جو امنیتی شدید در بغداد در پی یورش ماموران امنیتی به مراکز نیروهای وابسته به سپاه تروریستی قدس و بازداشت شماری از سرکردگان آنها
خبرگزاری فرانسه به نقل از یک منبع دولتی و دو مسئول امنیتی عراقی گزارش داد که از اشخاص بازداشت شده در منطقه الدوره در جنوب بغداد تعدادی راکت‌های آماده پرتاب کشف و ضبط شد.
بنا به این گزارش افراد بازداشتی عناصر گروه شبه‌نظامی حزب‌الله عراق هستند که بارها از سوی واشنگتن به انجام حملات راکتی علیه سربازان و دیپلمات‌های آمریکایی در عراق متهم شده‌اند.
یک مقام دولت عراق گفت که نیروهای مبارزه با تروریسم در این کشور سه سکوی پرتاب راکت را کشف و ضبط کرده و ۱۳ تن را در این رابطه بازداشت کرده‌اند. هم اکنون نیروهای امنیتی عراق در منطقه سبز مستقر شده اند و این منطثه تحت تدابیر شدید امنیتی است.

یورش نیروهای امنیتی عراق به مراکز کتائب حزب الله خبرگزاری رویترز به نقل از مقامات دولت و مجلس عراق گزارش داد که نیروهای امنیتی این کشور شامگاه پنجشنبه ۵ تیر ۹۹ با یورش به یکی از مراکز گروه کتائب حزب‌الله وابسته به نیروی تروریستی قدس سپاه پاسداران رژیم ایران چندین نفر از اعضای این گروه شبه نظامی را دستگیر کردند. این خبرگزاری شمار دستگیرشدگان را از ۱۹ تا ۲۳ نفر اعلام کرد. کتائب حزب‌الله عراق از گروه‌های مورد حمایت رژیم ایران در عراق است که به دستور این رژیم عملیات تروریستی و حملات موشکی به سفارت و پایگاههای مریکا را سازماندهی می کند. این گروه در حمله به پایگاههای سازمان مجاهدین خلق ایران زمانی که در عراق مستقر بودند دست داشت.
این اقدام دولت عراق بیانگر یک تحول سیاسی و امنیتی علیه رژیم آخوندها می باشد که با استقبال انقلابیون عراق مواجه گردید.

حسن داعی:تحول مهم در عراق
یورش نیروهای امنیتی عراق به مقر کتائب حزب الله و دستگیری چند تن از اعضای این گروه، اهمیت بسیار زیادی دارد. کتائب قوی ترین و متشکل ترین گروه شبه نظامی سپاه قدس در عراق است که رهبر سابق آن ابومهدی مهندس، فرمانده کل حشد الشعبی بود. وی در کنار قاسم سلیمانی کشته شد.
اقدام دولت عراق بی سابقه است و نشانی از تصمیم جدی دولت کاظمی برای کنترل و مقابله با ماجراجوئی های رژیم و حشد الشعبی و گروههای وابسته به سپاه قدس در عراق میباشد. این اقدام دست رژیم برای حمله به نیروهای آمریکايی و باجگیری منقطه ای، بویژه در آستانه انتخابات آمریکا و همزمان با مذاکرات آمریکا و عراق برای باقی ماندن نیروهای آمریکائی در عراق را می بندد.
این تحول، نشان دیگری از تغییر آرایش قوا در منطقه و درعراق به ضد رژیم است. تضعیف موقعیت رژیم در منطقه محصول نخست: سیاست های واپسگرایانه و جنایتکارانه اش در سوریه، عراق و … میباشد که تضادهای ضد رژیم را به نقطه بلوغ رسانده است که محصول آنرا در تظاهرات مردمی در عراق و لبنان دیده ایم.
دوم- ورشکستگی برگشت ناپذیر اقتصادی که دست رژیم برای ولخرجی در منطقه و استخدام مزدور را بسته است. سوم- جنبش مردمی در ایران که ضعف و شکنندگی رژیم را در معرض دید کشورها و مردم منطقه قرار داده و آنان را برای مقابله با رژیم تقویت کرده است.
چهارم: تحولات چند ماه گذشته نشان میدهند که حذف قاسم سلیمانی تأثیرات بسیار مهمی در تضعیف موقعیت سپاه قدس و رژیم در منطقه داشته است که باندازه کافی مورد توجه قرار نگرفته اند.
همه این تحولات به معنای پایان نفوذ و حضور رژیم نیست اما بازتابی از یک روند یعنی نزول موقعیت منطقه ای رژیم است که بنوبه خود، موقعیت ولی فقیه و سپاه را در داخل کشورمان بشدت تضعیف میکند.
بهمان ترتیب که سیاست های منطقه ای رژیم، ابزاری برای قدرت نمايی، تقویت موقعیت رژیم در داخل و کمک به یارگیری برای سپاه و بسیج و دستگاه سرکوب است، بهمان ترتیب، کاهش نفوذ یا شکست منطقه ای، ولی فقیه، دستگاه سرکوب و کلیت رژیم را تضعیف کرده و راه سقوط اش را هموار میکند.

فیلمی از استقبال و ابراز خوشحالی و شادی انقلابیون عراق از دستگیری رهبران جنایتکار و تروریست حشد الشعبی و کتائب حزب الله توسط نیروهای امنیتی حکومت عراق شامگاه پنجشنبه ۵ تیر ۹۹

جمعه ۶ تیر۱۳۹۹
http://t.me/begoonah1
http://instagram.com/begoonah