند که به جرم «مشارکت در تخریب و تحریق به قصد مقابله با نظام» به اعدام، ۳۸سال زندان و ۲۲۲ضربه شلاق محکوم شده بودند. . هر سه زندانی در مراحل بازجویی، با شکنجه و بدرفتاری روبه‌رو بودند

امیرحسین مرادی ۲۵ساله دارای دیپلم کامپیوتر دچار یک بیماری نادر پوستی و عصبی است.

گفتنی است که اعتراضات گسترده مردمی از روز جمعه ۲۴ آبان‌ماه۹۸ و پس از انتشار ناگهانی خبر گران شدن بنزین، در شهرهای مختلف ایران از جمله مشهد، خوزستان، اهواز، خرمشهر، بهبهان آغاز شد و سپس به تمام مناطق کشور گسترش یافت.
به‌دنبال پنهان‌کاری رژیم در مورد آمار کشتار گسترده معترضان، خبرگزاری رویترز در گزارشی آمار کشته‌شدگان در اعتراضات ایران را ۱۵۰۰نفر اعلام کرد و به‌نقل از سه منبع نزدیک به خامنه‌ای نوشت که خامنه‌ای به مقامات دولتی و امنیتی دستور داده بود برای متوقف کردن اعتراضات «هر کاری لازم است» انجام دهند.

اجرای ترانه مرغ سحر» برای سه زندانی سیاسی و از بازداشت شدگان قیام آبان که توسط رژیم جنایتکار آخوندی محکوم به اعدام شدند

جمعه ۶ تیر۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah